• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LUCIIE: Nevím, co je longboard, ale nalédni do integrovaného systému celní nomenklatury TARIC, najdi si, kam ty longboardy spadají, tam najdeš i celní sazbu a pak už je to docela jednoduchý výpočet.

    TARIC:
    Vyhledávání TARIC
    http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=cs&redirectionDate=20110614
    LUCIIE
    LUCIIE --- ---
    Ahoj.. objednala jsem si longboardy. Dohro s poštovným za 213dolarů..netušíte někdo kolik aspon cca vysolim za clo??? díky..
    LAMICZKA
    LAMICZKA --- ---
    JANYNA: díky! ;)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    JANYNA: Při vlastní předběžné kalkulaci cla nezapomeňte věnovat pozornost stanovené měrné jednotce.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LAMICZKA: Clo se počítá z pořizovací ceny zboží + doprava, DPH z pořizovací ceny + doprava + clo.
    LAMICZKA
    LAMICZKA --- ---
    ZONICEK: clo a dph se vypočítává z pořizovací ceny zboží + doprava (ale ta je tuším jen u DPH), pokud není cena uvedená (jedná se třebas o dárek), tak se musí pořizovací cena deklarovat, nebo ti vyměří clo z prodejní ceny obvyklé v České republice k určitému datu. Mají na to celní sazebník, kde má každé zboží svůj kod a podle toho si to najdou.
    APIN
    APIN --- ---
    Tak jsem se také přidal k utlačovaným čekatelům. http://www.apinuv.kekel.cz/2011/nakup-v-zahranici/
    Jen si nejsem jist, jak se správně má specifikovat obsah zásilky... Postačí pouze odkaz nebo screenshot stránky e-shopu s konkrétním zbožím?
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    ZONICEK: jojo myslim , ze kdyz dolozis doklad melo by to projit, ale vyzkosueny to nemam
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Chtěl jsem se zeptat... Asi logicky by se mělo clo a DPH počítat z ceny prodeje.
    Ale co když něco vydražim za dejme tomu 20 liber, ale v ČŘ to bude stát 150 liber?
    Stačí pak doložit na základě výpisu z účtu třeba kolik jsem zaplatil přes paypal?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    NASA: hele to by mohla bejt zajimava akce :))
    NASA
    NASA --- ---
    to fakt cloveka laka objednat nejaky to mrazeny kure, nebo testovaci vzorky vonnych syru :-))
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    jj 22.. hmm sakra!
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    DAVVID: myslis 22 euro. Pokud vím, předejít se tomu nedá. Pokud se jim bude z nějakého důvodu znát, že cena zásilky je větší, tak jí prostě pošlou do celního řízení.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    dá se předejít aby to zastavili na celnici, když balík stál do 25 euro?.. Co jsem koukal, někomu se to tady stalo..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MAJKA: taky se bojím, že to budu muset začít řešit přes příbuzenstvo, či přátele v Německu
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MOIRAIN: jasny, no... chjo, je to bordel. hlavne me stve opravdu to, ze je mi jasny, ze se za chvili zaradime mezi ty zeme, kterym na ebay a online obchodech odmitnou zasilat zbozi.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MAJKA: to bych to nejdřív musela zaplatit a pak zvlášť od celníků chtít zpět peníze za neoprávněně vybranou DPH a zvlášť od pošty chtít 202 - 96 Kč, a já bych to i byla bývala udělala, kdyby mi to vedoucí pošty poprvé nabídla jako možnost
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    PHRASE: tak dopis s informacemi o zásilce a s žádostí o plnou moc jsem našla ve schránce tři dny po vyzvednutí balíku na mojí poště...ať žije kocourkov
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MOIRAIN: a vzit to z posty a jit si to na celni urad vyridit sama nemuzes?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Tak moje zkušenost je takováto: 3.3. objednáno, koncem března dotaz, kde to je, psali že do 4. 4. nic nedorazilo, 12. 4. psáno že stále nic, 16. 4. posláno znovu, 19. 4. v ČR a předáno celnici, 19. 5., celníci pustili, 20. 5. se "snažili doručit", na poštu jsem se dostala až 27. 5., vzhledem k vyměřené dani + 180 Kč poplatku, což činilo cca 3/4 ceny zásilky, jejíž hodnota podle celního kurzu pro duben byla 21 euro a pár frfníků, jsem se poradila s vedoucí pošty co mám dělat, ta řekla, že si to mám vyřídit nejdřív s celníky, dala mi na ně čísla, a že tam prý zásilku nechá, než si tu zásilku celníci stáhnou zpět, celníkům se nedá dovolat, tak jsem podala oficiální žádost o přezkoumání, 7. 6. jsem zjistila, že "zásilka vrácena do přepravy - adresát zásilku nevyzvedl ve stanovené odběrní lhůtě", nasraná jsem volala na poštu, tam to nikdo nezvedal, po 8. zazvonění se to položí a je "obsazeno", druhý den ráno jsem se dovolala a kupodivu aktuální vedoucí směny slib, že se to pokusí zachytit splnila a zásilka byla stažena zpět na mou úložní poštu, takže teď je to na celnících (respektive na tom, že pošta doporučený dopis celníkům na celní poštu doručí)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam