• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSEFDRUHYDvouveličinový vesmír, co mu vytknout
    KEJML
    KEJML --- ---
    JOSEFDRUHY: citace (vizte JOSEFDRUHY):
    LUBOBe, můžete mi zlogaritmovat "mou zápisovou techniku" pro zápis šesti protonů, šesti neutronů a šesti elektronů, která reprezentuje ( v mé zápisové technice ) uhlík ?? http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/c/c_010.jpg
    Předvěďte mi to !!
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: citace :"protoze jste to po me chtel".

    reakce: nejsem si vědom, že bych po Vás chtěl zlogaritmovat mé dvouznakové vzorce či rovnice... (?) ...?
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: ctete se vubec?
    zlogaritmoval jsem vas vyraz (nikoliv materidousku), protoze jste to po me chtel & abych vam ukazal, jak se ze soucinu udela soucet. coz jste take chtel.
    vas zazracny prepis souctu do multiplikaci je stejne zazracny jako procedura odlogaritmovani.

    & s tim to muzeme uzavrit.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: Umíte zlogaritmovat Mateřidoušku ?

    anebo umíte zlogaritmovat už presentované interakční rovnice např. : n = p + e- + ný- .... ??

    To, že jsem použil pro "dvouznakovou zápisovou řeč" zápisy podobné matematice, ještě nezmanemá, že zlogaritmování "takové řeči" je pro vesmír a pro vědu žádoucí...vhodné a "něco" vypovídající. Pokud nějaký výraz ( shodný s matematikou ) "lze" zlogaritmovat, ještě to neznamená, že to budeme tělat. Až chemické vzorce přepíšete do protonů, elektronů a neutronu či do kvarků tak je také budete logaritmovat ? prostě "nelogaritmujete "co" nejde, že a co náááhodou je zapsáno pomocí "matematických znaků" tak to honem budete logaritmovat i kdyby to byly formace uhlovodíků ?

    Prostě chci říci, že formálně to zřejmě zlogaritmovat jde, protože ty vlnobalíčky jsou zapsány pomocí dimenzí veličin, pomocí multiplikace dimenzí veličin a náááhodou to jde...; a proto to budete dělat ?? To je výkon mimo mísu.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: k tomu nepotrebuju letat do vesmiru. ten je stejny tam jako tady.
    znovu opakuji, ze moje logaritmovani je stejne matematicka operace jako vase umocnovani ci nasobeni.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: no, logaritmujte si co chcte...např. : ve vesmíru je prostor, což je matematickým zápisem x^3 a tak si vemte raketu, zaleťte si do vesmíru a zlogaritmute si tam ten prostor a kochejte se pohledem na hvězdičky ( z toho zlogaritmovaného prostoru ).
    Přeji hezký výlet.
    Pak zavítejte do "strunové teorie" za jejich příznivci, např. Luboš Motl a ti nají časoprostor s 9ti délkovými dimenzemi a jednou časovou, já si nevzpomenu "jak" to oni matematicky zapisují, ale také by to asi možná šlo zlogaritmovat a pak to Motlovi poslat...možná ještě nikdy nic takovéh neviděl a užasne...
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY:
    Poznámečka : všiml jste si, že neříkám "nová zápisová matematika" (?), ale říkám "nová zápisová technika" ?? Pokud by jste si toho všimnul, nemohl by jste "podle matematiky" šíleně logaritmovat uhlík v "nové technice" ( nikoliv v matematice ) ...."x" a "t" jsou dimenze.

    proc bych to nemohl logaritmovat, kdyz vy to muzete nasobit & mocnit?

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: přecejen jsem se nemýlil, že jsem to už jednou opravoval, zde : http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/c/c_014.jpg
    a bohužel zde http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/c/c_010.jpg jsem si nevšiml že oprava nebyla provedena
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: ajajajaj , máte pravdu. Je tam překlep kterého si nevšiáml nikdo ( ani já ) za celých 13 let co to je vyvěšeno na internetu. ( vlastně si něco vybavuji v hlavě, že už na jiných místech své práce jsem tu chybu viděl a opravil..a tady ne ).
    Jdu se podívat zda jinde je tatáž chyba
    Dík.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: že by ? jdu se podívat
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: tak si to porovnejte s dokumentem, na ktery jste me odkazal http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/c/c_010.jpg
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: ctete pozorne. kvark ma ve jmenovateli x0, ale proton i neutron maji ve jmenovateli x3.
    MAIMONIDES
    MAIMONIDES --- ---
    JOSEFDRUHY: Nečetl jsem to celé, ale doufám, že se s takovejma blbostma odstěhuje do Austrálie.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUKEH: dík za upozornění. Hned jsem nedostatek pochopil.

    ...

    Čerstvý, nový odkaz : http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/n/n_308.doc
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: jenže ... hmota složitá...to jsou řetězce a řetězce jednoduchých "souborů" na sebe navázaných ... navázaných...vize že to jsou vlnobalíčky z dimenzí veličin, dvou veličin sice je nová, ale už jako vize, že prostě se tu spojují, kombinují, nabalují atd. různé vlnobalíčky, že z toho může vzikat nejen lineární řetězec, ale i "květákovýtý" balík, to už není až tak moc abstraktní vidění...dyť je stejné jako vidět, že CaCO3 je z atomů a ty jsou z protonů, neutronů a elektronů a ty zas z kvarků a mezi nimi je "holý" prostor...takové povídání chápeme, protože nám ho věda opakuje 1000x.....a dtto to bude za 50 let až se prostě bude poipisovat "struktura CaCO3 pomocí vlnobalíčků ( samostatných !!!! ) které se na sebe "nabalily-spřáááhly-sesadily-sestavili do lineárních i nelineárních řetězců...atd. Já už to nevidím až tak komplikované. Pouze výpočty "pomocí dvojkové soustavy" jsou nepřehledné...ale...když koukáte na monitor televize či počítace a vidíte tam "se hejbat nahotinky", taky tyto sjou sestaveny ve dvojkové soustavě z řádků a sloupců jedniček a nul a...a jedniček a nil...výsledek : pěkná ženská ( jenže "ona" jsou stovky a tisíce nul a jedniček )
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: bohužel nepamatuji, mám "hosipa". Omlouvám se. Vy jste se mě ptal na izomery ? jo ? Nepamatuji se.

    V každém případě, pokud lze nahradit soudobou zápislovou techniku ( sčítance v jaderné fyzice i chemii i biologii ) multiplikačními vzorečky elementů i chem sloučenin, atd. , pak je to velmi vhodná technika pro "dvojkové zpracování pomocí počítačů". Chemické interakce jsou napsány technikou "lidsky", aby tomu zvukomalebně a vziomalebně i moztkově lověk porozuměl...příroda může být jiná..., je-li dvouveličinová, pak optavdu může být zápis "vápence" CaCO3 ( lidskou řečí zapsaná zápis ) neskutečně složitý "zápisovou řečí" ve dvouznakové podobě - ve dvojkové podobě jak jí užívají počítače. Počítač to rozliší, zpracuje, ale lidské oko by vápenec na 5 stran napsaný pomocí stovek a tisíců znaků "dvouznaků" těžko rozlišilo-chápalo.
    Kromtoho : moje vize je v plenkách...mé sktomné návrhy "jak to zapsat", jsou také v plenkách...záleží na moudých lidech jak oni upraví do lepší podoby "mou zápisovou techniku", tedy mé skromné začátky.

    Poznámečka : všiml jste si, že neříkám "nová zápisová matematika" (?), ale říkám "nová zápisová technika" ?? Pokud by jste si toho všimnul, nemohl by jste "podle matematiky" šíleně logaritmovat uhlík v "nové technice" ( nikoliv v matematice ) ...."x" a "t" jsou dimenze.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: vzoreček je dobře, ale proč se podivujete či co je tu nejasné, to mi není jasné..., zde je ten uhlík jak ho citujete a ...a o co jde ? http://www.hypothesis-of-universe.com/docs/c/c_014.jpg
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: nepřehlédl jste se ? Kde má kvark U či D ve jmenovateli tři dimenze ? Nepochipil jsem otázku...
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY:
    těchto pár zákaldních elementů, kde exponent nepřesahuje trojku, ale při "spojení" vlnobalíčků už může obsahovat desítky dimenzí ( možná až stovky v chemických sloučeninách ) ...., tak prostě toto jste nikdy nečetl a tedy nepochopil..

    samozrejme, ze jsem to cetl. i pochopil. vzdyt jsme o tom spolu i diskutovali. sam jsem byl schopen sestrojit 'vzorecek' butanu. vy jste ale vubec nekomentoval, ze uz takhle jednoducha molekula vyzaduje pres 2000 dimenzi. stejne tak jste nevysvetlil, jak od sebe rozlisite izomery, ktere budou mit stejny 'vzorecek', ale zcela odlisnou strukturu. treba ten eikosan ma pres 390 000 ruznych isomeru.

    vy jste mi tehdy odpovedel, ze tak daleko jeste s HDV nejste. to ale zakonite znamena, ze HDV je jeste prilis jednoducha, aby byla schopna tyto nuance rozlisit. coz znamena, ze v dalsi fazi je potreba ucinit HDV komplikovanejsi.
    kdyz k tomu ale pripoctu fakt, ze pro eikosan budeme potrebovat pres 10 000 dimenzi (porad mrnava molekula ve srovnani s DNA), tak mi to pripada jako hodne tezka cesta.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    'vzorecek uhliku' mi pak vychazi (x48t18)/(x12t36)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam