• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jinak pokud člověk zlepší stravu a žitovosprávu, tak se pochopitelně spoustu problémů zbaví. Ale to neznamená, že si odkyselil organismus.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SHMAIDA: a když ti napíšu ano, tak jak si to ověříš? A co to tím změní? Co kdybys namísto věření zkusila věci ověřovat sama.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ZUZKAOU: a pracujes teda ve zdravotnictvi? Nebo to mas nacteny, pripadne pozjistovany?
    Neptam se, abych te prudila, ptam se, protoze me to zajima a kvuli te jistote, se kterou to rikas.

    co se tyce tech kvasinek, tak mam uplne jine zkusenosti, nicmene o tom nebudem tady diskutovat :)))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SHMAIDA: Vaginální kvasinková infekce souvisí se stravou pouze pokud si cukrovkář. Normální člověk si takové hladiny krevního cukru nenažene. (pomnožení kvasinek v trávicím traktu je na tom pochopitelně jinak).

    Imunita se stravou pochopitelně souvisí. Velmi úzce. Ale ne přes odkyselení - ale jestli jaksi tělo dostává vše potřebné a nebo naopak dostává něco, co mu škodí.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ZUZKAOU: muzu se jen zeptat, jestli pracujes ve zdravotnictvi nebo mas se zdravotnictvim neco do cineni?

    vvsechno tohle beru, aspon jsem konecne vykoukla z hlubin sve neznalosti...

    co neberu a to vubec je to, ze kvasinkova infekce nesouvisi se stravou... protoze a to mi nikdo nevymluvite... se stravou souvisi temer vsechno, i blba imunita...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SHMAIDA: žádné odkyselení organismu neexistuje. Tečka. Poruchy acidobazické rovnováhy jsou život ohrožující stav a fungují naprosto jinak, než popisují články o odkyselení.
    http://public.fnol.cz/www/urgent/seminare/20060216/ABR_Kut.pdf

    Natož aby se člověk odkyseloval přes low-carb high protein hight fat dietu. Naopak vysoký podíl bílkovin ve stravě zvyšuje kyselost moči. Acidutu krve určuje především to, jestli je okysličená a nebo jeslti nese CO2.

    Pokud máš ekzémy a podobné věci tak je to z jiného důvodu, než z překyselení.
    Pokud se ti to zlepší po vysazení mléka a nebo lepku, tak to není odkyselením, ale tím že blbě snášíš něco z mléka a nebo lepek.

    Pokud máš v nepořádku střevní mikrofloru a namísto bakteriálních kultur tam jsou kvasinkové, tak jeden z důsledků je, že ono prostředí je málo kyselé - to vyhovuje žádoucím kulturám a naopak kvasinkám vysoce kyselé prostředí vadí. Proto to jsou bakterie mléčného kvašení - protože jako ochranu svého biotopu vylučujou kyselinu mléčnou.

    pokud máš vaginální kvasinkovou infekci, tak to se stravou nemá vůbec, ale vůbec nic společného. Ale spíše s tím, že nejspíše není přeléčený taky tvůj partner, nosíš nevhodné prádlo a máš blbou imunitu.

    Tak s tím vším dost souvisí koncentrace kortizolu a ostatních stresových hormonů a přílišná aktivace sympatikálního nervstva a nedostatek reálného uvolnění a regenerace.


    Mléko v kávě vyvazuje některé sloučeniny a především dodává vápník, který je jinak potřeba na metabolizaci kofeinu.
    TUILE
    TUILE --- ---
    PASTEL: vidis, to me nenapadlo, ze by to mohlo bejt hnusny.
    ja v cechach do mekace nechodim, pac je to zbytecne drahy, nicmene v cizine sem s chuti salatu (wendy umela nejlepsi!) nikdy nemela problem.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    GALE: Aha, říkala jsem si, že to tak možná bude.

    Jinak exém se mi po desátém paleo dni docela vrací a to nehřeším ani minimálně. Už ani těma jablkama a když mám náhodou čokoládu, tak včera ani ne čtvrtku kostičky 85% a fakt kousíček rozinek, necelou hrst.

    Možná je to ze zimy, včera jsem byla (na mě nezvykle) i trochu venku.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    TUILE: Caesar salát z Mekáče na Florenci, řadim mezi nejhnusnější věci, který jsem v životě ochutnala. Zajímalo by mě jak to udělali, že byl hnusnej i ten salát samotnej.
    TUILE
    TUILE --- ---
    ALONSY: v tehlech fastfudech maj dost casto neco jako variace na cesar salat.
    zalivku davaj zvlast a muzes si vybrat jakou, takze to je v podstate jeno zelenina a maso.
    super varianta pri cestovani v zahranici.
    GALE
    GALE --- ---
    ALONSY: Oxid siřičitý zabraňuje napadaní plísněmi a zkažení produktu. Být v kokosu prostě musí, jinak by se zkazil už při zpracování. Lepší trocha úplně běžné látky, se kterou přijdeš denně do styku než kýbl toxinů z plísní.
    Pokud bys ráda kokos bez SO2, kup ho celý a nasuš a namel doma sama.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tak jsem měla takovou radost z kokosu a pak jsem si přečetla složení.
    E220 - Oxid siřičitý
    http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E220

    No, příště budu koukat už v obchodě, ale tahle porce mě snad nezabije :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Dneska (technicky včera) jsem si dala takovou zkoušku odvahy a navštívila KFC.
    A nedala jsem si naprosto nic. Uf.
    Ne že bych neměla ani nejmenší chutě, opravdu to mám ráda, ale odolat mi moc velký problém nedělalo, tak mám radost :)

    (U KFC by se teda asi našla aspoň jedna netakhrozná varianta pro největší nouze. Vyzobat maso a zeleninu z těch jejich pocketů třeba. Smaží to na kokosovém oleji, takže jediné zlo jsou tam v podstatě týraná kuřátka)
    Ale i přesto, že bych si to dovedla ospravedlnit, tak jsem o tom ani neuvažovala. I když bych to jako nejvíc nouzovou alternativu přijmout dokázala, tak rozhodně ne takhle na začátku.
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ANNYSEK: Variace na ovesnou kaši s kokosového mléka. Vajíčka obsahuje, nicméně nejsou z toho cítit :)

    Rozmixuješ kokos mléko (200 - 250 ml) s 3-5 žloutky, vaříš na středním ohno, dokud to neztuhne. Pak do toho vmícháš med, skořici, ořechy, whatever. 50-60% denních tuků vyřešenejch a chutná to dobře.

    Další varianta je guacamole, tedy avokádo rozmixovaný s najemno nesekanou cibulí a rajčatama, já do toho dávám třeba ještě uzenýho lososa. A je potřeba to osolit/opepřit.

    Jo, ale koukám, že otázka je locarb/hiprotein, takeže zapomeň, že sem něco řek, páč tohle je spíš tučný než proteinový :)
    ANNYSEK
    ANNYSEK --- ---
    mate tip na low-carb a high-protein snidani, ktera neobsahuje vajicka? Uz mi dost lezou krkem.. :/
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    vyzkouseno http://civilizedcavemancooking.com/grain-free-goodies/apple-banana-cookies/ toto, a je to jednoduche a moc dobre :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    kafe s mlekem snizuje negativni efekt kavy na zaludek.

    ja mam/mela taky ekzemy, unavu, paleni zahy, ale v zivote bych nerekla ze z prekyseleni, proste moc obili a cukru a malo opravdoveho jidla.v dobe kdy jsem byla obezni jsem jedla hlavne pecivo, margarin, testoviny, kecup, zmrzku a... kafe s cukrem.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SHMAIDA: Nj, ale pivo do primal stravování nenacpeš ani omylem :)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ALONSY: to rostou i po cernym pivu :)))
    ALONSY: :)))) no, IMHO neni :) kamaradka celiaticka neji obiloviny, ale laduje se ostatnima sacharidama a pali ji zaha, je unavena ...

    no nic, to tady asi nevyresime, je to otazka nazvoslovi a osobnich preferenci ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam