• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOUCHIAutorské právo v 21. století
    FIN
    FIN --- ---
    MISOJOGI1: btw, doporučuji si přečíst normální staré povsti české, máš patrně nějaké upravené vydání. hanuše neoslepili proto, aby (komu? jemu? nehapruje logika?) zachovali autorská práva, hanuše oslepili proto, aby své dílo nemohl zopakovat.
    MISOJOGI1
    MISOJOGI1 --- ---
    FIN: slyšels někdy, že tvá svoboda končí tam, kde začíná svoboda toho druhého?
    ----------------------------------
    tak ked si to myslis precitaj si toto:
    Týždeň - iný pohľad na spoločnosť » Humanizmus, osvietenstvo - temné obdobie v dejinách logiky
    http://blog.tyzden.sk/juraj-macko/2012/01/02/humanizmus-osvietenstvo-temne-obdobie-v-dejinach-logiky/
    a potom sa skus vyjadrit konzistentnejsie

    alebo vyjadrim sa za Teba:
    sloboda autora konci tam kde zacina sloboda bezneho cloveka skopirovat si knizku pre svoju osobnu potrebu (a to je prosim zakladne ludske pravo podpisane este na helsinskej konferencii niekedy v roku 1975)

    proste co si raz zverejnil to je Tvoj dar kulture ludstva a nic s tym neurobis. ked si chcel aby sa to nesirilo mal si rukopis knizky zavriet do trezoru v banke a keby ju niekto napriek tomu vydal tak si mal zalovat banku za zle strazenie :-)

    Ano je fakt ze v poslednych par rokoch sa lobbisticke skupiny snazia vsetkymi aj neferovymi prostriedkami obrat lud o toto zakladne ludske pravo
    smeruje to az k totalite zial ....

    ked toto rozdychas a pochopis tak potom sa mozeme bavit dalej ... :-)
    FIN
    FIN --- ---
    MISOJOGI1: neřeší náhodou problém "komu budeš platit za fotky karlova mostu?" skutečnost, že autorská práva nejsou na věky, ale po nějaké době zaniknou a pak může dílo vydat kdo chce a jak chce a nikomu nic neplatí? já myslím, že ano.

    a ne, když si přečtu jiráska, nemám chuť jít spálit autorský zákon a docílit skutečnosti, kdy chcípnu hlady. to bych byl sebevrah.

    "uznání" za tebe nezaplatí nájem, vodu, elektřinu, jídlo, oblečení a spoustu dalších věcí - pokud náhodou o nějakém takovém uznání víš, sem s ním a garantuji ti, že hned, jak to milé uznání udělá (a ještě na dovolenou s rodinou, prosím), tak přestanu hájit svá autorská práva.
    MISOJOGI1
    MISOJOGI1 --- ---
    aby sme si rozumeli nespochybnujem autorstvo ako take a z toho plynuce uznanie
    ale napr mysli si ze by bolo vhodne platit autorske poplatky vynalezcovi WC ?
    po kazdom pouziti WC by si za to zaplatil mikroplatbu
    Alebo komu by sme mali platit za vynalez kolesa?
    atd atd atd
    myslim si ze sucasny AZ je chory a cez ACTA to smeruje k uplnej sialenosti ....
    MISOJOGI1
    MISOJOGI1 --- ---
    FIN: kde se u všech všudy bere, mně naprosto nepochopitelná, představa, že by se tak mělo zacházet s díly tvůrců?
    ------------------------------------------------------------------
    mas umelca architekta ktory navrhol Karlov most
    a teraz bude kasirovat vsetkych ktori si ten most odfotia?
    alebo budu kasirovat vsetkych ktori si vo svojej vlasti postavia taky isty?

    spomen si na Jiraskovu povest o prazskom orloji a majstrovi Hanusovi
    ktoreho oslepili aby zabezpecili autorske prava Prahe
    ked si to clovek od Jiraska precita normalne ma chut ist verejne spalit autorsky zakon, alebo niekomu dat po hube: na tej poviedke najlepsie pochopis aka je to spinavost autorske prava, oslepit cloveka kvoli zachovaniu autorskych prav:
    aka to spinavost !!!
    KLDR
    KLDR --- ---
    MAGUMI: souhlas ,věřím že dobrý umělec se uživí vždy stejně tak jako jiný podnikavý člověk . vůbec nic nemam proti novemu systemu chraneni aut. prav ..ale je třeba to tak podat a neschovávat to za ACTA jako se to děje ted .
    me taky nikdo nezaručí že faktury mi budou zaplaceny ..to same je s autorskými právy ...nikdo nám nepomůže a odsereme to stejně . at nekdo řeší tedy problemy věcně a necpe nám tady paskvil který omezuje svobody slušných lidí jen kvuli tomu že cast lidí neplatí za aut. prava .
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    jeste trosku OT - nasel jsem fotku Second Guye, tak se musim podelit, dobrou noc :)
    http://pobavilo.eu/wp-content/uploads/2012/02/Origináln%C3%AD-triko.jpg
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KLDR: Umění všeho druhu a přidruženým činnostem se nikdo nevěnuje kvůli penězům; primární je vždycky potřeba něco sdělit, případně ostatní potěšit. A o tvořivé a pracovité lidi, jako je napřiklad Witt nebo Alraune, se opravdu nemusíš bát, ti se uživí i bez literatury, bez ní dokonce i lépe než s ní. ACTA opravdu nejsou potřeba, ale nový model ochrany autorských práv ano.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    RAGNAROK: anebo potencialni zakaznik pribude
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    GHOSTIK: show must go on :)
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    RAGNAROK: hledat se mi to tady v historii nyxu nechce, byl to jeden z tech vylevu o zbytecnych fotricich, kteri by meli byt radi, ze je vubec nekdo zna a nedrzkovat, sic na ne dopadne ruka lidu :)
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    Tak mistr mi napsal mail :) asi me bude mit rad :)

    jé, to se to uráží, když nemůže protistrana odpovídat, to je maso, co?

    kámo ty jsi podřadnán sračka už jenom tim, že jsi na facebooku... a jestli tam ještě pastuješ věci z nyxu, tak to si zasloužíš ocenění nejbrutálnějšího retarda kterej vůbec nechápe co se kolem něj děje....
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    RAGNAROK: Nic podstatneho - jen copy and paste... to vite mainstream neni na takove perly pripraven :))
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SHIGORBIRDMAN:
    pro non fakebookare byl by link?
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    SHIGORBIRDMAN: tak nic, uz jsem nasel :)
    KLDR
    KLDR --- ---
    MAGUMI: jako pokud pomineme to že umelec chce dát cosi svetu ,jde hlavně o prachy .. pak je tedy jasne že holt je třeba zmenit system prodeje aby neutíkali peníze ..tohle je busines a tak to ma být řešeno ...nejaký ACTA nejsou potřeba
    SHIGORBIRDMAN
    SHIGORBIRDMAN --- ---
    GHOSTIK: cim jsi ho proslavil na te velke socialni siti? :) ne ze by z nej nepadala jedna perla za druhou :)
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    GHOSTIK: Jak vidis tak uz prestalo.
    Extremni nazory mi tu nevadej, ale kdyz se ani po varovani nezacal chovat slusne, tak si tu ted bude holt jen cist.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    KLDR: OK, pročetl jsem to jen letmo, možná jsem tě neměl házet do jednoho pytle s onou druhou osobou, ale argumenty o umírajících umělcích a o přiživnících, kteří si neumí najít dobrý obchodní model, mi taky nepřijdou moc přínosné, zvlášt když se neustále opakují ve všech diskusích na tohle téma. A ne, nejsem zneuznaný ani ukřivděný.


    THE_SECOND_GUY: Kup si knížku, dozvíš se víc: http://www.amazon.com/Social-Impact-Arts-Intellectual-History/dp/0230572553
    GHOSTIK
    GHOSTIK --- ---
    No, kdyz nic jineho tak ten idiot (neberu to jako nadavku, ale jako konstatovani dusevniho stavu) pobavil nekolik set lidí na FB :), ze vas to bavilo se s nim dohadovat?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam