• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSEFDRUHYDvouveličinový vesmír, co mu vytknout
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: jo tomu rozumim, ze dva fotony. ale jde mi o to, ze nalevo jsou vlnobalicky reprezentujici hmotnost, napravo uz je to bez hmotnosti. coz muze vnest svetlo do toho, jak se realizuje hmota pomoci x & t.

    pricemz hmota dvou (vlastne libovolneho poctu) fotonu muzi byt porad nulova.
    No & pak je otazka, proc dva fotony maji dva vlnobalicky, ale dva elektrony v atomu uz ne, ty maji pouze jeden.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: citace : "na druhé straně co?"
    reakce : no přeci dva fotony, čili dva vlnobalíčky pro každý foton zvlášť. Vidím, že to musím najít na web-stránkách.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: citace :"dalsi vec pak je, ze u nekterych castic zname klidovou hmotnost. hmotnost je velicina aditivni. pokud se hmota realizuje nejakou kompaktifikaci dimenzi delky & casu, pak celkova hmotnost agregatu castic (treba atomoveho jadra) musi byt souctem hmotnosti jednotlivych vlnobalicku. je toto pri multiplikaci dimenzi splneno?"
    reakce : Perfekt....konečně tu začíná být debara o HDV, o vědě, a debata vyžadující mozek a přemýšlení.
    Takže :
    Jsem toho názoru, že "hmotnost" hmoty je její vlastností !!! Hmotnost je vlastnost. Samozřejmě vlastnost, která "se projevuje". Páni fyzikové říkají že Higgsův bozon "dodává" elementům "hmotnost". Cítíte to , že je věta pořádně složitá ? že není jednoznačná, že jí "lze" vysvětlit všelijak ??! Já jsem hledal ve dvouznakové řeči "higgs-boson" a něco jsem navrhl, ale ještě to sám nepovažuji za stoprocentně pravdivé. Mě se zdá, že ten bozon bude jakási "plošná vlna" respektive "plošná dvouvlna" uvnitř vlnobalíčku elementární částice. K takovým úvahám jsem tenkrát potřeboval chytrýho fyzika ale...ale nebyl nikdo...

    Takže, zřejmě nebude problém v budoucnu "vyabstrahovat" ze složitého konglomerátu "dvouvlny" = higgs-bozoby pro "sčítání hmotnosti. Respektive to vyabstrahování se děje jen na papíře, reálně nelze "z vlnobalíčku" elementu higgs-boson "vyndat".

    Další úvaha či debata později.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    tak z hlavy to bude asi : e- + e+ = 2*gama

    ano, to je ono.
    cili na jedne strane dva vlnobalicky, na druhe strane co ?

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: problem vidim v tom, ze ve vetsi molekule jsou atomy od sebe uz dost vzdalene, nijak spolu neinteraguji.
    zatimco dva atomy separovane ve volnem prostoru maji kazdy svuj vlnobalicek, dva atomy separovane v molekule uz maji spolecny.

    navic, kolem jadra atomu je elektronovy obal, ktery je radove "vetsi' nez samotne jadro. takze i pri vzniku chemicke vazby jsou jadra atomu od sebe hodne vzdalena, vazba se uskutecnuje pouze skrze interakci elektronu & to jeste elektronu v posledni, valencni sfere.

    u anorganickych latek (CaCO3, NaCl, ...) ani nejde o molekuly. jsou to separovane ionty, ktere u sebe drzi rovnovaha sil v 'uctive' vzdalenosti. jsou usporadany v krystalicke mrizce.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: ano, někde to na mých web-stránkách je. Pouze to chce najít. Použil jsem soudobou vědu, fyziku jak ona to zapisuje a já pouze "vedle toho" podal-předvedl svou zápisovou techniku. Já pravé reálné fyzikální interakce nedělám, já suše "jim-fyzikům" co oni ty interakce dělají, anihilují, tak jim pouze do jejich zápisů na papír dávám duální zápisovou techniku ve dvouznakové řeči.

    Například : nepamatuji si z hlavy onu anihilaci elektronu s pozitronem na sto-pro ( mám toho "hosipa" ) a tak z hlavy to bude asi : e- + e+ = 2*gama ..... čili po anihilaci se vyzáří dva fotony. Interakci najdu.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: Díky za nabídku debaty k HDV.
    Moje představa vlnobalíčku ( u základních částic, těch není mnoho ) je taková, že je to kompaktní struktura vyrobená z dimenzí "x" i "t", které jsou nějak zakřiveny-stočeny-kompaktifikovány do "uzavřeného" tvaru a mají pak neměnný stav !!, je to "klon" navěky stejný a stajný. V tomto provedení je vlnobalíček ovšem schopen "interakce", tedy jakéhosi "proplétání" své struktůry s jiným vlnobalíčkem-s jinou strukturou. Tyto představy nejsou moc odlišné od soudobých představ "pronikání" elementu jednoho do druhého, průniky nějaké, či sdílení elektronu dvěma atomy atd. atd. Hypotéza vlnobalíčku jako takového z dimenzí veličin nevylučuje reálné možnosti "proplétání" a vstupování jednoho balíku do druhého, naopak. Molekuly budou dozajista multipropleteninami svázanými, ovšem z velkého počtu "samostatných" vlnobalíčků se svými vlastnostmi. .Konglomerát vlnobalíčků bude pak vykazovat nocé vlastnosti "pro konglomerát".
    -
    Něco jiného je "zápis" vlnobalíčku a zápis "konglomerátu". Já se nebráním další nové zápisové technice pro to "jaků zapsat konglomerát vlnobalíčků např. kysličník siřičitý.
    Pokud zvládneme vlnobaláčky základní a techniku dvouznakových zápisů, přenecháme výroku složitých zápisů mašině-počítači a sami lidé můžeme nadále používat zápisovou techniku soudobou jak jí známe..., proč ne ? např. vápenec CaCO3

    Dálší úvahy posléze.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    jeste by me zajimal dvouvelicinovy zapis interakce elektronu s pozitronem (anihilace).
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    myslim, ze tzv. 'vlnobalicek' elementarni castice (treba elektron) je prijatelna hypoteza.
    na urovni vyssich agregatu, treba jako atomy, uz to nefunguje. pro molekuly uz to fungovat z principu ani nemuze.
    pokud vyjdu z uvahy, ze jeden elektron se da popsat vlnobalickem (x^2*t^2)/(x^2*t), tak jo to bude u dvou elektronu? budou to dva stejne vlnobalicky nebo jeden vyjadreny jako (x^4*t^4)/(x^4*t^2) ?
    tohle potrebuje vysvetleni.

    dalsi vec pak je, ze u nekterych castic zname klidovou hmotnost. hmotnost je velicina aditivni. pokud se hmota realizuje nejakou kompaktifikaci dimenzi delky & casu, pak celkova hmotnost agregatu castic (treba atomoveho jadra) musi byt souctem hmotnosti jednotlivych vlnobalicku. je toto pri multiplikaci dimenzi splneno?

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    VYHULENY_UFO: ... a k čemu je ti dobrej ?
    -
    Nemusíš odpovídat, mě je to jasný k čemu může být pro zahnívající mozek myslící jen na jedovatosti, ironie, nenávist, .. na zlo...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    screenshot mam.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    kam se hrabou magove ze zemeplochy a jejich knihovnik.. oook
    SVANC
    SVANC --- ---
    Všichni už pochopili... :)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: ok. pochopil.
    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: pane LUBObe, není zásadní pro HDV !!!! A víte jak se to vyřeší ???, hádejte ! - - prostě se vymaže a je to. ...hotovo. Vše ostatní platí, pouze jsem při pokusu napsat "univerzální" rovnici udělal chybu a nějaká univerzální rovnice není třeba, respektive není ani třeba opravovat tu chybu.
    (( ..už jste někdy slyšel o "Kolubovu vejci" ?? - tak to je ono....)). Pochopil ?!
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: uz je to zodpovezene, vyresene. ta rovnice je spatne, potrebuje prepracovat.
    vzhledem k tomu, ze je to rovnice pro HDV zasadni, nezbyva nez pockat na to prepracovani, protoze bavit se o necem, co je vlastne uplne jinak jaksi nema smysl.

    ja ocenuju, ze jste to nakonec priznal, coz vidim jako posun k lepsimu.

    JOSEFDRUHY
    JOSEFDRUHY --- ---
    LUBOB: nechte to plavat jako nezodpovězené, já si stojím na svém a vy nevymáhejte-nevynucujte si ode mě odpověď takovou kterou chcete slyšet.
    O.K.

    Nabídka pod čarou :
    Tchajwanský vědec zpochybnil teorii Velkého třesku
    http://blisty.cz/art/53728.html
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY:
    A nyní se zamyslete nad mou : dnešní fyzika píše "rozměry" pro jednu veličinu "Dĺka" takto : x,y,z, tedy pro prostor píše osy, které si pojmenovává x,y,z...; otázka : jsou to rozměry té veličiny ? Jsou !!!!

    x,y,z jsou symboly, znaky pro velicinu, nikoliv rozmery. rozmer se vyjadruje pomoci jednotek dane veliciny.
    napr. :
    sila , hmotnost, zrychleni jsou veliciny (nabyvaji hodnot)
    F, m, a jsou symboly, kterymi se dane veliciny oznacuji (force, mass, acceleration)
    N (newton), kg, m/s^2 jsou jednotky & rozmery danych velicin.

    tyto pojmy jsou bezne pouzivane ve fyzice uz od 17. stoleti, uci se u nas na zakladnich skolach v 8 tride.

    tech 300 prispevku nadavek & cenzura - to vsechno bylo naprosto zbytecne.

    pokud souhlasite, muzeme se zas v klidu venovat HDV.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    MAZA: gratuluju. prestoze jsem napsal totez pred nekolika dny, sliznul jsem kopec nadavek.


    snad je to konecne vyreseno.

    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JOSEFDRUHY: vy tvrdíte, stále, a zuřivě, že 7kg = 7kg je rozměrová rovnice a 7kg/7kg = 1 je už bezroznměrová rovnice

    ja stale, zatim jeste nezurive tvrdim, ze pojem 'rozmerova/bezrozmerova rovnice' neznam, nepouzivam ho, neoperuji s nim.
    uz jsem to napsal asi 5x, vy jste to dokonce jednou sam odcitoval.
    jak pak tohle ma vzit konce?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam