• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ROMI: já čtu obvykle jen nějaký technický dokumentace, no :) ale jako neměla jsem problém i třeba s nějakými romány, jen ta Shanna je asi prostě divná.

    A zlatí moranthové
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: jj v aj no, ted ctu druhej dil, ono je k tomu i dost povidek, ktery asi hned tak nevyjdou. Me v aj dela problemy jen Erikson :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ROMI: Sins of Empire? :) To ale asi ještě není přeložené, co? Já někdy s těmi knihami v originále bojuju, měla jsem právě rozečtenou druhou Numenéra novelu od Shanny Germain a vůbec se mi tím nechtělo prokousávat, ale možná je to i trochu tím jejím stylem psaní.
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: vidis, akorat jsem docetl prvni knihu dalsi trilogie a taky moc povedeny.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Anomander Rake and Point of View - Steven Erikson
    https://steven-erikson.org/anomander-rake-and-point-of-view/
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Děkuji za doporučení Prachmistrů, čte se to opravdu překvapivě dobře. Jsem tedy zatím v první knize, dost těch postav je na ránu a mám malinko problém s přepisem myšlenek postav, ale jako taková nenáročná četba na cesty to obstojí skvěle. Dneska jsem málem zapomněla vystoupit i z metra :))
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    BORGDOG: aháá, k tomu jsem ještě nikdy nedostal :) dík

    trochu škoda, zalíbilo se mi to vnuknutí.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHWAB: Ano. V "Pádu světla."
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    je vyloučeno, že Telorast a Cudrn jsou/je d'iver? :D
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    SCHWAB: dzhistal je proste veleknez starsiho boha a vlastne zaroven i nadavka. je tak oznacovan ale jenom Mallik Rel. podrobnejsi info tady:
    Jhistal | Malazan Wiki | FANDOM powered by Wikia
    http://malazan.wikia.com/wiki/Jhistal
    (ono je to tusim i primo v knizce ve slovnicku)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    co znamená džhistál? má to nějaký obecný význam to slovo?
    ROMI
    ROMI --- ---
    a co ebucek, kdyz uz jsme u toho, nevite neco? :)
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Neříkám, že je to špatná knížka, ale nějak se poslední dobou s autorem míjíme :) Na můj vkus fakt moc tlačí na pilu.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: Ale ten pohled na věc, jak ho popisuje, mi přijde fakt zajímavý. Podle všeho na to dost dřel, a tématika "prvního kontaktu" podle mě není zas tak "vytěžená."
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Uff, tak to jsem ráda, že to nebudu překládat.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    omlouvám se, ale došla mi premiovka
    aniž bych si všiml a bez ní naskoči, tak zapomenu... chtěl jsem nahodit jednoduchou anketu, jestli někdo můžete - nejsympatičtější rasa obecne?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Pozoruhodný Eriksonův článek k Rejoice... ta kniha mě fakt začíná zajímat.

    Ancient Astronaut Theorists Say Yes (an indirect primer to Rejoice, A Knife to the Heart) – Steven Erikson
    http://steven-erikson.org/ancient-astronaut-theorists-say-yes/
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ULRIK: zrovna čtu a první setkání Karsy s Tiste Edur - "vyšší, než lidé z nížin, ale stále o hlavu menší než Teblor"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam