• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOMKETTOMMalazská Kniha padlých

    Teď, když už popel vychladl, otevíráme starou knihu. Na stránkách ztuhlých špínou je zapsán příběh Padlých, příběh vyčerpané říše, slova, jež nezahřejí. Oheň uhasl, jeho záře i jiskry života jsou jen vzpomínkami.

    ***UŽITEČNÉ ODKAZY***
    MalazPedie, Malazan Wiki, Malazan Empire, Malazan Reread of the Fallen, Life as a Human - Steven Erikson, Ceska stranka o malazu, Fantasy mapy, Malazska Rise

    ***ČEKÁME NA***

    spoiler zapište takto: <table><tr><td bgcolor="#000000"><font color="#ffffff" size="2"><b>spoiler:</b> ( #ceho_se_spoiler_tyka# ) </font> <font size="2" color="#000000"> #zde_vlozte_spoiler# </font></td></tr></table>
    rozbalit záhlaví
    IDLE
    IDLE --- ---
    HITOMI: Zjevně se nenamáhal si nastavit vlastnosti odstavce (kratší řádky) a zalamuje ručně. :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ROMI: já čtu obvykle jen nějaký technický dokumentace, no :) ale jako neměla jsem problém i třeba s nějakými romány, jen ta Shanna je asi prostě divná.

    A zlatí moranthové
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: jj v aj no, ted ctu druhej dil, ono je k tomu i dost povidek, ktery asi hned tak nevyjdou. Me v aj dela problemy jen Erikson :)
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    ROMI: Sins of Empire? :) To ale asi ještě není přeložené, co? Já někdy s těmi knihami v originále bojuju, měla jsem právě rozečtenou druhou Numenéra novelu od Shanny Germain a vůbec se mi tím nechtělo prokousávat, ale možná je to i trochu tím jejím stylem psaní.
    ROMI
    ROMI --- ---
    HITOMI: vidis, akorat jsem docetl prvni knihu dalsi trilogie a taky moc povedeny.
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Anomander Rake and Point of View - Steven Erikson
    https://steven-erikson.org/anomander-rake-and-point-of-view/
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    Děkuji za doporučení Prachmistrů, čte se to opravdu překvapivě dobře. Jsem tedy zatím v první knize, dost těch postav je na ránu a mám malinko problém s přepisem myšlenek postav, ale jako taková nenáročná četba na cesty to obstojí skvěle. Dneska jsem málem zapomněla vystoupit i z metra :))
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    BORGDOG: aháá, k tomu jsem ještě nikdy nedostal :) dík

    trochu škoda, zalíbilo se mi to vnuknutí.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    SCHWAB: Ano. V "Pádu světla."
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    je vyloučeno, že Telorast a Cudrn jsou/je d'iver? :D
    MICHIGAN
    MICHIGAN --- ---
    SCHWAB: dzhistal je proste veleknez starsiho boha a vlastne zaroven i nadavka. je tak oznacovan ale jenom Mallik Rel. podrobnejsi info tady:
    Jhistal | Malazan Wiki | FANDOM powered by Wikia
    http://malazan.wikia.com/wiki/Jhistal
    (ono je to tusim i primo v knizce ve slovnicku)
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    co znamená džhistál? má to nějaký obecný význam to slovo?
    ROMI
    ROMI --- ---
    a co ebucek, kdyz uz jsme u toho, nevite neco? :)
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Neříkám, že je to špatná knížka, ale nějak se poslední dobou s autorem míjíme :) Na můj vkus fakt moc tlačí na pilu.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    HATOR: Ale ten pohled na věc, jak ho popisuje, mi přijde fakt zajímavý. Podle všeho na to dost dřel, a tématika "prvního kontaktu" podle mě není zas tak "vytěžená."
    HATOR
    HATOR --- ---
    BORGDOG: Uff, tak to jsem ráda, že to nebudu překládat.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    omlouvám se, ale došla mi premiovka
    aniž bych si všiml a bez ní naskoči, tak zapomenu... chtěl jsem nahodit jednoduchou anketu, jestli někdo můžete - nejsympatičtější rasa obecne?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    Pozoruhodný Eriksonův článek k Rejoice... ta kniha mě fakt začíná zajímat.

    Ancient Astronaut Theorists Say Yes (an indirect primer to Rejoice, A Knife to the Heart) – Steven Erikson
    http://steven-erikson.org/ancient-astronaut-theorists-say-yes/
    HITOMI
    HITOMI --- ---
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    ULRIK: zrovna čtu a první setkání Karsy s Tiste Edur - "vyšší, než lidé z nížin, ale stále o hlavu menší než Teblor"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam