• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    MAJKA: moji zkušenost to nepotvrzuje,
    a/ hodnotu mého zboží šlo zjistit naprosto jednoduše, ostatně proto jsem tam taky tajtrlíkovala s výpisy z účtu

    b/ nebyla to cena "evidentně nízká" , a to, kolik jsem za to reálně zaplatila jsem se tam snažila dokázat výpisem z účtu, na což mi paní řekla, že výpis z účtu není žádný důkaz, a že se platí v každém případě z hodnoty zboží, a ne z toho, kolik jsem platila, což je tvrzení, které je v přímém rozporu s tím, co je na tom webu
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    FRAUD: Na moje veci je dph 10% a clo 2.5% - ovsem vetsinou je toho fyzicky tolik, ze to do baliku rozdelit proste musim, nejenom kdyz se snazim limitovat hodnotu baliku pod 150 eur. Takze podle propoctu se mi od 3+ baliku vyplati platit balikovne nez clo.
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    MAJKA: mas pravdu, ja vychazim z ty vety casti ...nebo je uvedená cena na zásilce evidentně nízká, je určena skutečná hodnota zásilky celními orgány v rámci daňového řízení...
    coz mimochodem potvrzuje i tu tvoji zkusenost
    je to velmi podobne absurdni jako napr. dan z prevodu nemovitosti, ktera se plati bud ze zaplacene castky nebo z odhadni ceny nemovitosti, podle toho ktera je vyssi! ;-(

    jen jsem daval vedet zkusenost kamarada, ktery si takhle objednaval z HK nejake veci, uhradil skoro celou cenu zbozi temi nasbiranymi bonus points (takze se vesel do limitu 22 Eur + postovne) ale celnikum se nejak nezdal kilo a pul balik s hromadou veci (byt drobnosti) za $5 + $23 za postovny .. takze dodal hodnotu zbozi (coz bylo asi $100) a z toho pak platil DPH
    a stejny postup je v pripade gift (asi je divny ze se z daru plati dan, ale zase dovedu si predstavit, obzvlaste v CR, ze by se vsechno posilalo jako gift s hodnotou 0)
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    FRAUD: k tomu tvemu poslednimu: viz web ceske posty http://www.ceskaposta.cz/cz/nastroje/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni/casto-kladene-otazky-k-celnimu-rizeni-id33092/#8

    9. Jak stanovuje Česká pošta hodnotu zásilky, která má být proclena?

    Česká pošta nestanovuje hodnotu zásilky. Hodnotu zboží obsaženého v zásilce prokazuje příjemce zásilky-adresát. Jedná se o tzv. celní hodnotu zboží, kterou tvoří hodnota zaplacená za zboží včetně poplatku za dopravu. Nelze-li tuto hodnotu zjistit, nebo je uvedená cena na zásilce evidentně nízká, je určena skutečná hodnota zásilky celními orgány v rámci daňového řízení (kdy probíhá stanovení či zpochybňování celní hodnoty při využití zákonem stanovených metod).

    Já jsem se tam prave tehdy hadala. Ceska posta mi ztratila balik, a kdyz mi firma poslala nahradni zbozi o vetsi hodnote, nez stal ten puvodni balik (puvodni zbozi uz nebylo na sklade), tak mi samozrejme celnici vymerili vetsi castku, nez jsem zaplatila. Kdyz jsem se tam s nim hadala, tak mi pani u okynka rekla
    a/ ze limit pro gift a pro normalni balicek se nelisi (coz je blbost)
    b/ ze se pocita hodnota zbozi, a ne jeho zaplacena castka. Takze bud pani kecala, nebo maj na webu chybné tvrzení. Jedna možnost lepší, než druhá..
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    jinak pokud vim tak aktualne je celni rizeni stejne rychle jako pred snizenim limitu (tzn. cca 2-3 pracovni dny od chvile, kdy balik dorazi na vyclivaci postu do chvile, kdy mi mailem prijde vyzva k dolozeni dokladu) - podle informaci maji vice lidi, zmenili a zjednodusili mnoho procesu, doufejme ze to neni jen prazdninovy stav diky nizsimu poctu zasilek...

    jeste maly dodatek k tomu co jsem nasel na home:
    Přišla mi žádost o doplnění dokladů o ceně zboží
    Tohle je trošku směšná záležitost. Prostě si připravte:
    a/ výpis z účtu (či vytiskněte printscreen výpisu z účtu z elektor. Bankovnictví – úplně stačí)
    b/ printscreen třeba obrazovky se souhrnem objednávky, mailu, či jakéhokoliv dokladu o ceně od dodavatele.

    Tyhle dvě věci vemte, a jděte s nimi na celní poštu, kde postupujte podle výše vypsaného postupu na poště 120 , a u druhého bodu u celníků vás vyzvou k dokladu o ceně. Tak přesně tam předložíte tyhle dva vytisknuté papíry a mělo by vám to stačit.

    Ano, můžete si je dle libosti upravit ve photoshopu, či v malování, a ano, není to tedy naprosto žádný doklad ničeho, jen čistá buzerace, ale s tím se prostě smiřte.

    neni to az tak uplne pravda - byl jsem svedkem toho kdyz se tam nekdo nejspis snazil podfouknout celnika upravenym dokladem (nevim, jen odhaduju) a celnik to po chvili nevydrzel a lehce zvysil hlas (cimz jsme ho slyseli vsichni ;) se slovy "nerikejte mi kolik stoji 40A motor, regulator a serva do modelu, ze to je do limitu 22Eur, jestli mi chcete lhat tak si ty stranky HobbyKing otevru a naklikam si to tam!"
    takze jednak celnici maji docela prehled o tom co zhruba co stoji (alespon u veci casto dovazenych) a pak taky pozor, umyslne pozmeneni dokladu (pokud se prokaze) je brano jako trestny cin kraceni dani

    a s tim souvisi jeste dalsi vec (treba prave v souvislosti s HK, ale nejen tam, kde jsou nejake bonus points za objednavku, kdy kazdy bod odpovida $1 a lze je pak pouzit na uhradu ceny zbozi) a sice ze celni hodnota je hodnota zbozi, ne zaplacena cena - pokud tedy nekdo jako vazeny zakaznik dostane nekde slevu 50%, takze se treba i vejde do limitu (sleva mikiny z $60 na $30), tak se ale muze stat ze stejne bude platit DPH z $60, tedy z hodnoty zbozi - tak jen aby to nikoho neprekvapilo ;))
    FRAUD
    FRAUD --- ---
    NAVARA: malicko to opravim:
    pokud stoji 22-150 Eur, plati se DPH a 96 Kc za sluzby uskladneni Ceske poste, pokud jim das plnou moc a oni za Tebe vyridi celni odbaveni, pak se plati 180 Kc
    uplne stejne je to u baliku nad 150 Eur
    ALE! pokud prijde balik s hodnotou do 22 Eur (coz clovek prokaze fakturou z PayPal apod.) ale celnikum se nejak nezda a zastavi ho s vyzadanim dolozeni dokladu u zaplaceni, druhu zbozi, duvodu dovozu atd. a zbozi bude skutecne do 22 Eur, tzn. celnici ho pusti dal bez cla a DPH, ten poplatek 96 Kc poste se stejne plati - proste jakmile to neprojde skrz celni postu dal do distribuce (do limitu), ale zastavi se to na celnici a lezi to tam nekde ve skladu, poplatek poste se vybira... ;(

    ty poplatky jsou za balik, zalezi na tom co objednavas ale na spoustu veci je clo 0% (model parts, notebooky), na vetsinu tak v rozmezi 3-5% (obleceni) takze se casto vyplati objednat jeden velky balik a zaplatit i clo nez platit postovne za vic baliku a zaroven 2 poplatky poste
    jen pozor ze DPH se vybira i ze zaplaceneho cla
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: kdyz tedy rozepisi poplatkovani:

    - pokud balik stoji do 22eur, nejsou zadne poplatky
    - pokud stoji do 150eur, plati se dph a 180czk/balik za procleni
    - pokud stoji vice, plati se dph, plati se clo, 180czk/balik za procleni, 96czk/balik za uskladneni

    ty poplatky jsou za balik nebo za objednavku? ptam se jestli ma pro mne smysl udelat jednu velkou objednavku balikovanou klidne nad 150eur, kdyz mne clo+uskladneni bude stat mene, nez poslat to jako vice objednavek pod 150eur.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    NAVARA: tak tohle nemám zdání, ale logicky by to tak mělo být, bude se to rozpočítávat
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    btw. dph se plati z ceny zbozi i postovneho - pokud mam potraviny, ktere maji sazbu 10%, bude se uctovat postovne v 20% sazbe?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: je to tedy otazka jestli pri sesti balicich platit 1200 za procleni a dph, nebo 200 za procleni a dph+clo kdyz budou na jedne fakture? :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ABDULAH: Tak zrovna Hobby king je prakticky vždycky na sklad. Známá firma :-)


    NAVARA: tak urychlit se dá prakticky všechno, jen člověk musí vědět jak na to :-)
    Normálně ale stačí poslat veškerou dokumentaci co ČP chce a nic se nezkazí tim, že k tomu přidáš čestné prohlášení, že se jedná o čistě osobní věci neobchodního charakteru. Potom je taky dobrý, když jde víc balíků ale jen jedna faktura, tak to do toho emailu ve kterym to posíláš nějak HODNĚ viditelně označit, aby si pak neclil každej balík jako celek :-)
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    SKOKY: Kdyby jen deset a tricek :) Casto objednavam hafo veci i pro dalsi lidi, abysme usetrili na postovnem - nejake takove akce jsem mel ostatne i na nyxu. V takovem pripade jsou vsechny veci skutecne urcene pro osobni potrebu tech lidi, naklady se deli pomerne, profit v tom neni. Da se tohle nejak rozumne urychlit? Zajima mne to predevsim pro jine pravidelne objednavky, kdy se k me skromne objednavce zacalo postupne pripojovat zhruba 10-20 lidi a to uz pak fakt neni jeden balicek - ale objednavka je to stale jen jedna...

    SKOKY: Plnou moc mam uz pro jistotu naskenovanou a asi budu prikladat rovnou ke kazdemu mailu :)
    PULKA
    PULKA --- ---
    MOIRAIN: Aha, díky, vypadá to trochu komplikovaně, ale možná to i funguje. Mám ovšem rozbitého nooka, takže doufám, že to hoši zvládnou i s tím.
    KORDA
    KORDA --- ---
    ABDULAH: Pak te to ale vyjde bez problemu i s dani. A nerikam, ze mistni obchodnici nejsou zmrdi. Jsou. Sam mam dost zkusenosti a doufam, ze spoustu z nich padne az se cesi prestanou bat platit v EU kartou.

    Ale napriklad v nasem bussinesu si myslim, ze mame ceny ferovy ale v US je identicky zbozi levnejsi kvuli nizsi dani a kdo vi cemu dalsimu. Driv se vyplatilo si neco privezt protoze to vyslo s free shippingem na 400 a ne na 500/550 jako tady. Ted uz to neni tak jednoduchy.
    PULKA
    PULKA --- ---
    Neměl jste někdo zkušenost s tím, když vám přišlo z ciziny nové zboží za poškozené, jak je to s placením daně? Nic neplatím, prostě v rámci záruky probíhá výměna, ale je to zásilka v hodnotě asi 150e. (Samozřejmě je lepší zaplatit daň a pitomosti na poště, celkem za 700 Kč, ale vůbec by mne to nepotěšilo)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    KORDA: nezlob se na me ... ale pokud mam z ciny baterky za 21Kc i s postovnym a ty samy baterky maj u nas za 99Kc za kus ... Tak at zije sedej dovoz ... Nehlede na ruzny snimaci moduly co tady stojej i 800 a z ciny to mas do 250 i s postou ... Jo az se nebude okradat - nebude se sede dovazet ...

    Naposled mi nabizeli LI-pol clanek za 190Kc a na hobby kingu ho maj za 10Kc ... takze sedej dovoz ...
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    MAJKA: tak když to řekneš takhle, tak to vypadá dost logicky. Ale nemyslim si to. Třeba jak se za poslední dobu zredukovalo množství OLZ které šli na sklad. Dokonce to měli řečeno od ředitele, aby toho dávali na sklad výrazně míň a nedávat tam zbytečnosti a hovadiny.
    Zase je to a vždy bude subjektivní názor deklaranta, co dá a co ne. Celník míval kdysi tu samou pravomoc. U dvou uplně stejných balíků mohl jeden propustit a druhý ne a nikdo mu nemohl nic říct.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    ...čili pro poštu je výhodné si na ten sklad narvat co to dá, protože za to vyfásne kilo, ne? :)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    DEMONOFANARCHY: tak limit samozřejmě ne. Ale sám uznej že už to je trochu podezřelý, takže proto to deklarant zastaví a vyžádá si to znovu. Spousta lidí takhle kšeftuje, udává špatný ceny, špatný popisy.
    V tvém případě, ale finančně netratíš. Protože to stejně podléhá Clu/DPH, takže se tě poplatek určitě týkal. Horší jsou případy, kdy si někdo pošle triko za 10 dolarů a dá se mu to zbytečně na sklad a chceme po něm 96 korun jako poplatek i když to tam jít teoreticky nemělo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam