• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAJKAPosta 120, clo a DPH aneb kde je kua muj balicek?
    Sdílení zkuseností, postupů, rad, a nebo frustrace z komunikace s prislusnymi urady.
  • ŽÁDOST o elektronické oznámení o příchodu zásilek z ciziny - Stáhnout -urychlení procesu doručení zásilky o další kousek. Podepsat, oskenovat a poslat na email sklad.praha120@cpost.cz nebo na adresu na adresu Pošty Praha 120
    Pokud vám pošta vyměřila neoprávněně 180 kč, můžete podat elektronicky stížnost na ČOI ZDE. ČOI zas má ze zákona povinnost se tím zabývat.Podrobnosti viz nástěnka
  • rozbalit záhlaví
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    NINE_OF_NINE: jj, jen to česká pošta musí někde načíst do systému, tohle už je celkem starý balíček, ale stále leží někde v Malešicích...
    ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING | 17TRACK
    http://www.17track.net/en/track?nums=RS501351758CN&fc=0

    (bojím se, že skončil pod stromečkem na vánočním večírku...)
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    TEAPACK: srsly?:D
    ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING | 17TRACK
    http://www.17track.net/en/track?nums=SYBMY21534932
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    já použvám 17track.net a funguje to spolehlivě i po čr =)
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    TOOMIX: Aby to slo sledovat mezi postama, musi mit zasilka standartni cislo viz.:

    Seznam druhů zásilek s možností sledování - Česká pošta
    https://www.ceskaposta.cz/...a-navody/seznam-druhu-zasilek-s-moznosti-sledovani-v-rezimu-track-trace

    Coz neznamena ze ta zasilka treba treba mezinarodni cislo nema (stalo se mi ze mela nejakou podivnost jako mas ted ty, ale i mezinarodni.
    Stejne jako ze jeden prodejce t&t fakeoval, zasilka prisla jako obyc bez trackingu a na jeho odkazu prochazela i v CR trackingem. (bohuzel jsem si nenechal odkaz, kdyz to doslo)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    WABICEK: ale u zásilek z Číny mi to funguje. Ta jsou mezinárodní?

    Sledování zásilek (Track & Trace) - Česká pošta
    https://www.postaonline.cz/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=RF529841399CN
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    TOOMIX: není to mezinárodní tracking number.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Dá se nějakým způsobem zjistit, proč to už přes měsíc hnije někde v ČR? malajsijsné tracking number web české pošty nezná. Když jsem kontroloval jinou zásilku dle čínského tracking number, tak to v pohodě našlo. Díky

    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    MVEK: Jasně. Už jsem psal celníkům, policii, i na MPO, ale protože jsem se to dozvěděl v pátek, samozřejmě mi ještě nikdo nemohl odpovědět.
    MVEK
    MVEK --- ---
    OCTOPUSS: Je to asi cpt. Obvious otázka, ale tak předpokládám, že poslat ministerstvu dotaz jsi už zkusil a jen mezi čekáním, jestli něco odpoví, hledáš dál. Je příjemné najít potřebný formulář nebo informace na stránkách ministerstva, ale spoléhat se na to nedá:-).
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Problém je v tom, že to to je normální cestou zakoupený zboží, ne soukromá zásilka, takže se na to to povolení zjevně vztahuje.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    MICA: Myslím, že ne :(
    Od loňských prázdnin platí nové celní předpisy EU. Ty definují jinak než dříve tzv. "neobchodní zboží" a "obchodní zboží". Ve zkratce asi takto: neobchodní zboží - zásilky mezi dvěma fyzickými osobami, zdarma.
    obchodní zboží - všechny ostatní
    Takže dříve neobchodní zboží, kdy stačil pro dovoz zboží do ČR jen ZPL je dnes obchodním zbožím a je nutné pro dovoz zboží předložit licenci pro dovoz tak, jak ji předkládají oficiální dovozci (firmy). Celnící nevymysleli - pouze aplikují :D
    O tom jestli Licenční správa MPO v praxi vydává licence pro dovoz zbraní fyzickým osobám nevím... asi by měli, ale není to zadarmo...


    Jenže to jsem asi v prdeli, protože nic z těhle http://www.mpo.cz/...are-zadosti/elektronicke-formulare-zadosti-a-podani-na-licencni-spravu--118769/ formulářů se na jednorázový dovoz zbraně fyzickou osobou pro osobní potřebu nevztahuje.
    MICA
    MICA --- ---
    OCTOPUSS: zákon č. 228/2005 § 1, odstavec 4 "Přeprava a dovoz stanovených výrobků, které mají neobchodní charakter podle přímo použitelného předpisu Evropské unie, kterým se provádí celní kodex Unie, nepodléhá povolení."

    Neočekávají celníci, že jim předložíš prohlášení o tom, že dovážené zboží přímo pro tebe, tedy neobchodního charakteru?
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Nechal jsem si z Ameriky dovézt zbraň, a celníci mi ji i přes dodání všech dokumentů odmítají pustit dál, a chtějí nějaké obskurní povolení, o kterém nikdo nikdy neslyšel, ani policie.

    povolení MInisterstva průmyslu a obchodu k dovozu výrobků, jejichž držení se v České republice omezuje z bezpečnostních důvodů dle zákona č. 228/2005 Sb.,o kontrole obchodu s výrobky, jejichž držení se v České republice omezuje z bezpečnostních důvodů, a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

    Netuší někdo o co se jedná? Hrabal jsem se na webu toho ministerstva, a nenašel vůbec nic. Absolutně nechápu co mám chtít a od koho.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    NAVARA: jestli mají málo místa, tak to jinak nejde, no.. já když dělal v jednom skladu, který nebyl dostačující na objem zboží, tak jsme taky nejdřív museli udělat nové věci, protože jinak se k těm starým nedalo dostat.. ^_^
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    u mně zatím mrtvo a odesílatel už měsíc řeší reklamaci...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    KORKMAZ: mne to dorazilo někdy v lednu nakonec všecko; přijde mi že to jedou systémem LIFO
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    Tiez mi teraz dorazila zasielka zo zaciatku listopadu. To to fakt viselo celu dobu v Cechach?
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    Jo už to začalo chodit...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KORKMAZ: předevčírem mi přišla mikina z eBay objednaná 1.11. Co jsem ale objednal potom, třeba v půlce ledna, tak to už mám doma dávno
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    Zdarec lidi, tak co - už vám chodí ty balíčky z loňskýho podzimu co dozrávají v třídírně? Mám velký podezření, že můj ležák z 19.11 se prostě ztratil. Reklamaci přes aliexpress jsem už dotáhnul do konce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam