• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    REK11Kombinované/dálkové studium na VŠ
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ja zatim od nikoho neslysela o zadne soukr. vejsce nic dobreho, sorry...krome nejakych tech americkych univerzit
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PAJOVA: ja vim, ze je blby to takhle zobecnovat, ale ono je fakt tezky to nedelat. treba vysoka skola financni a spravni, je to vysmech... http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/211411000100803/obsah/165797-skola-smetla-podezreni-na-plagiat/
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    POZITRON: tak to zas opatrne. Ted jsem nastoupila na soukromou a prochazka ruzovym sadem to rozhodne neni. Shodou okolnosti jsme meli v cervnu na prednasku se sefem skoly a ten rikal, ze se tam ted s kontrolama nezavrou dvere. Od prusvihu v Plzni se jde hlavne po soukromejch skolach, protoze treba UK je tak velka, ze ji nikdo nikdy nezkontroluje.
    A jelikoz jsem byla i na statni skole, tak mam uz trochu srovnani a treba ze systemu zkousek jsem byla dost udivena. Vse je na kompu, do ucebny si nemuzes vzit ani vlastni kalkulacku, jen obcanku a kartu studenta. V testech 1-5 odpovedi spravne.. Naroky stejny jako na prezencnim studiu. A kdyz srovnam zkousku na VSE se soucasnou skolou,tak na VSE se mi ten zapocet teda delal lip.
    REK11
    REK11 --- ---
    POZITRON: o tom uz vubec nemluvim,no cement
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    VERCA_ZABA: kdyby se uz aspon zacalo poradne rozlisovat mezi soukromou a statni. nevim jak vas, ale me fakt neskutecne vytaci, ze studenti vsech tech bankovnich institutu, metropolitnich univerzit a univerzit jana amose budou taky magistri a inzenyri. vcera jsem v metru videla reklamu na pravnickou fakultu nejaky panevropsky univerzity a ti ubozaci se vubec nezdrahali tuhle preudoskolu oznacit za prestizni univerzitu, jdu blejt! :(
    REK11
    REK11 --- ---
    PAJOVA: :-))) tak 4 roky propadly,to uz by me jeblo,uz ty dva tezce rozdejchavam....
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    REK11: ja jsem se po 3 letech rozhoupala, ze to jeste zkusim. Mam odstudovane skoro 4 roky VSE a bez titulu, takze jsem ted na soukromy a davam si to vsechno od zacatku pekne znovu. Trochu pruda, ale aspon se lip uci na zkousky
    REK11
    REK11 --- ---
    omlouvám se za překlepy,rychle vletím,rychle přečtu,rychle napíšu a zdrhám :-))
    REK11
    REK11 --- ---
    to nemluivím o tom,že my to z tohohle platu máme z huby do ruky a tudíž nějaký školný bych prostě ani v minimální míře nezvládla.....
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: kočko,já to psala níž,mám za sebou dva roky,vratila sjem se po roce a reakreditovali mi obor. Zatim to vypada,ze me nepusti do rocniku,ktery jede podle mych pravidel,mam za sebou 17 zkousek a x zapoctovych predmetu,vetsina v nove akreditaci neni..... to vis,ze se snazim,psala jsem i dekanovi a volala,kde to slo,ale do prvaku fakt nechci,mela jsem jit do konce druhaku :-( navic pak budu cvakat cca o tri semestry navic,protoze se mi to o ot,co mi neuznaji prodlouzi a me to proste propadne......
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REK11: a nemůžeš si nechat něco uznat? já mám právě tohle jako druhou vejšku, u první sem skončila v prvním semestru.. a tohle chci opravdu dodělat, protože jinak už bych platila a když už mám rok za sebou, tak dva doklepu.) sice mi to asi k ničemu nebude, ale...:)
    REK11
    REK11 --- ---
    VERCA_ZABA: hihi já ted řeším práve navrat na VS furt nevim,jeslti jo nebo ne,protože se mi nechce studovat na Bc zas od zacatku.....jsem z toho dost na sr.cky.....
    REK11
    REK11 --- ---
    PAJOVA: to neni o zmrazeni,ale o pristupu firmy :-)) tady nikdy nikomu o nikoho neslo krize nekrize :-)) navic tenhle přijem-v PZE není dlouhodobě udržitelný v ramci živení rodiny.....kamarádka-spolupracovnice ted odesla a dela za dvojnasobek-byla tu deset let za stejny plat ....
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    REK11: rekla bych ,ze platy jsou ted zmrazeny na hodne mistech.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    mě sere to, že všude i na blbý asistentky chtěj, aby lidi měli VŠ, ale jako vůbec je nezajímá, co maj vystudováno.. a když pak někde se ptaj, proč studuju psy, když pracuju v obchodu, tak mě opravdu nebaví furt něco vysvětlovat.)
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE: tak i tak ve většině firem-krom takovyhle institucí tohle nefunguje :-)) ani nevím, jak to funguje u nas,protože mi bylo řečneo,že jeslti hcci víc,budu muset změnit praci-dva roky tu dělám za nastupní plat :-)) a to nejsme mala firma,ale česká :-))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    REK11: u nás nejsou tabulkové platy, ale tabulkové rozmezí :-)
    REK11
    REK11 --- ---
    TRISSIE:
    PAJOVA: nj,ale všude tabukové platy nejsou :-))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    REK11: u nás (velká banka) jsou kvalifikační kritéria pro tabulkové funkce - většinou je to kombinace délky praxe a vzdělání, takže buď musíš nahonit dlouhou praxi, nebo mít ten papír + kratší praxi, aby ses kvalifikoval pro povýšení (tzn. pro lepší platové rozmezí). A od určité úrovně už je prostě ten papír nutný.
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    REK11: tatka treba dela v pojistovne, kde jsou tabulkove platy, kde je i neco prave za titul
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam