• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Ojej! Mám pořád před očima ty nákladní Airbusy DHL :-) Díky za info!
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: EMS nemusí jít přímým spojen. Navíc ani nemáme se všemi zeměmi přímé spojení. A pošta se neposílá dopravníma letadlama, ale naopak osobníma :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    TABORACEK: Ale naštěstí jenom s lidma, ne nákladní ;-)
    Právě mi přišlo do mailu avízo s odkazem na proclívací portál - vypadá to pěkně, supr nápad, rozhodně lepší, než odpovídat po mailu. Zatím thumbs up!
    TABORACEK
    TABORACEK --- ---
    FINSON: mas docela stesti, slysel jsem, ze se jim tam posledni dobou nejak ztraci letadla:)
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Mně šlo o to, jestli se to někde v Evropě překládá, třeba i zas do jiného letadla - podle trackingu tam ale mezipřistání patrně nebylo.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: V podstatě služba EMS by měla pokaždé létat (až na výjimky)
    FINSON
    FINSON --- ---
    Ah, už to přistálo na Ruzyni. Nebo to tam odněkud přijelo, to pořád nevím. Každopádně je to na Poště 120, tak držte pěsti :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    KALIBAN: OK, aktuálně mi jde o to, abych věděl, jestli to vůbec dorazilo do ČR - zatím to asi letí někde nad Eurasií...
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    FINSON: EMS jsem normlane nechazel i v trackingu cesky posty... ne ze by ti to k necemu bylo teda... pokud ti to stopnou, stejne musis cekat.
    ad Ruzyn.. nevim
    FINSON
    FINSON --- ---
    Než zase začnu Skokyho prudit v poště, zeptám se tady obecně: Tracking EMS z Japonska po příletu do ČR (v ČR to přebírá Česká pošta) funguje, nebo se o přijetí balíku na Poště 120 dozvím až prostřednictvím celního avíza?
    A lítá to z Tokia přímo na Ruzyň, nebo to přistává někde v Německu a vozí se to sem auty (jako to třeba má DHL z U.S.)?
    DOBYTEK
    DOBYTEK --- ---
    Prosím o radu, není to Pošta 120, ale Ruzyně, tak se omlouvám, pokud je to tu OT.
    Maté někdo zkušenost s odbavení zásilek na Ruzyni? Aramex mě výší poplatku za celní deklaraci natolik dožral, že si tam radši dojedu, ale na webu nemůžu najít žádné info, volání na různé telefony z webu celní správy mi moc nepomohlo, nevím, na co se připravit. Jestli to správně chápu, zásilku si i s papíry vyzvednutí ve skladu doručovatele a pak s tím vyrazím na celnici, která je někde u terminálu 1 v budově AirPort business centre, je to tak? Nechci zbytečně probíhat po letišti, předem díky za rady.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ARZA: ale je to levnější :-)
    ARZA
    ARZA --- ---
    SKOKY: mno, jenže k tý zas tušim neni ani minimální pojistka, což předpokládám znamená, že jí tam někdo ukradne a bude po kafi i poštovnym:/
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ARZA: Obyčejná zásilka - ekonomická vyjde levněji, ale déle tam poputuje
    ARZA
    ARZA --- ---
    Ještě mám jeden dotaz; a předem se omlouvám za OT.
    Nicméně mě nenapadá, kde jinde bych se zeptala:

    Existuje nějakej způsob, kterym bych mohla dostat na Srí Lanku kafe v kilovejch pitlících a nestálo to milion?
    Máma tam odjela na hodně dlouhou dobu, ale jediný co jí tam opravdu schází, je dobrý kafe.
    Teď jsem si kupovala pro sebe a napadlo mě, že bych jí tam něco i poslala, ale nevim jak to udělat.
    Posle ceníku ČP http://www.ceskaposta.cz/cz/sluzby/psani/zahranici/doporucena-zasilka-do-zahranici-id235/ by mě ten pytlík vyšel na 368Kč, když připočítám váhu obalu.
    Případně bych jí tam mohla poslat i víc balení najednou, ale to si myslim, že by vyšlo ještě hůř a navíc by jí to předpokládám proclili.
    FINSON
    FINSON --- ---
    SKOKY: Tak tím se to vysvětluje :-) Díky!
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    FINSON: CC je klasickej balík. Pošli mi celý číslo zásilky a podívám se ti do mezinárodního vyhledávání.
    ARZA
    ARZA --- ---
    SKOKY: To se nám taky snažili tvrdit, ale ani my, ani nikdo z pošty nám vlastně nebyl schopen najít podle jaký - a kde napsaný - podmínky, bychom skutečně neměli nárok na vrácení ani části peněz. A tim spíš nevim, proč bychom měli poště nechat peníze za přepravu, kterou neuskutečnili.
    Za ten kontakt ale díky!
    FINSON
    FINSON --- ---
    PULKA: Na hranice Francie ano, pak už ne.
    PULKA
    PULKA --- ---
    FINSON: A trackovat to an jejich stránkách nepomůže? http://www.colissimo.fr/portail_colissimo/suivre.do?language=en_EN
    FINSON
    FINSON --- ---
    Tohle bude nejspíš na Skokyho: Mám na cestě k sobě zásilku z Francie s trackovacím kódem CCxxxxxxxxxFR, odesílatel píše, že je to služba Colissimo International. Nemůžu se nikde dopátrat, co za druh zásilky je to "CC", jediné, co jsem zjistil, je že Česká pošta pro tenhle druh zásilek neposkytuje tracking. Takže: Co je to CC zač?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam