• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKvašení a kysání -chováme miliardy domácích mazlíčků
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Zapomenout dnes kefír zvenčí na parapetu byla asi fatální chyba, snad to chudák rozchodí.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: To dělávám. Zkusím spíš změnit poměr kefíru a mlíka, teď to dělám 1:1, což je zjevně příliš.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BONEMINA: hele tak zrna hibernuj a pěstuj kefírové mléko ze slitého kefíru. To by mohlo zrát konzistentněji. Tedy do trošky zbylého slitého kefíru nalij mléko a nech to prokysat a posléze zchlaď.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOSTDOGG: nevynechává, protože tam kde se vyrábí zakysané výrobky, tak kupují mléko z mlékárny, ne z kravína. Plus teda hygiena a konzistence výrobků.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: Já už s tou změnou chuti víceméně počítám a jedu především sekundární kvašení v lednici, ale stejně naštve, když večer má kefír přesně tu správnou chuť a když si ho chci dát k snídani, chutná už zase jinak. Asi je příliš kulturní.
    Že bych přešla z klasického kefíru na monokulturu? Zní to ale trochu nudně, jako čistě smrkový les.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    ZUZKAOU: A homogenizace a pasterizace mléka se teda nevynechává ani tady? Není to tam zbytečné, když se to pak "zakysá"? (A díky za odpověď.)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BONEMINA: tak v pravém kefíru, ze zrn je okolo 20 kultur. V poctivém kefírovém mléku je těch kultur cca 9 a většina toho, co se prodává jako kefírové mléko, je kysané acidofilní kulturou - tedy monokulturuou a ty pak se tolik nemění.

    Plus je stáčen čerstvý a je udržován v chladu.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: Vážně není ta aktivnost ani omezená? Můj domácí kefír během půl dne poznatelně změní chuť, kupovaný vydrží víceméně stejný i několik dní.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOSTDOGG: je to normálně aktivní.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Ty jo, pro velky uspech s kvasenym kvetakem (+ mrkev, cibule, cesnek, koreni a cerstve chilli) jsme nalozili znovu. Fakt paradicka, nema sanci se to rozblemcnout, nebot 3litrova sklenice je hnedka pryc :)
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    Prosím vás, jak je to obecně s prodávanými kysanými mléčnými výrobky jako je kefír? Je to v obchodě "živé", nebo se to jako obvykle nějak konzervuje/pasteruje apod. a je to už "mrtvé"?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MRTVYKOTE: zkus to hodit pod kvasnou zátku, aby k tomu nemohl vzduch a nevznikl ti tak třešňový ocet a počkej až to dokvasí a pak to ochutnej.
    MRTVYKOTE
    MRTVYKOTE --- ---
    Mám třešně naložené v rumu (37,5%) byla jsem týden pryč a začalo mi to kvasit. Původně kvašené nebylo v plánu, ale nebráním se tomu. Co s tím aby to bylo dobré a použitelné?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    budu tam mít na ochutnání pod pultem rebarborové kimči, tak se kdyžtak přihlašte...


    https://www.facebook.com/events/424759377706910/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Na Street food festivalu na Žižkovském nákladovém nádraží 5.7. (tedy teď v neděli) budu mít od 16:00 do 17:30 kvašákovou dílnu.

    Stavte se, případně si přijďte naložit svou sklínku...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VANEK: von jim to (naštěstí) ve sktuečnosti nikdo moc nečte, to mi přijde na blog víc návštěvnic z mimibazaru než za stejnou dobu ze storyous...
    VANEK
    VANEK --- ---
    Dnes sláva, monetizace přijde nejpozději pozítří!
    10 otázek pro foodblogera: Zuzka Oukrabková (Zkvašeno.cz) | Storyous Magazín
    http://storyous.com/cz/magazine/10-otazek-pro-foodblogera-zuzka-oukrabkova-zk
    VIKY_K
    VIKY_K --- ---
    Mám vlastní tříletí jablečný ocet. Pomalu v průběhu roku ztrácel kyselost a nabíral ořechovou vůni. Teď má chuť a vůni docela výrazně ořechovou a kyselý prakticky není. Je to u jablečných octů běžné? Předloňský bohužel nemám, jen loňský a ten je normálně kyselý a jen lehoučce vonící po ořechích.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    ZUZKAOU: Ok dík, pošlu je pryč. Byl to jeden celý pytlík, takže už nemám z čeho otestovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam