• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    LA_KYTKA
    LA_KYTKA --- ---
    Neměl by jste někdo typ kam na power jógu v dopoledních hodinách, nejlépe Vinohrady/Žižkov??
    LILY
    LILY --- ---
    VERONIKA22: na tvém místě bych prostě obešla berounské jógové atrakce a zvolila tu, kde bude sympatický učitel či předcvičovatel.
    A ujasnila si, jestli ti bude víc vyhovovat někde bez hnutí dejme tomu půl hodiny sedět a pokoušet se u toho udržet pozornost (což je třeba pro mě osobně mnohem náročnější) nebo se hýbat o něco víc nebo dokonce hodně.
    Pokud to bude mít aspoň nějakou úroveň, tak to "jen" cvičení nebude nikde.
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    VERONIKA22: Imho nehledáš power, iyengar, bikram, vinyasa, asthanga jogu...to jsou spíš tělesný cvičení. Zbytek pak záleží, kdo to učí, pod těmi názvy se může skrývat všechno možný. větší část těch názvů jsou neexistující druhy jogy.

    Takže nejlíp je zajít na kurz tam, kde ti to přijde vhodný podle popisu na webu a uvidíš. ;-)
    STQ
    STQ --- ---
    VERONIKA22: a proc si neprejes zadny cviceni?
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    TORUVIEL: menší město směr Plzeň, Praha to bohužel není. ale odhaduju, že spíš pak obejdu naše joga centra ( je jich tu snad 5 ) a budu poptávat individuální řešení.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    VERONIKA22: A odkud jsi?
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    VERONIKA22: tak nyní jsem našla pojem: Terapeutická jóga ale taky Ananda a to vypadá slibně :o)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    měla bych další doplňující otázku. našla jsem, že existují tyto druhy:
    Aštanga jóga
    Power jóga
    Vinyasa Flow jóga
    Iyengar jóga
    Bikram jóga
    Sivananda jóga
    Kundalini jóga
    Jivamukti jóga
    Integrální jógová terapie
    Viniyoga
    Anusara jóga
    Sahadža jóga
    Ananda jóga
    Krija jóga
    a fakt nevím na co chodit. Žádné zdravotní potíže nemám, žádné cvičení si nepřeju. Ale chci pohybování kde to někdo bude komentovat a budu se asi soustředit na dech, dotyk s podložkou a mé já. Prostě místo chození k psycholožce. Aby se mé Já rozvíjelo a prostoupilo mě ( nebylo ušlápnuté ).

    Předem děkuji za každou radu!
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    VERONIKA22: Zkus Eduard Tomáš, paměti mystika...jsou to i videa na youtube. ;-) případně se svou ženou toho hodně napsal
    LAKSHMANA
    LAKSHMANA --- ---
    VERONIKA22: Hmmmm, to zní dobře! :-) Ten Eliade, jak doporučuje STQ, je podle mojeho názoru dost náročný čtení, jakkoliv nehodlám polemizovat o jeho kvalitě. Já sám jsem ho odložil, protože byl na mě moc těžko pochopitelnej. Za sebe bych to doplnil doporučením knížky z opačnýho konce spektra (pokud čteš anglicky):
    http://www.amazon.com/Happy-Yoga-Reasons-Theres-Nothing/dp/0060533390
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    STQ: děkuju moc. otevřela jsem si zatím všechny www co jsou na nástěnce a už jsem přečetla články na téma: jóga jako možnost změny, hlubší smysl jogy a jsem z toho nadšená :o)
    VERONIKA22
    VERONIKA22 --- ---
    ahojky všem, jsem naprostý začátečník a nikdy jsem se o jógu nezajímala. Ale chodím k psycholožce a hledám sama sebe. No a dnes mě zaujala tato věta: Cestou jógy je možné překonat nepravé ego (ahankára). Toto falešné ego zastírá pohled na pravou podstatu bytí a činí nás nešťastnými, neboť se upínáme na dočasnou hmotnou existenci v podobě našeho hmotného těla a hmotného světa, které jsou zdroji utrpení (duhkha).

    Ráda bych si přečetla mnohem víc.
    Kdyby mi někdo mohl poskytnou nějaký odkaz na www či knihu pro naprostého neznalce kteří se o tomto tématu chtějí dozvědět víc.

    Předem moc děkuji!
    STQ
    STQ --- ---
    SEBASTIANSYSTEM: a co ti na tom prijde skvelyho?
    SEBASTIANSYSTEM
    SEBASTIANSYSTEM --- ---
    tohle mi přijde jako skvělej nápad, neměl by někdo chuť mi to pomoct zrealizovat? dík! http://blackyoga.blogspot.cz/
    TURF
    TURF --- ---
    nemate nekdo zajem jit na godfriho dvoudenni lekci pristi vikend?
    mam zaplacenou zalohu, ale nezvladnu tam jit. rad bych ji na nekoho prevedl, at nepropadne :)

    Sobota - neděle 26. - 27. 10. Godfri Devereux, Praha
    Praxe jógových pozic jako meditace v akci a somatická meditace (10:00 - 17:00)

    V tomto semináři se prakticky naučíme, jak použít přítomnost těla k zaměření, vyjasnění a ztišení mysli bez potřeby nátlaku nebo kontroly. Zjistíme, jak mysl s tělem propojit tak, aby si mohla uvědomit přítomnost vědomí jako svého zdroje a přirozenosti. Vhodné pro všechny stupně pkročilosti, i úplné začátečníky.

    Dynamická jóga: Godfri Devereux - Jóga, pranajáma a meditace 25. - 29. 10. 2013 :: belayoga
    http://www.belayoga.cz/products/godfri-devereux/
    LILY
    LILY --- ---
    SARKALINA: Slaughter s tím myslím má dlouhodobé uspěchy. Ale téměř přestal na nyx chodit. Kdyžtak na něj můžu poslat kontakt.
    NUDLINEK
    NUDLINEK --- ---
    SARKALINA: jo kdysi jsme se vidaly na joze jeste v Yogajoga a pak ve Svandaku, ale nejakou dobu uz chodim jen na Feldenkrais :)
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    NUDLINEK: tak to se mozna vidame .-]
    (zkousela jsem filtr a mlcel, tak jsem si chtela overit jestli to znate, ted uz vidim proc)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam