• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSEFDRUHYDvouveličinový vesmír, co mu vytknout

    rozbalit záhlaví
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    RAGUPKI:
    Naprosto zbytečné úsilí, Nikoliv. Potopit HDV, to není naprosto zbytečné úsilí...kdo potopí HDV bude slavný, pane....jenže vy jste s potopením HDV ještě nezačal, potápíte jen mě, což je zbytečná blbost ... totální nepochopení textu, vkládáte mi do úst něco, co je v přímém rozporu s tím, co jsem napsal, znova se obloukem vracíte k věcem, které jsem vám už vyvrátil Vy jste mi něco ( v HDV ) vyvrátil ? Ukažte prosím znova, alespoň jednu věc kterou jste vyvrátil, …pochopitelně mi to vyvracejte matematicky, protože ani vy nepřijímáte nic z |HDV pokud to nemá matematiku. ! Pane opravdu jste směšný s těmi nepodloženými a lacinými argumenty. Opravdu mi ukažte „co“ jste vyvrátil, a co nebyla pouze rétorika… a k otázkám, na které nechcete slyšet odpověď, Lžete, na každou otázku chci slyšet odpověď, ale logickou, poctivou nikoliv okecávání, a..a odteď mi argumentujte pouze matematicky, protože je to vaše doktrína, že co nemá matematiku je nula či blábol…; takže se tomu svému ( bumerang ) přizpůsobte… přestože jsem se opravdu snažil.

    Vy si můj text vykládáte po svém, vy ho nečtete. A to je asi důvod, proč já nemůžu vyčíst žádné kloudné informace od vás, protože komunikujete se světem nějakým záhadným způsobem. To, že jsem dal výrok o částicích jako kuličkách za příklad nicneříkajícího výroku, neznamená, že jste ho řekl vy. Jenže vy máte pocit, že po vás všichni jdou, a tento předpoklad jste si vytvořil sám. pane, znova se mýlíte. Pokud všichni „jdou po HDV“ tak mi to nevadí, ale vadilo by mi kdyby ti co po mě jdou uráželi a ponižovali lidskou důstojnost. Tvrdý boj s respektem vítám.A toto se táhne CELOU touto diskusí a opravdu mě váš militantní přístup nebaví. Vím, že mi to asi 2x,3x ujelo a že se Vám to mohlo zdát militantní, omlouvám se (( asi jste tak citlivý na militantnost jako já na ponižování…jsme na tom podobně )) Tímto jsem se stal "debilem z Nyxu", Proč tak hrubě…snad to nebude tak horké, ale opravdu někdy to k té hlouposti dost směřuje ; víte kolik takových ponížení jsem zchytal já za 4 roky od r. 2005 do 2009 ? tisíce, pane !!!! takže už chápu, jak lehké je přijít k takovým titulům, jako je "blbeček z Aldebaranu". Nepochopil jste…ten grázl se dodnes neomluvil, a moc, moc mě ublížil skoro stejně jako Petrásek. Sytý hladovému nevěří. Vám zde vadil jeden „debil“ a co jsem měl říkat já tenkrát když do mě mlátili, zastal jste se mě někdy ? a přitom na 1000% vím že jste se toho linčování a kamenování zůčastnil… Váš život musí být neuvěřitelně stresující. Nikoliv. Už 3 roky žiju v klidu bez urážek od gaunerů, co se (jen) podobají lidem, ale jsou to bestie.A nejsmutnější na tom je, jak jste napsal v poslední části, že to děláte neúmyslně. Nevím už kde jsem to napsal, ale občas si rejpnu, to je fakt. Pokud se to dotyčného dotkne a projeví nevoli, omlouvám se a snažím se příště se vyvarovat rejpanců ( které opravdu někdy ze mě chodí automaticky jako „reflexní obrana mimoděk“ ) Neúmyslně otravujete diskusi lidem okolo Pane, to je nekorektní, já neotravuji nikoho, nikoho nenutím aby mi na mé příspěvky odpovídal. Pokud odpoví a bohužel na 99% to byly jen odpovědi ironické pichlavé anebo hulvátské, pak jim oplácím, nemám jinou obranu. A jiná neexistuje. a neúmyslně rozčilujete sebe, o čemž pochybuju, že je vám příjemné. žádné ponižování není příjemné, jsou tací kteří mají hroší kůži a nevadí jim to, já bohužel takový nejsem…bohužel… Za to první za co ?, zopakujte mi to… byste se měl stydět stydět ? stydět se mohu jen za neslušné chování které bych produkoval jako první a mířil ho nespravedlivě do toho kdo si to nezaslouží,…pak bych se styděl. Ale stydět se za názor do fyziky i kdyby byl vadný ? to je totální blbost kterou trpíte, pokud si toto myslíte… a žádné vaše třicetileté utlačování opravdu ten debil jste : nikde totiž nebylo řečeno, ani mnou, ani nikým jiným, že bych 30 let trpěl nějakým utlačováním. To je hnus co říkáte. 30 let jsem na HDV pracoval a až do r. 2001 jsem dostával od fyziků jen slušné odpovědi, bez urážek, a to že je moje hypotéza nezajímala, to nepovažuji za utlačování. Já jim za to nenadával, pouze jsem jim to občas vyčítal. To ovšem máte podivné vychování-chování když mě za mě tvrdíte že já to považuji za utlačování. To je vaše slovo a já ho nikdy neřekl, a vy to víte a přesto takto mluvíte že já se cítím utlačován. Pane nikdy jsem se necítil utlačován, až do doby kdy na mě začaly hyeny flusat a urážet. Začal to L.Motl v r. 2001, pak V.Hála v r. 2004 a teprve pak se roztrh s tím ( ponižováním ) pytel…; to že HDV dodnes za 30 let nebyla pochopena není chyba té HDV ale možná toho že předběhla dobu a toho že nemá to matematické předvedení a kvůli tomu se necítím „utlačován“ Utlačován se cítím pouze když mě ironicky někdo ponižuje… ze strany veřejnosti vás neomlouvá.
    Poslední vaši větu zopakuji : Za to první, což je, že otravuji fyzikální diskuse svými příspěvky byste se měl stydět pane, myslím, že stydět by se měli ti, co provokovali když jsem řekl neutrálně cokoliv do fyziky, tím že uráželi, jsou na to důkazy, ti by se měli stydět, né já když jsem se proti tomu ohradil, otravovali oni a oni kazili fórum kecama bulvárníma, já kecy bulvární nezačal !!!!, já se jen bránil, takže je to od vás opravdu neslušnéa nekorektní říkat, že bych se měl já (!) stydět…že otravuji debaty. Kdyby si ty debaty přečetl nějaký Mimozemšťan a neznal pozadí ( že oběť je Navrátil a druzí, že jsou ti samí grázlové jako před lety ), tak by nutně musel prohlásit, že já to nezačal, že jsem dodával fyziku, rejpání a urážení začali ti, co podle Vás se stydět nemusí, jen já za to, že se bránil. Pane jste ***** , a domyslete si to sám „co“ jste, pokud máte svědomí.a žádné vaše třicetileté utlačování ze strany veřejnosti vás neomlouvá. to je naprosto nekorektní útok…pak se divíte, že někdy jsem „militantní“ – sám si o to říkáte svou nekorektností, která je jiným způsobem také militantní…
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    Naprosto zbytečné úsilí, totální nepochopení textu, vkládáte mi do úst něco, co je v přímém rozporu s tím, co jsem napsal, znova se obloukem vracíte k věcem, které jsem vám už vyvrátil a k otázkám, na které nechcete slyšet odpověď, přestože jsem se opravdu snažil.

    Vy si můj text vykládáte po svém, vy ho nečtete. A to je asi důvod, proč já nemůžu vyčíst žádné kloudné informace od vás, protože komunikujete se světem nějakým záhadným způsobem. To, že jsem dal výrok o částicích jako kuličkách za příklad nicneříkajícího výroku, neznamená, že jste ho řekl vy. Jenže vy máte pocit, že po vás všichni jdou, a tento předpoklad jste si vytvořil sám. A toto se táhne CELOU touto diskusí a opravdu mě váš militantní přístup nebaví. Tímto jsem se stal "debilem z Nyxu", takže už chápu, jak lehké je přijít k takovým titulům, jako je "blbeček z Aldebaranu". Váš život musí být neuvěřitelně stresující. A nejsmutnější na tom je, jak jste napsal v poslední části, že to děláte neúmyslně. Neúmyslně otravujete diskusi lidem okolo a neúmyslně rozčilujete sebe, o čemž pochybuju, že je vám příjemné. Za to první byste se měl stydět a žádné vaše třicetileté utlačování ze strany veřejnosti vás neomlouvá.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    RAGUPKI: Dokončení prvního dialogu :

    Co to znamená pro reálný svět a děje v něm. A ať se vám to líbí nebo ne, jak už jsem taky řekl, fyzika odpovídá na otázku "co to je" odpovědí "chová se to takto". čili nevíme zda je to kvasar, či mlhovina či tříhlavá saň či černá díra, nebo princezna ze Sáby, ale chová se to tak a tak ! tak jste to myslel ? Taky jste myslel, že jde věda ? že nás, tedy Vás nebude zajímat „co to je“ ale jak se to chová ??? Pane, pak tu není něco v pořádku, že by jste to byl Vy ? To nemyslíte vážně, že nás nemá zajímat „co“ to je, ale jak se to chová !!! Jak se to chová, to jsem vám poslal v tom Kulhánkově pdf. Jistě, ale tvrdil jste že tam také najdu to „co“ se tak vlní…lhal jste ! Nechová se to jednoduše, ale s tím my nic nenaděláme. ani vlnobalíček se nechová jednoduše, ale s tím pane Neznámý nic nenaděláte… Když se zamyslíte nad svým vnímáním světa, tak se chováte v podstatě stejně jako fyzika - když víte, co je věc X, víte o ní, jak se bude chovat, když ji zmáčknete, posvítíte na ni, pustíte na zem, sníte, víte, kde se nachází, co se s ní dělo apod. pane, jste v bludném omylu že nás vědu a fyziky nezajímá „co“ se chová tak-a-tak. Anebo si myslíte, že když se Belzebub, nebo hrnečku vař, chová stejně jako Higgsův boson, že je fuk kdo to je, jen když se oba chovají stejně ? Opravdu ? pak je něco v nepořádku ( s Vámi ) Nic víc ani nemůžete vědět. Můžu !!!!!!! můžu vědět zda se vlní striptérka v baru anebo časoprostor anebo teplý vzduch nad rozpálenou silnicí – to jsou tři různé věci a všechny se vlní a Vás nezajímá „co“ se vlní, jen když se to vlní…jste hloupý, pane. Takže by mě opravdu zajímalo, odkud pramení vaše nespokojenost. Já nejsem nespokojený vědou fyzikální ani s fyziky, ale s vašimi protiargumenty proti HDV jsem nespokojený. Mimochodem tu věc, co se vlní, vidíte jak dalekohledem, tak očima, protože odrazem světla dochází k interakci s touto vlnící se veličinou a ta určuje, jestli se to světlo dostane k vám do oka a v jaké formě. Moc rád bych věděl, jak lépe ještě můžu odpovědět na otázku "co je to?". Nemusíte odpovídat. Já vím že se vlní čp a tím se realizuje hmota. Já měl pouze návrh zda někdo má pořádný protiargument proti vlnění časoprostoru že je to hovadina a proč !! To jsem chtěl slyšet „proč to nejde“ a kdo to zakázal !?? Čili pokud to nikdo nezakázal, co je na tom nevědeckého ( na vlnění, vlnobalíčkování dimenzí veličin čp ) , to mi řekněte

    Magnetická indukce je polem navzdory tomu, že na Wikipedii nenajdete větu "magnetická indukce je pole". Je to pole vektorové, stejně jako zbývající tři polní veličiny. A pole se něčemu říká proto, že se fyzikálně vyskytuje všude a vždy, matematicky to v tomto případě popíšu přiřazením vektoru / vektorů každému bodu v časoprostoru. Můžu přiřazovat i skaláry, komplexní čísla či složitější struktury, to záleží na konkrétním druhu pole a zvoleném způsobu jeho popisu.

    Na to, že nevíte, jak funguje elektromagnetismus a svět na mikroškále, vystupujete dost sebejistě, možná byste se místo určování, kdo tu kecá a kdo tu spolehlivě protiargumentuje, Vy rozhodně neargumentujete dobře, jen rétorickým okecáváním. měl zamyslet nad tím, co tu pro vás píšu. Snažím se jít do větší hloubky, než jsou nicneříkající tvrzení typu "částice se vlní a přitom jsou to kuličky", Pane, urážíte, anebo jste debil, protože nic takového jsem nikdy neřekl a netvrdil (!) a pokud to víte, tak urážíte, pokud ne jste debil. Protože nejméně tucetkrát Vám sjem řekl, že se částice nevlní, ale částice „se vyrábí“ Vesmírem tak že se vlní časoprostor tj. jeho dimenze veličin a…a tím se realizují ty hmotové částice ! a vy schválně provokujete a převracíte pravdu ! Pane řekl jsem že částice jsou „kuličky“? ukažte mi důkaz kde !!! pokud neukážete, jste lhář ! Řekl jsem že částice elementární jsou vlnobalíčky, né kuličky. O kuličkách mluvila ranná fyzika a to jako o korpuskulích, a nikdo jim nenadával a neposmíval se a nechtěl po nich důkazy Vašeho typu. vy to dělat odmítáte, ale paradoxně jsem já ten, kdo tu tluče prázdnou slámu? ?? Ha-ha…

    04 - Tak pokud se chcete hádat o tom, co je to vzájemná rychlost, poslužte si. Pane bezejmenný, já se hádat nechtěl. A jsou tu svědkové, kteří dosvědčí, že jsem pouze v jednom příspěvku položil zdejším kmánům otázku : „Myslíte si že je to dobře ?“ ( co řekl blbeček na Aldebaranu ) To byla normální otázka nikoliv popud k hádání se s Vámi Pokud se ovšem my dva hádáme už, tak jen proto že nemáte pořádné zdůvodnění zda to ten blbeček řekl dobře. A Vy jste to rozhodně dobře neřekl. Usvědčil jste se, tím, že jste prohlásil, že jeden pozorovatel z tělesa, která se k sobě přibližují vidí, že se ten druhý k němu přibližuje „vzájemnou“ rychlostí „w“. To není pravda. Já nejsem zvyklý člověka pranýřovat za to, že můžu v jeho větách najít i jinou, špatnou interpretaci. Mně bylo z jeho věty jasné, a mě ne, v tom je ten rozdíl mezi námi, že já přemýšlel a Vám bez přemýšlení bylo jasné… že vzájemnou rychlostí myslí rychlost jedné lodi pozorovanou z paluby druhé. Pokud si jako "w" označíme TUTO rychlost (přesně řečeno její velikost), tak pro velikost rychlosti "v" jedné lodi a velikost rychlosti "u" druhé lodi platí přesně tento vzorec. Pokud nesouhlasíte s TÍMTO tvrzením, můžeme se dál bavit. Souhlas. Pokud se chcete radovat, že můžete autorovo tvrzení překroutit, Nikdy !! nemám v úmyslu ně+komu něco překrucovat, na rozdíl od Vás který překrucuje mou řeč v každém příáspěvku… tak to s vámi souhlasím, můžete a užijte si to, ale vynechte nás z toho, prosím. Nenutím Vás k reakcím na mé názory, pouze jsem Vás někdy vyzval když už reagujete, aby jste podával pořádné pádné logické a nevyvratitelné protiargumenty, tedy lepší než moje.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    RAGUPKI: Začnu ještě tu druhou část své odpovědi z minule, ale než začnu jen jsem nahlédl do Vaší odpovědi anež jsem to celé dočetl, jen k úvodní Vaší větičce námitka : Říkáte, že víc předložit neumíte. Potom vám ale nemůžu protiargumentovat, protože neříkáte nic. Slepená slovíčka dohromady bez hlubšího vysvětlení nedávají smysl. Strunaři umí tisíc argumentů ke své teorii, a Vy, pane, umíte jim říci protiargumentaci ??? protože neříkají nic ? Tvrdíte že neříkám nic, když ke své HDV nepředkládám matematiku. Pane...jste trošku šalamoun nebo podvodník. Ukázal jsem LT že to nejsou transformace, ale pootáčení soustav ( koresponduje to s duchem a principy Vesmíru o křivení a vlnění čp ) a jsem přesvědčen že jste to vůbec neviděl. Pokud ano, podejte mi protiargumenty....kterými se oháníte prýýý kdyby byly mnou předloženy matematické předlohy. Říkáte, že HDV jsou p o u z e slepená slovíčka bez hlubšího vysvětlení a proto nedává HDV smysl. Pane, to je totálně směšná a laciná protiargumentace !, ; a ono by HDV dávalo Vám smysl kdybych k němu dodal matematiku ?, a už by jste měl co protiargumentovat ? Pane, škoda, že lidský život není dlouhý 200 let - já bych Vám za 20 let či 50 až bude mít HDV tu matematiku ( ono to nebude až tak velký problém vymyslet "vlnové teorie vlnobalíčkování" ) omlátil Vaše vlastní slova o hlavu, pokud by jste neměl protiargumentaci do té hotové matematiky v HDV.

    A ted moje odmlka.
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    Bohužel nechápete, že matematická formulace není jen doplněk, ale celé jádro teorie (či hypotézy). Říkáte, že víc předložit neumíte. Potom vám ale nemůžu protiargumentovat, protože neříkáte nic. Slepená slovíčka dohromady bez hlubšího vysvětlení nedávají smysl. To se vám snažím celou dobu sdělit. Místo, kde předkládáte tvrzení, vám opravdu ukázat nedovedu, a to je právě to, co na vaší teorii kritizuji! Chtěl jste odbornou kritiku, tohle je odborná kritika. Ó jak bych byl rád, kdybych nějaké to místo našel a mohli jsme o něm polemizovat! Bohužel žádná tvrzení nepředkládáte, pouze zesměšňujete ty, kteří vám tvrzení předkládají.
    Dále, natáčení soustav není nic nového, takto jsou Lorentzovy transformace interpretovány už dlouho. Možná jste už někde viděl diagramy s natočenými osami, to je přesně ono, takže samo o sobě toto tvrzení není nic nového. Pokud tedy nemyslíte jiné otáčení, jenže to byste musel předložit jasně formulované tvrzení, a to jste zatím nikdy neudělal. A poslední věc, otáčení je druh transformace, takže vaše tvrzení, že něco je otáčení a ne transformace, nedává smysl.
    Tím, že si něco překreslíte a přejmenujete, neděláte novou fyzikální teorii. Feynman sice přišel s diagramy, ale ty vyjadřují samy o sobě pouze vstupy a výstupy reakcí, což nelze považovat za teorii (nebo hypotézu, neberte mě už proboha za slovo). To, že ty reakce mohou probíhat a jak, je výsledkem skutečných fyzikálních teorií (hypotéz, co byly experimentálně ověřeny), se kterými samozřejmě Feynman přišel taky a které jsou matematicky formulované.
    Za další, kdybyste si četl, co píšu, tak byste věděl, že vlnová funkce reprezentuje reálnou měřitelnou fyzikální veličinu - amplitudu pravděpodobnosti. Matematicky ji můžu popsat různě, např. tak, aby se vlnila, koulela, točila, ježila apod. Můžu ji přejmenovat...ale stále zůstane jakýmsi atributem částice. Jste zvyklý na atributy jako poloha, rychlost? Na to v mikrosvětě zapomeňte. Místo toho máte atribut vlnová funkce. Proč je fyzikální veličinou, stejně jako poloha? Protože dává stejné výsledky. Podívám se na polohu, matematické číslo, chcete-li, pak vezmu pravítko a ověřím si, že je poloha správně. Stejně tak si vezmu amplitudu pravděpodobnosti, provedu měření, které je složitější, než měření pravítkem, a zjistím, že poloha částice mi vyšla taky správně. To je to, co odlišuje fyzikální veličiny od holé matematiky, ale tu vám tady necpu. Vy tvrdíte, že matematika popisuje něco reálného, a to reálné něco že se vlní. Omyl. Tak to je možná u vody, u struny a některých makroskopických objektů. Jejich chování, vlnění, se člověku zrakově jeví podobně. A ejhle, ony pro ně platí i podobné rovnice! A tyto rovnice platí i pro věci, které už zrakově neuvidíme se vlnit. Třeba polohy částic v krystalových mřížkách. Tam ale pořád můžeme říct, že v našem modelu si je můžeme představit jako kuličky a kdyby to tak bylo, tak je uvidíme se vlnit. Ale pak tu máme věci jako amplitudu pravděpodobnosti, na kterou už si "nešáhnem", ale u které jsme se dohodli, že ji budeme popisovat matematickým objektem, který se vlní. Tak to celé vzniklo. To je to, co fyzikové rozumí pod pojmem vlnění částice. Souhlasím s vámi, že sinusoida by nedávala smysl, pokud by vesmír neměl veličinu délka a v tomto smyslu tvrdím: vlnová funkce (a také amplituda pravděpodobnosti) by nedávaly smysl, pokud by vesmír neměl veličiny délka, rychlost a pravděpodobnost. Ale on je má. Přečtěte si něco o úvodu do kvantové mechaniky, potřebujete k tomu jen jednoduchou lineární algebru a možná trochu diferenciálního počtu. Pokud byste to se svou teorií a studiem myslel skutečně vážně, můžu obětovat nějaký čas a zkusit najít nejvhodnější literaturu.
    Za další, ano, matematika mi říká, co to dělá. Dokonce já tu částici nijak neznásilňuju, když jí přiřazuju různou matematiku, ta částice se nechová jinak, naopak moje matematika se musí chovat stejně jako ona!
    Strunaři nepředvádí plk. Předváděli by ho, kdyby zůstali u těch tvrzení, jak říkáte. Jenže za jejich teorií stojí jasná formulace. Tu se ale dočtete pouze v učebnicích a článcích. Na vašem webu ani v této diskusi se ale nedočtu ničeho. Strunová teorie je hypotézou, kterou zatím neumíme ověřit, ale vše popisuje korektně a s ničím nekoliduje. Vaše hypotéza s ničím nekoliduje, protože neříká nic. V momentě, kdy ji matematicky formulujete, narazíte na problém, že vaše formulace nemusí odpovídat fyzikální realitě. Pak jste ve fázi, kdy něco skutečně tvrdíte, přišel jste s něčím novým, ale máte to špatně.
    A poslední věc, to, že řeknete, z čeho ta částice je, samo o sobě opět neříká nic. Já můžu říct, že uvnitř elektronu je zavřená Červená Karkulka. Nikdo mi to ale nemůže vyvrátit či potvrdit, dokud neřeknu, co to znamená pro tu částici. Bude hmotnější? Nebo se od ní budou odrážet jen červené fotony? To jsou věci, které můžeme zkoumat. Proto se tedy popadesáté ptám: co reálně znamená pro ty částice to, že jsou vlnobalíčky časoprostoru? Vy si pořád představujete částice jako makroskopické objekty, které jsou složeny z nějakého materiálu nebo z nějakých menších dílečků. V mikrosvětě můžeme tak maximálně udělat rozptyl, u kterého víme, že jediným vstupem bylo něco, co mělo stejné atributy (hmotnost, náboj, energii) jako něco, co jsem si pojmenoval třeba proton, a výstupem byly jiné objekty, které mají jiné náboje, jiné hmotnosti, jiné vlastnosti. Ty pak pojmenuju kvarky a můžu říkat, že proton je složený z kvarků. Jestli tam ty kvarky ale jsou nějak uzavřeny? Nebo se ten proton proměnil? To nikdo neví a vědět to ani nejde, protože nic víc než interakce částic dělat nemůžete. Ale protože vědci jsou lidé a chtějí si to nějak představit, a jsou tam nějaké další veličiny, které se řídí nějakými zákony zachování, tak říkají, že proton je z kvarků. To ale nemůžeme udělat se všemi částicemi. A pokud uděláme, narazíme akorát na další částice. Začarovaný kruh. Můžete se ptát, a co ti strunaři, ti říkají, že částice jsou ze strun? To je právě to nebezpečí slovních interpretací, že jsou zavádějící, nepřesné a samy o sobě neříkají nic. Oni si tím myslí něco jiného než strunovou stavebnici, je to celé komplikované, ale dává to alespoň nějaké nové předpovědi, které snad brzy budeme moci experimentálně ověřit. Dávají vaše vlnobalíčky nějaké nové předpovědi? (ptám se po padesáté prvé :-) )
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    RAGUPKI: 01 - Teorie si můžete předkládat, jak chcete. Pane, proč tak tvrdošíjně prosazujete že já předkládám TEORII ?? Vsadím se že z mnoha upozornění za 6 let na fórech jste nejméně jednou četl mé ohrazení se, že HDV není ještě teorie, že je to hypotéza. Pokuste si to zapamatovat napříště. Kdyby to byla už teorie, tak už se nebavím s Vámi, ale s mnohem schopnějšími fyziky. A teorie to bude okamžitě ve chvíli kdy tato hypotéza bude napsána i matematicky. A to jednou bude ! Ale nemůžete po nikom chtít, aby vás bral vážně, pokud mu nepředložíte konkrétní tvrzení. ukažte mi p ř e s n ě místo kde předkládám světu „tvrzení“ něčeho a dokonce někoho nutím, aby mě s ohledem na to tvrzení bral vážně. Ukážete ? Pokud ne tak kecáte, jak jsem řekl minule. Pochopte už že HDV je pouze myšlenka a vím, že potřebuje tu matematiku. A opakuji už po několikáte, že některé věci „už tvrdím“ tedy že jsem si s nimi jist ; např. že Heisenbergův princip neurčitosti je špatně interpretován, a že je to nedokonale předvedený princip určitosti. Až toto dopíši dám sem odkazy m a t e m a t i c k é kde to ukazuji černé na bílém. Pak jsem dokázal a tomu věřím na 100% že Lorentzovy transformace jsou také nedokonale pochopeny : nejsou to „transformace“ ale tato matematika ukazující přednášející „LT“ je defacto svou podstatou pootáčením soustav, soustavy pozorovatele v klidu a soustavy pozorované vlastní tomu tělesu v pohybu. Opět mohu v příštích debatních příspěvcích na toto téma dodávat matematické důkazy. Dále podobně jako Richard Feynman vymyslel nádherné diagramy pro interakce v mikrosvětě, tak já vymyslel novou zápisovou techniku pro tytéž zápisy reálných pravých prozkoušených zjištěných vyhovujících a už nezpochbnitelných interakcí jak je sama vyspělá fyzika dodala do vědeckých poznatků – opsal jsem je a „přetransformoval“ = převedl do nové řeči, do „čínštiny“ tedy do nového dvouznakového jazyka. Tak jak se osvědčily Feynmanovy diagramy, které „se nepodobají přírodě, ale popisují přírodu“ tak podobně to bude s mými dvouznakovými zápisy. Určitě se buidou vědě hodit a …a já prohlašuji domněnku, že pokud budou platit v této formě že lze za ty dva znaky dosadit to co opravdu v přírodě je tj. dimenze veličin Délka a Čas a pak pokud to bude sedět, lze prohlásit že může být příroda opravdu devouveličinová a elementární hmota z nich sestrojená-vyrobená-zformulovaná-sestavená-stvořená. Pane, dál se nebudu rozšiřovat co vše jsem do HDV dodal, to zatím stačí. Jenže o tom za 14 dní fungování tohoto klubu nepadla řeč, stále jen kecy a kecy. Ty lze dělat v jiných klubech…ikdyž nezakazuji cokoliv z fyziky, tak přednost má HDV. To, že se časoprostor balíčkuje a uvnitř se mění tok času, bez bližšího vysvětlení pane, já víc bližšího neumím, nemusíte mi to stále tlouci o palici. Co chcete bližšího ? Co říkají teoretici strunaři o tom že jejich struna „z ničeho“ kmitá a kmitá a kmitá a tím kmitáním „v prostoru“ prej se vyrábí ta hmota. Co víc ti strunaři tvrdí ? povězte mi to !!či propojení s existujícími poznatky, to není konkrétní tvrzení, ale plk. a ti strunaři nepředvádí „plk“ ? Myslím větší než já. Oni mají strunu ale kde je v tom vesmíru se neví, je to pouze matematická konstrukce, nikoliv artefakt fyzikální. Já vyrábím hmotu vlněním-vlnobalíčkováním dimenzí veličin a oni vyrábí hmotu kmitáním struny která je z Ničeho…tak mi řekněte co je víc realistické ?!! a co je víc z oblasti pohádek…. A zatím jste neukázal, že máte v rukávu něco víc, jen nám to tvrdíte. já nikdy nepopíral že „víc“ v rukách nemám, než ony interakční rovnice ve dvouznakové řeči, kde pro každou elementární částici jsem „vyrobil“ její vzoreček …vzoreček v duchu Feynmanových diagramů, čili je to zatím jen „diagram“, zatím nedořešená představa jak by měl takový vzorec pro elem. částici matematicky vypadat. Opět sem dodám – pokud mi to připomenete, mám HOSIPA – odkaz na ukázky. Já pořád čekám :-) ale čekat je zbytečné. Už dááávno jste se mohl na to vše podívat do mých web-stránek. Jsou komukoliv přístupné.

    02/03 - Ano, vlní se matematický útvar. Kdybyste chtěl, můžete částici popsat jiným matematickým útvarem a trvat na tom, že se nevlní, ale hopsá. Ne pane, nevlní se matematický útvar. Matematika popisuje matematicky jak se vlní „NĚCO“ fyzikálního !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kromtoho si pane zapamatujte, že „matematika“ jsou operace čísel s čísly. Kdežto „fyzika“ jsou operace veličin s veličinami a čísly. Zjednodušeně : matematika je „číslo krát číslo“ A fyzika je „veličina krát číslo“. Takže ve fyzice se nevlní matematika. Nicméně ten matematický útvar popisuje tu částici pořád stejně. Jistě ! Matematikou můžeme popisovat !!! jak se „co“ chová a to „co“ je fyzikální !!! povahy….i ta sínusovka na papíře že se vlní, tak se tu nevlní matematika, dokonce se nevlní ani geometrie, pokud nepodřadíme do té geometrie „fyzikální veličiny“ ((( sínusovka geometrická na papíře se nemůže vlnit pokud vesmír by neměl veličinu „Délka“ ))) Následující řeč, pane, je irelevantní, netýká se vzájemného problému, je to řeč „já o koze ty o voze“. V normální fyzice můžete dát částici z čeho ? parametry jako hmotnost, rychlost, poloha. Polohu můžete určit souřadnicemi v prostoru, třeba (2,-3,5). V mikrosvětě se ale ukazuje, že pokud měříte u stejné částice z čeho ? třeba tu polohu a rychlost, částice z čeho ? se chová divně: nachází se pořád někde jinde s jinou rychlostí. Navíc, i pokud se nedíváte, tato částice z čeho ? interaguje s okolím velmi podivně, například zničeho nic nelítá tam, kam lítala předtím, a matematika Vám to předpověděla ? jak lítá a proč to dělá ? i když pro to zdánlivě nemá žádný dobrý důvod. Zjistilo se, že částici z čeho ?můžete přiřadit takový stav, který se chová jinak, matematika, vaše matematika přiřadí té částici, svobodné částici, stav podle kterého se ona chová jinak… než klasické stavy, jak je známe ze života. Když s takovým stavem chcete pracovat, popíšete ho např. vlnovou funkcí Jistě ! pokud chci pracovat „se stavem“ jako je vlnobalíčkování dimenzí tak ho prostě popíšu matematicky tak aby to bylo vlnobalíčkováýní a vyberu si k tomu popisu fyzikální artefakty tj. dimenze veličin, nikoliv abstraktní číííísííílka z matematiky. v poloze. Nebo vlnovou funkcí v hybnosti. Takže můžete říct, že to, co se vlní, je ta částice samotná, No výýborně ! Vy říkáte „to“ se vlní a že „to“ to je částice. A já říkám, že se vlní dimenze veličin čili sám časoprostor. U Vás se vlní „to“ a u mě fyzikální pravý poctivý artefakt. !! nebo její poloha, nebo její hybnost, nebo něco, čemu budu říkat částicová marmeláda, Ano, částice má své projevy, které se pak dají popisovat matematikou, ano, já až to budu umět také matematikou popíši chování časoprostoru abych způsobem vlnobalíčkování popsal výrobu hmotových elementů z fyzikálních dimenzí veličin. Vy popisujete matematikou chování „to“ čili jěčeho a nevíte čeho, přestože tomu říkáte „částice“ kterou popíšu komplexním číslem....to všechno je pravda. Pokud berete vlnění jako atribut něčeho a ptáte se, co to je, pak můžu říct jedině: částice. Já to také mohu, když dovolíte, říci. Ano vlní se částice, jenže já navíc mám myšlenku že ona částice je „výrobkem toho vlnění, vlnobalíčkování“ dimenzí veličin. Vám stačí pouze co dělá „to“ čemu říkáte částice. Já také věřím že částice dělá to co popisujete, jenže já navíc navrhuji „jak a z čeho“ ta částice je vyrobena. Jenže říkat to jen tak, to není fyzika, ale tlachání, protože z toho nevím nic. takže pokud z něčeho nevíte nic, je to tlachání. Pokud z něčeho něco víte tlachání to není. Takže tlachání je závislé na Vás, takže na světě se dá označit všechno za tlachání z čehož vy právě vy nic nevíte. Hm !! Fyzika přichází ke slovu v momentě, kdy mi řekne, jak se to chová. A ve chvíli kdy Vám fyzika řekne „co“ se tak a tak chová, tak to už fyzika není, že ?

    Další pokračování debaty příště
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    RAGUPKI: 01 - Teorie si můžete předkládat, jak chcete. Pane, proč tak tvrdošíjně prosazujete že já předkládám TEORII ?? Vsadím se že z mnoha upozornění za 6 let na fórech jste nejméně jednou četl mé ohrazení se, že HDV není ještě teorie, že je to hypotéza. Pokuste si to zapamatovat napříště. Kdyby to byla už teorie, tak už se nebavím s Vámi, ale s mnohem schopnějšími fyziky. A teorie to bude okamžitě ve chvíli kdy tato hypotéza bude napsána i matematicky. A to jednou bude ! Ale nemůžete po nikom chtít, aby vás bral vážně, pokud mu nepředložíte konkrétní tvrzení. ukažte mi p ř e s n ě místo kde předkládám světu „tvrzení“ něčeho a dokonce někoho nutím, aby mě s ohledem na to tvrzení bral vážně. Ukážete ? Pokud ne tak kecáte, jak jsem řekl minule. Pochopte už že HDV je pouze myšlenka a vím, že potřebuje tu matematiku. A opakuji už po několikáte, že některé věci „už tvrdím“ tedy že jsem si s nimi jist ; např. že Heisenbergův princip neurčitosti je špatně interpretován, a že je to nedokonale předvedený princip určitosti. Až toto dopíši dám sem odkazy m a t e m a t i c k é kde to ukazuji černé na bílém. Pak jsem dokázal a tomu věřím na 100% že Lorentzovy transformace jsou také nedokonale pochopeny : nejsou to „transformace“ ale tato matematika ukazující přednášející „LT“ je defacto svou podstatou pootáčením soustav, soustavy pozorovatele v klidu a soustavy pozorované vlastní tomu tělesu v pohybu. Opět mohu v příštích debatních příspěvcích na toto téma dodávat matematické důkazy. Dále podobně jako Richard Feynman vymyslel nádherné diagramy pro interakce v mikrosvětě, tak já vymyslel novou zápisovou techniku pro tytéž zápisy reálných pravých prozkoušených zjištěných vyhovujících a už nezpochbnitelných interakcí jak je sama vyspělá fyzika dodala do vědeckých poznatků – opsal jsem je a „přetransformoval“ = převedl do nové řeči, do „čínštiny“ tedy do nového dvouznakového jazyka. Tak jak se osvědčily Feynmanovy diagramy, které „se nepodobají přírodě, ale popisují přírodu“ tak podobně to bude s mými dvouznakovými zápisy. Určitě se buidou vědě hodit a …a já prohlašuji domněnku, že pokud budou platit v této formě že lze za ty dva znaky dosadit to co opravdu v přírodě je tj. dimenze veličin Délka a Čas a pak pokud to bude sedět, lze prohlásit že může být příroda opravdu devouveličinová a elementární hmota z nich sestrojená-vyrobená-zformulovaná-sestavená-stvořená. Pane, dál se nebudu rozšiřovat co vše jsem do HDV dodal, to zatím stačí. Jenže o tom za 14 dní fungování tohoto klubu nepadla řeč, stále jen kecy a kecy. Ty lze dělat v jiných klubech…ikdyž nezakazuji cokoliv z fyziky, tak přednost má HDV. To, že se časoprostor balíčkuje a uvnitř se mění tok času, bez bližšího vysvětlení pane, já víc bližšího neumím, nemusíte mi to stále tlouci o palici. Co chcete bližšího ? Co říkají teoretici strunaři o tom že jejich struna „z ničeho“ kmitá a kmitá a kmitá a tím kmitáním „v prostoru“ prej se vyrábí ta hmota. Co víc ti strunaři tvrdí ? povězte mi to !!či propojení s existujícími poznatky, to není konkrétní tvrzení, ale plk. a ti strunaři nepředvádí „plk“ ? Myslím větší než já. Oni mají strunu ale kde je v tom vesmíru se neví, je to pouze matematická konstrukce, nikoliv artefakt fyzikální. Já vyrábím hmotu vlněním-vlnobalíčkováním dimenzí veličin a oni vyrábí hmotu kmitáním struny která je z Ničeho…tak mi řekněte co je víc realistické ?!! a co je víc z oblasti pohádek…. A zatím jste neukázal, že máte v rukávu něco víc, jen nám to tvrdíte. já nikdy nepopíral že „víc“ v rukách nemám, než ony interakční rovnice ve dvouznakové řeči, kde pro každou elementární částici jsem „vyrobil“ její vzoreček …vzoreček v duchu Feynmanových diagramů, čili je to zatím jen „diagram“, zatím nedořešená představa jak by měl takový vzorec pro elem. částici matematicky vypadat. Opět sem dodám – pokud mi to připomenete, mám HOSIPA – odkaz na ukázky. Já pořád čekám :-) ale čekat je zbytečné. Už dááávno jste se mohl na to vše podívat do mých web-stránek. Jsou komukoliv přístupné.

    02/03 - Ano, vlní se matematický útvar. Kdybyste chtěl, můžete částici popsat jiným matematickým útvarem a trvat na tom, že se nevlní, ale hopsá. Ne pane, nevlní se matematický útvar. Matematika popisuje matematicky jak se vlní „NĚCO“ fyzikálního !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kromtoho si pane zapamatujte, že „matematika“ jsou operace čísel s čísly. Kdežto „fyzika“ jsou operace veličin s veličinami a čísly. Zjednodušeně : matematika je „číslo krát číslo“ A fyzika je „veličina krát číslo“. Takže ve fyzice se nevlní matematika. Nicméně ten matematický útvar popisuje tu částici pořád stejně. Jistě ! Matematikou můžeme popisovat !!! jak se „co“ chová a to „co“ je fyzikální !!! povahy….i ta sínusovka na papíře že se vlní, tak se tu nevlní matematika, dokonce se nevlní ani geometrie, pokud nepodřadíme do té geometrie „fyzikální veličiny“ ((( sínusovka geometrická na papíře se nemůže vlnit pokud vesmír by neměl veličinu „Délka“ ))) Následující řeč, pane, je irelevantní, netýká se vzájemného problému, je to řeč „já o koze ty o voze“. V normální fyzice můžete dát částici z čeho ? parametry jako hmotnost, rychlost, poloha. Polohu můžete určit souřadnicemi v prostoru, třeba (2,-3,5). V mikrosvětě se ale ukazuje, že pokud měříte u stejné částice z čeho ? třeba tu polohu a rychlost, částice z čeho ? se chová divně: nachází se pořád někde jinde s jinou rychlostí. Navíc, i pokud se nedíváte, tato částice z čeho ? interaguje s okolím velmi podivně, například zničeho nic nelítá tam, kam lítala předtím, a matematika Vám to předpověděla ? jak lítá a proč to dělá ? i když pro to zdánlivě nemá žádný dobrý důvod. Zjistilo se, že částici z čeho ?můžete přiřadit takový stav, který se chová jinak, matematika, vaše matematika přiřadí té částici, svobodné částici, stav podle kterého se ona chová jinak… než klasické stavy, jak je známe ze života. Když s takovým stavem chcete pracovat, popíšete ho např. vlnovou funkcí Jistě ! pokud chci pracovat „se stavem“ jako je vlnobalíčkování dimenzí tak ho prostě popíšu matematicky tak aby to bylo vlnobalíčkováýní a vyberu si k tomu popisu fyzikální artefakty tj. dimenze veličin, nikoliv abstraktní číííísííílka z matematiky. v poloze. Nebo vlnovou funkcí v hybnosti. Takže můžete říct, že to, co se vlní, je ta částice samotná, No výýborně ! Vy říkáte „to“ se vlní a že „to“ to je částice. A já říkám, že se vlní dimenze veličin čili sám časoprostor. U Vás se vlní „to“ a u mě fyzikální pravý poctivý artefakt. !! nebo její poloha, nebo její hybnost, nebo něco, čemu budu říkat částicová marmeláda, Ano, částice má své projevy, které se pak dají popisovat matematikou, ano, já až to budu umět také matematikou popíši chování časoprostoru abych způsobem vlnobalíčkování popsal výrobu hmotových elementů z fyzikálních dimenzí veličin. Vy popisujete matematikou chování „to“ čili jěčeho a nevíte čeho, přestože tomu říkáte „částice“ kterou popíšu komplexním číslem....to všechno je pravda. Pokud berete vlnění jako atribut něčeho a ptáte se, co to je, pak můžu říct jedině: částice. Já to také mohu, když dovolíte, říci. Ano vlní se částice, jenže já navíc mám myšlenku že ona částice je „výrobkem toho vlnění, vlnobalíčkování“ dimenzí veličin. Vám stačí pouze co dělá „to“ čemu říkáte částice. Já také věřím že částice dělá to co popisujete, jenže já navíc navrhuji „jak a z čeho“ ta částice je vyrobena. Jenže říkat to jen tak, to není fyzika, ale tlachání, protože z toho nevím nic. takže pokud z něčeho nevíte nic, je to tlachání. Pokud z něčeho něco víte tlachání to není. Takže tlachání je závislé na Vás, takže na světě se dá označit všechno za tlachání z čehož vy právě vy nic nevíte. Hm !! Fyzika přichází ke slovu v momentě, kdy mi řekne, jak se to chová. A ve chvíli kdy Vám fyzika řekne „co“ se tak a tak chová, tak to už fyzika není, že ?

    Další pokračování debaty příště
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    JOSEFDRUHY: 01 - Teorie si můžete předkládat, jak chcete. Ale nemůžete po nikom chtít, aby vás bral vážně, pokud mu nepředložíte konkrétní tvrzení. To, že se časoprostor balíčkuje a uvnitř se mění tok času, bez bližšího vysvětlení či propojení s existujícími poznatky, to není konkrétní tvrzení, ale plk. A zatím jste neukázal, že máte v rukávu něco víc, jen nám to tvrdíte. Já pořád čekám :-)

    02/03 - Ano, vlní se matematický útvar. Kdybyste chtěl, můžete částici popsat jiným matematickým útvarem a trvat na tom, že se nevlní, ale hopsá. Nicméně ten matematický útvar popisuje tu částici pořád stejně. V normální fyzice můžete dát částici parametry jako hmotnost, rychlost, poloha. Polohu můžete určit souřadnicemi v prostoru, třeba (2,-3,5). V mikrosvětě se ale ukazuje, že pokud měříte u stejné částice třeba tu polohu a rychlost, částice se chová divně: nachází se pořád někde jinde s jinou rychlostí. Navíc, i pokud se nedíváte, tato částice interaguje s okolím velmi podivně, například zničeho nic nelítá tam, kam lítala předtím, i když pro to zdánlivě nemá žádný dobrý důvod. Zjistilo se, že částici můžete přiřadit takový stav, který se chová jinak, než klasické stavy, jak je známe ze života. Když s takovým stavem chcete pracovat, popíšete ho např. vlnovou funkcí v poloze. Nebo vlnovou funkcí v hybnosti. Takže můžete říct, že to, co se vlní, je ta částice samotná, nebo její poloha, nebo její hybnost, nebo něco, čemu budu říkat částicová marmeláda, kterou popíšu komplexním číslem....to všechno je pravda. Pokud berete vlnění jako atribut něčeho a ptáte se, co to je, pak můžu říct jedině: částice. Jenže říkat to jen tak, to není fyzika, ale tlachání, protože z toho nevím nic. Fyzika přichází ke slovu v momentě, kdy mi řekne, jak se to chová. Co to znamená pro reálný svět a děje v něm. A ať se vám to líbí nebo ne, jak už jsem taky řekl, fyzika odpovídá na otázku "co to je" odpovědí "chová se to takto". Jak se to chová, to jsem vám poslal v tom Kulhánkově pdf. Nechová se to jednoduše, ale s tím my nic nenaděláme. Když se zamyslíte nad svým vnímáním světa, tak se chováte v podstatě stejně jako fyzika - když víte, co je věc X, víte o ní, jak se bude chovat, když ji zmáčknete, posvítíte na ni, pustíte na zem, sníte, víte, kde se nachází, co se s ní dělo apod. Nic víc ani nemůžete vědět. Takže by mě opravdu zajímalo, odkud pramení vaše nespokojenost. Mimochodem tu věc, co se vlní, vidíte jak dalekohledem, tak očima, protože odrazem světla dochází k interakci s touto vlnící se veličinou a ta určuje, jestli se to světlo dostane k vám do oka a v jaké formě. Moc rád bych věděl, jak lépe ještě můžu odpovědět na otázku "co je to?".

    Magnetická indukce je polem navzdory tomu, že na Wikipedii nenajdete větu "magnetická indukce je pole". Je to pole vektorové, stejně jako zbývající tři polní veličiny. A pole se něčemu říká proto, že se fyzikálně vyskytuje všude a vždy, matematicky to v tomto případě popíšu přiřazením vektoru / vektorů každému bodu v časoprostoru. Můžu přiřazovat i skaláry, komplexní čísla či složitější struktury, to záleží na konkrétním druhu pole a zvoleném způsobu jeho popisu.

    Na to, že nevíte, jak funguje elektromagnetismus a svět na mikroškále, vystupujete dost sebejistě, možná byste se místo určování, kdo tu kecá a kdo tu spolehlivě protiargumentuje, měl zamyslet nad tím, co tu pro vás píšu. Snažím se jít do větší hloubky, než jsou nicneříkající tvrzení typu "částice se vlní a přitom jsou to kuličky", vy to dělat odmítáte, ale paradoxně jsem já ten, kdo tu tluče prázdnou slámu?

    04 - Tak pokud se chcete hádat o tom, co je to vzájemná rychlost, poslužte si. Já nejsem zvyklý člověka pranýřovat za to, že můžu v jeho větách najít i jinou, špatnou interpretaci. Mně bylo z jeho věty jasné, že vzájemnou rychlostí myslí rychlost jedné lodi pozorovanou z paluby druhé. Pokud si jako "w" označíme TUTO rychlost (přesně řečeno její velikost), tak pro velikost rychlosti "v" jedné lodi a velikost rychlosti "u" druhé lodi platí přesně tento vzorec. Pokud nesouhlasíte s TÍMTO tvrzením, můžeme se dál bavit. Pokud se chcete radovat, že můžete autorovo tvrzení překroutit, tak to s vámi souhlasím, můžete a užijte si to, ale vynechte nás z toho, prosím.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    RAGUPKI: Pane RAGUPKI, je mi líto, ale opět mám přesvědčivé protiargumenty, že se mýlíte. ( ze slušnosti nechci říkat, že kecáte ).
    01 - Nejprve jste prohlašoval toto : Asi tu budeme mít fundamentální neshodu ve způsobu, jak se přichází s novými teoriemi. Bohužel nejde vzít sémantické formulace z populárních článků, říct si "tak co se nám ještě nevlní, třeba časoprostor!" a zkoušet to prosadit, aniž by člověk sám věděl, co vlastně říká. Pane, to je velice nekorektní vyjádření. Zaprvé mi nemůžete a nebudete nařizovat „jak“ mám světu předkládat teorie ! Zadruhé dokažte že jsem „vzal sémantické formulace“ a spekulativně jsem koumal „kde by se dalo eště něco vlnit, a tam to z k o u š e t prosadit“ jak říkáte že jsem to tak udělal s tím vlněním časoprostoru. Zatřetí : Já na své komplexní HDV pracuji 30 let. A to opravdu Vás napadlo zdravým rozumem tvrdit, že nevím, „co říkám a co říká moje hypotéza“ ?

    02 - Pak, po mém naléhání, „co se vlní“, přišlo vaše tvrzení, že se ve vesmíru vlní jakási „amplituda pravděpodobnosti“, a dokonce že se vlní, cituji : "Vlní" se naše matematická veličina.“ Pak, jste honem zalezl do kouta, aby se to zamluvilo.

    03 - Pak jste se vytasil s tím, že se vlní matematická veličina ( v tom vesmíru ; žádný dalekohled koukající do vesmíru jí tam vlnit se neviděl ). A když jste neuspěl, ospravedlňoval jste se tím, že že žádnou zázračnou vysvětlující odpověď na otázku "co se to vlní" asi neuslyšíte….Nejlepší odpověď, jakou vám kdo může dát, je, jak se něco chová. čili vlní… , vlnění je chování. „Co“ se vlní vědět nechcete, a prej nemusíme, ale hlavně že se „to“ vlní, to víte a vědět chcete…, zajímavé??? Jako protiútok jste si vybral na mě otázku, zda vím, co to je pole. A jako příklad pole jste si vybral magnetickou indukci a tvrdil, že to je pole. Musím Vám ukázat, že magnetická indukce polem není : http://cs.wikipedia.org/wiki/Magnetick%C3%A1_indukce - WIKIPEDIE.

    04 - Další dilema bylo, že jste se zastal bez rozmyslu blbečka z Aldebaranu, že co řekl při skládání rychlostí, že je dobře. ( cituji : „Tady nejde o to, co si myslí zdejší komunita, dobře to prostě je“. ) Ne, není. Blbeček to řekl hloupě a nesprávně. Cituji ho znova : “ Jestliže se v nějaké inerciální soustavě pohybují přímo proti sobě dvě tělesa rychlostmi a , tak jejich vzájemná rychlost je .
    Pane RAGUPKI, myslel ten blbeček že „w“ pozoruje pozorovatel ze Země ? zřejmě myslel, tj. ze soustavy „S“ inerciální ? Anebo myslel, že „w“ pozoruje jedno z těles ? ..prohlásil, že „w“ je vzájemná rychlost !!!!!! prohlásil, že v soustavě „S“ pozorovatele jsou dvě tělesa, která se vzájemně pohybují proti sobě (!) a připíchl k tomu vzoreček pro sčítání rychlostí „w“. Tak jak to formuloval, tak to o tělesech prohlásil pozorovatel v soustavě v klidu „S“. Pozorovatel na jednom z předmětů by neříkal „vzájemná“ rychlost. Já podal otázku zda je to dobře. A zde je důkaz, že se mýlil, i Vy : http://ucebnice.krynicky.cz/Fyzika/6_Moderni_fyzika/1_STR/6105_Lorentzovy_transformace_a_skladani_rychlosti.pdf - tento dokument uvádí, že pozorovatel „S“ vidí-sleduje raketu. Ta se pohybuje v základní soustavě „S“, rychlostí „v“ a má vlastní soustavu „S ´ “ a teprve v ní, v té „S ´ “ se pohybuje nenulovou rychlostí ( běží tam po palubě lodi ) další těleso-velitel lodi, a to „po směru letu“ celé lodi, jež se nachází v soustavě „S“. Nyní, aby se sečetla rychlost rakety „v“ s rychlostí „u´ “ toho velitele, co běží po palubě, a tuto c e l k o v o u rychlost „w“ mohl pozemský pozorovatel vyhodnotit, zjistit, tak na to se vyrobil onen vzoreček rychlost celkovou „w“ ( po směru pohybu, nikoliv proti ). Takže vzoreček blbečka z Aldebaranu je špatně, nekoresponduje s tím co popisoval. Ale Vy bez rozmyslu !!! jste okamžitě prohlásil, že je dobře a dodal „Pokud někdo chce prosazovat názor, že ne, může si to směle rozdat s fyziky z celého světa a jejich prací, desetiletí experimentálního potvrzování teorie relativity. To, že vám na mobilu funguje GPS, jest živoucím důkazem, že Lorentzovky fungují. Popírat to je jako popírat, že Země je kulatá, obojí je prostě ověřený fakt, i když pokud se podíváte z okna, ani jedno vidět nejde.“ Resumé : já podal otázku, jednu konkrétní, a Vy do svého výsledného hodnocení, že je dobře, vkládáte celou STR a poučujete mě jako bych já STR zpochybňoval tím, že kritizuji jednu blbečkovu větu.
    Pane, omlouvám se za tvrdost, ale jsem takový…tvrdé obraně mě naučili grázlové kterých byla obrovská přesila a nechovali se demokraticky, takže za tvrdost se omlouvám. A používejte oprav du promyšlené pádné argumenty. Díky za debatu.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    RAGUPKI: Omlouvám se že neodpovídám, mám moc práce, dělám od vidím do nevidím a večer už jsem unavený. Děkuji.
    JN
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    JOSEFDRUHY: Jediné, co by se tomu zadání dalo vytknout, je, že tam není řečeno, co se myslí vzájemnou rychlostí. Ale tak, jako jsem si domyslel závorky, které jste tam nenapsal, tak jsem si domyslel, že je to míněno z pohledu jednoho nebo druhého tělesa, což je jasné z toho vzorce.

    Jestliže se v nějaké inerciální soustavě pohybují přímo proti sobě dvě tělesa rychlostmi "v" a "u" , tak jejich vzájemná rychlost je "w" .
    Tedy : w = (u + v) /( 1 + u.v/c^2)

    Kdybyste byl student, dostal byste plus za to, že jste si všiml, že ty rychlosti v tom samém vzorečku hrají jiné role ve vaší definici a v Hálově příkladě, takže je nelze slepě dosadit. Jenže v obou příkladech pracujeme se stejným triem rychlostí - rychlost tělesa A v soustavě S, rychlost tělesa B v soustavě S a vzájemná rychlost A-B v soustavě, která je spojena s kterýmkoliv z nich. Pokud si chcete z toho vzorečku vyjádřit místo rychlosti w třeba rychlost u, směle do toho, dostanete stejný vzorec s mínusem. A protože Hála uvedl vzorec pro velikosti rychlostí bez směru, je jasné, že mínus zmizí, protože jsme jednu z rychlostí otočili a v tomto případě "kapitán" běží proti směru letu. Takže vzorec je pořád dobře. A stejně tak je dobře, že se nesnažíte zpochybnit Lorentzovy transformace. Dobře není, že si z toho děláte osobní boj se mnou/s kýmkoliv, kdo vám zrovna přijde pod ruku a nedejbože tvrdí, že nemáte pravdu.

    Začal jsem tím, že jsem od vás chtěl slyšet, co vlastně tou teorií tvrdíte. Odpověděl jste tezí, která odpovídá na otázku, kterou vy považujete za nezodpovězenou, ale která je v moderní fyzice už desítky let vyřešená. Snažil jsem se vám to v nejlepší vůli vysvětlit, jenže vy jste to vysvětlení jednoduše nepřijal. Vaše reakce neobsahují protiargumentaci, pouze protitvrzení. Odpovědi na něco úplně jiného, než jsem tvrdil, výkřiky a nesmysly. To bohužel nemůžu označit ani za rétoriku, jak to děláte vy u mě, to jsou prostě jen tlachy. Hádám, že občas asi pramení z nepochopení, většinou z vašich emocí a často z prostého nedodržování logiky. A proto nebudu ztrácet čas s jejich vysvětlováním, protože to nikam nevedlo ani nepovede. To, že si vy přiřazujete nějaké "góly", je mi srdečně jedno.

    V příspěvku, kde vidíte soustředěné přemýšlení, se schovává akorát vysvětlení týkající se základních principů relativistické mechaniky, o něco podobného jsem se snažil v případě vlnových funkcí. To, že tento příspěvek nevyjadřuje nesouhlas s vaší teorií a s vaší prací, je dle mého jediný důvod, proč nevidíte rudě a nevytáhl jste proti němu v plné polní. Tu chybu jsem zjevně udělal já. Nemám nic proti vaší teorii, ale nebudu vám mazat med kolem úst. A myslím si o ní, že je prostě neformulovaná. Mohl byste začít tím, že přijmete fyziku jako teorii, která pracuje ČISTĚ se zákonitostmi. A ano, elektron je soubor zákonitostí, nic víc, nic míň. Stejně tak hmotnost je soubor zákonitostí. A "to, co se vlní" představuje taky zákonitost. Magnetická indukce je taky zákonitost. A je to, mimochodem, pole. A pokud vy rozumíte polem to, co všichni fyzikové, a zároveň tvrdíte, že to pole není, tak je to logický rozpor, a nezlobte se na mě, nemáte páru, o čem mluvíte. Ono není ostuda to přiznat, ostuda je, když to lidi kolem vědí a vy to popíráte.
    GRENDAL
    GRENDAL --- ---
    JOSEFDRUHY: stejne tak, jak se rychlosti scitaji u objektu pohybujicich se proti sobe, tak stejne se scitaji rychlosti i ve vasem pripade. Klidne se muze od hlavni lode letici rychlosti 0.75c odpojit clun a letet pred ni a vzhledem k ni taky 0.75c, tak pozorovatel ze Zeme ale uvidi, ze druha lod leti 0.96c
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    GRENDAL: Ač jsem četl Váš příspěvek narychlo, a nevím zda budu mít nějaké připomínky, až si to přečtu pozorně, ( spěchám na Olypiádu ), tak v něm vidím aspoň soustředěné přemýšlení na rozdíl od pana RAGUPKI, kterej plácá, plácá cokoliv, bez rozmyslu, jen aby to vypadalo učeně. ( a především PROTI )
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    RAGUPKI: Pane Bezejmenný, nepoučil jste se. Už minule, kdy jsem Vám řekl - ukázal 40 vadných-závadných vychytávek Vaší logiky ( či špatného myšlení , či nedokonalé interpretace ), tak v nich pokračujete :
    Bez rozmyslu !!! jste byl proti mému pochybení výroku Hály, aniž jste se přesvědčil "co" napadám v tom tvrzení "blbečka". Já nenapadám vzorech sčítání rychlostí, ale interpretaci toho blbečka V.Hály. Ten vzorec platí pro sčítání rychlostí, jistě. Raketa letí vrychlostí "v" od pozorovatele ( v soustavě pozorovatele !!!, co je v klidu ) a na raketě si velitel běží navíc po palubě "svou" rychlostí a opět ve směru pohybu té rakety a...a pak se má sečíst rychlost rakety "v" + rychlost velitele rakyty "ú" jakou pozoruje pozorovatel ze Země, tj. ze soustavy v klidu...čímž má Pozemšťan zjistit celkovou rychlost velitele z pohledu Pozemšťana. Obě rychlosti jsou ve směru od pozorovatele na Zemi.
    Jenže pan blbeček Hála tentýž vzorec pro sčítání rychlostí "w" =... "od pozorovatele" použil na sčítání rychlostí dvou těles "proti sobě" ( přičemž ani nestanovil "kdo" je pozoruje do jaké soustavy ) ...čehož jste si samozřejmě nevšiml (!) v zápalu mít stálé něco-cokolv proti mě, zásadně, ať řeknu cokoliv.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    ALMAD: Můžete se zeptat. Jistě. I kdyby tento superfyzik byl supervzdělanou superhvězdou s návrhem na Nobelovku, byl by a je pro mě .... v mírném hanlivém označení "blbeček", protože...protože jinak mu patří ( z mého pohledu ) titul grázla a gaunera který nemá charakter . - - Proto "jen" mírné opovženíhodné označení "blbeček"! ( ublížil mi, ač mu to Bůh nenařídil a nokdy se neomluvil ) ,a který si myslí, že sežral Šalamounovi "párek", .. ale chová se jako diktátor a vševěd. Důkazy si ověřte sami. ( to on zdegradoval celej Aldebaran-fŕum na nezajímavý "soukromý" podprůměrný fyzikální fórtum, kam se každý bojí vstoupit, má-li nějaké své vlsatní názory. A každý kdo cítí že je musí říci se předem omlouvá aby nebyl vyobcován. ! Má-li je, je okamžitě poflusán a vyobcován. Už 5 let stagnuje toto fyzikální fórum ( původně dynamické volné a svobodné ) na jeho despotizmu. Zde je učebnicový příklad, jak lze zničit kreativnost myšlení studentů ( nějakým kreténem V.Hálou )

    Takže bych to zde neventiloval, kdyby nepadla na to otázka. Prominete mi ? ( nějkakým mínuskem v hodnocení ?? )
    DOGA
    DOGA --- ---
    JOSEFDRUHY: ta rovnice je správně takto v = (v1 +v2)/(1 + v1v2/c2)
    a nevyjadřuje nic víc a nic míň než to, že ani součtem rychlostí dvou proti sobě se pohybujících těles nemůže v přírodě nic běžet rychleji než světlo, co se Vám na tom konkrétně nezdá ?
    GRENDAL
    GRENDAL --- ---
    JOSEFDRUHY: podle te spatne opsane rovnice, to rozhodne fungovat nemuze...

    Nowacki to tam napsal velni dobre...
    Možná by ještě pomohla poznámka ta, že když ty dva paprsky pozoruji jako vnější pozorovatel, tak skutečně vidím, že se k sobě blíží rychlostí 2c. Jeden 1c zleva a jeden 1c zprava. To je v pořádku. To ani jinak vidět nemůžu, když se oba z obou stran ke mně blíží rychlostí c podle zákona o konstantním c. Ale to není v rozporu s tím, že se současně blíží i rychlostí 1c vzhledem k sobě navzájem, akorát, a v tom je myslím, podstata odpovědi na tvou (Jane Mane) otázku, že rychlostí 1c se blíží jeden paprsek vzhledem k tomu druhému ovšem jakoby viděno z pohledu toho protějšího paprsku. Takhle o paprscích to není vhodné popisovat, ty mají speciální vlastnosti, lepší jsou kosmické lodě:

    Proti sobě, každá 0,75c. Pozorovatel na Zemi (zjednodušeně řečeno) vidí 0,75c+0,75c=1,5c a je to tak v pořádku. Piloti obou lodí ovšem vidí každý tu rychlost protiletící lodě tak, že je menší než rychlost světla. To je potřeba si uvědomit, kdo se dívá a kdo to popisuje. Pro popis pozorovatele na Zemi je to děj v jeho klidové soustavě a pohyb vzhledem k němu se děje rychlostmi menšími než c. Nemá proto důvod ke znepokojení, že něco není v pořádku. Pozorovatel v každé z lodí má ale jinou vztažnou soustavu spojenou se svou lodí a v té je to tak, že se v ní ta druhá loď nemůže pohybovat nadsvětelnou rychlostí vzhledem k němu. Ale to se nepohybuje nadsvětelnou rychlostí ani k pozorovateli na Zemi.

    Ještě jinak: Rychlost je derivace souřadnic podle času. Ta nemůže být větší než c. To ale není totéž, jako když se řekne, že dvě lodě jedou proti sobě 1,5c, protože vzdálenost mezi nimi není totéž co poloha ve vztažné soustavě a tudíž taková derivace vzdálenosti mezi nimi, tedy změna vzdálenosti mezi nimi za časovou jednotku viděná pozorovatelem v klidové soustavě, může být větší než c, protože to není rychlost pohybu v té soustavě a proto neporušuje princip, že c je max možná rychlost, a proto to, co pozoruje není rychlost ve smyslu toho omezení na maximální hodnotu c. Každá z lodí v klidové soustavě spojené se Zemí mění svou polohu rychlostí menší než c a tudíž je všechno v pořádku.

    Speciální teorie relativity prostě říká, že rychlost c je konstantní, nezávislá na pohybu zdroje světla a pak také, že všechny zákony jsou stejné ve všech inerciálních soustavách. Spojením obou pak plyne, že rychlost světla nezávisí ani na rychlosti pohybu pozorovatele a dále dovozuje, že je také rychlostí maximální. Ovšem, řešeny jsou zde vždy jen vzájemné pohyby zdroje a pozorovatele a tudíž vše, co se týká rychlostí v relativitě, jsou rychlosti vzájemné a nikoliv takové změny, které pozoruje někdo třetí, kdo se tohoto vzájemného pohybu neúčastní. Na něj se žádná tahleta omezení nevztahují. Pro něj musí platit, je, že žádný z hráčů, které sleduje se vzhledem k němu nesmí pohybovat rychlstí větší než c. Ale jen vzhledem k němu. No a takhle, vždy jen vzhledem k sobě, to pozoruje jeden každý ze všech těch účastníků toho všeho hemžení.


    PS jestli je podle vas ten, kdo prednasi teorii relativity blbecek, tak nechci vedet, jak castujete Einsteina, ktery tu teorii stvoril...
    RAGUPKI
    RAGUPKI --- ---
    Tady nejde o to, co si myslí zdejší komunita, dobře to prostě je. Pokud někdo chce prosazovat názor, že ne, může si to směle rozdat s fyziky z celého světa a jejich prací, desetiletí experimentálního potvrzování teorie relativity. To, že vám na mobilu funguje GPS, jest živoucím důkazem, že Lorentzovky fungují. Popírat to je jako popírat, že Země je kulatá, obojí je prostě ověřený fakt, i když pokud se podíváte z okna, ani jedno vidět nejde.

    Ale zapomněl jsem, že fyzikové jsou blbečci a vlastně jim nic nejde, kromě rétorického okecávání Josefových teorií. A kdyby to ještě někdo z těch namyšlených páprdů nevěděl, magnetická indukce není pole ani hmota. Poslouchejte Josefa a přepište učebnice.
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    JOSEFDRUHY: Mohu se jenom optat, proc je to blbecek?
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    Nějakej blbeček, Vojta Hála, kterej dokonce učí studenty, řekl na Aldeberan-fóru toto : Jestliže se v nějaké inerciální soustavě pohybují přímo proti sobě !! dvě tělesa rychlostmi "v" a "u" , tak jejich vzájemná rychlost je "w" .
    Tedy : w = u + v / 1 + u.v/c^2

    Myslí si zdejší komunita, že je to dobře ? Podle mě nikoliv.

    Rychlost svetla : http://www.aldebaran.cz/forum/viewtopic.php?t=2530&start=0
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    JAZZZ: Hezké otázky, hezký názor. Odpovím, jen co si udělám trošičku k tomu času.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam