• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    kokosové mléko tedy zkusím v běžném obchodě, ještě jsem neměla čas se ani porozhlídnout, byla jsem jen v tom M&S. doufám že seženu nějaké dostupné maso, problém je jak jsem si navykla na suprkvalitní levné hovězí a bez masa se budu stravovat dost těžce :( budu holt zkoušet. na zeleninu snad budu stíhat nějaké ty trhy občas.

    makadamiové ořechy jsou pekelně drahé všude včetně Austrálie kde rostou. ale máslové sušenky s makadamiovými ořechy nemají na světě konkurenci a tak si je jednou za pár měsíců prostě budu MUSET draho koupit :)))

    ta slanina uvidím jaká bude na chuť, zatím jsem netestovala, po příjezdu jsem rovnou krásně onemocněla po té náročné cestě a změně. každopádně si připadám legračně když běžím po ulici a jelikož jsem se nestihla najít, rvu si do chřtánu anglickou slaninu, to musí působit zajímavě na kolemjdoucí :)) a místo musli tyčinky pěkně tyčinku sýra, tím mě v MS taky moc mile překvapili.

    ještě budu časem potřebovat tu mandlovou mouku, ale to si tu vyfiltruju.
    TUILE
    TUILE --- ---
    AOTEAROA: kokosovej tuk na dobrykolonial:
    DOBRÝ KOLONIÁL
    http://www.dobrykolonial.cz/?page=hledat&hledat=kokosov%C3%BD
    kokosove mleko mam neradeji ze sapy (70 korun 1l) - je nehomogenizovany, takze se z toho da tahat jenom voda nebo tuk dle potreby. jen se brzy zkazi, dva tejdny ti otevreny v lednici nevydrzi...
    makadamovy orechy sem viela jen v prodejnach orisku (diana a takovy ty na zastavkach metra) a to je desne drahy...
    nejlip vyjdou ty vazeny orechy z tesca, bohuzel vyber j dost malej a dost promenlivej.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    AOTEAROA: Vydrz na nejakou dalsi varku :-D uz jsem mela i skoro jenom tuk i skoro samy maso :-D je pokazdy jina (asi je fakt ze zvirete :-D)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    AOTEAROA: kokosove mleko maji v plechovkach bud vietnamci, nebo nektere alberty nebo billy, hledej v "exotickem koutku"
    makadamsky orechy uz jsem taky videla v normalnich supermarketech, ale pokud tvuj nema, zkus nejaky countrylife.
    kokosovy olej kupuju v dm drogerii, nenech se zmast tim ze neni tekuty.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Hm, tak maximálně jednu hrst oříšků denně? http://www.marksdailyapple.com/nuts-and-phytic-acid/#axzz2Pb9lzBvv
    No, zatím jich nesním ani tolik, ale počítala jsem s nimi do budoucna jako se zdrojem tuků, protože se mi zdá, že jich mám pořád málo.

    (Vlastně se mi zdá, že mám tak nějak všeho málo. Možná kromě zeleniny. A vajíček.)

    Ale zase opravdu nejedu paleo na to, že bych měla "fóbii" z těch špatných jídel, nebo protože doufám, že díky paleu budu na stará kolena zdravá a čilá (jsou už vlastně lidi, co takhle jedí fakt dlouho? Přeci jen mě občas napadá, jestli je to tak super i z dlouhodobého hlediska. Rozhodně doufám, že jo, odvykat si neplánuji:), ale jak jsem psala - chci si jen změnit návyky, což se zatím (velké ŤUK ŤUK) daří, takže klidně pět hrstí oříšků! :)

    Teď když mám často třeba hlad a jsem opravdu strašně líná, a je tu pečivo, špagety atd., tak pořád odolávám docela snadno. Najednou mi to jídlo přijde jako prosté zaplácnutí žaludku, které tělu vůbec nic nedá. Aneb hurá - změna v myšlení! Docela velká, ještě se tak zbavit té lenosti a bude to ještě lepší:)

    A taky strachu z toho, že jednou podlehnu nějakému nedobrému jídlu a vrátím se zas zpět. To vážně, ale vážně nechci :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    děkuju Luciashkovi za tip na nákup slaniny! :) přiznám se že je na mě tahle streaky bacon až moc masitá a uvítala bych tučnější. snad časem najdu zdroj, nemůžu chtít všechno hned. dnes mě popadla trochu rib eye steak depka, kterou byste po návratu ze země levného kvalitního hovězího měli taky... to bude náročnější sport..

    prosím, kde seženu za dobrou cenu kokosové mléko? makadamiové ořechy? kokosový olej?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Miluju tyhle karbanátky: http://www.paleolifestyle.cz/2012/05/24/karbanatky/

    Jednoduchá příprava a člověk si může kdykoliv jeden vzít s dvěma listy salátu a výborná svačina je na světě :)
    RADAR_PIBTL144: Už tak jím druhý měsíc a zatím jsem neměla snad nic ze špatného jídla. Občas hrášek - ale ne ten hnusnej tvrdej, a fazolky - ale ty taky čerstvé a pár brambor (které jsou nepaleo jen pro někoho)
    Vzhledem k tomu, že to dodržuji protože chci změnit svoje děsné návyky, tak tu kostičku čokolády sem tam nebo nějaký dortík bez cukru jako porušení taky neberu.
    (Ač je pravda, že břicho by mi ještě trochu zmizet mohlo, ale to neřeší, když necvičím.)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ALONSY: Nebo obden :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    právě se stěhujeme (od minulého pátku)... Dost práce, času zoufale málo, nestíhala jsem nakupovat, nestíhala jsem zařizovat kuchyň, atd., tak jsem vzala několikrát za vděk těstovinama s něčím, pečivem... bože, takhle unavená jsem snad v životě nebyla (teda byla... dřív dost často, ale po těch třech měsících plnejch energie je to jak rána něčim hodně tvrdym a těžkym), ráno pomalu nemůžu odlepit víčka od sebe... Myslim, že si už budu napořád dávat pozor, abych měla vždycky co jíst...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tohle je opravdu vhodný článek: http://www.marksdailyapple.com/will-momentary-compromises-derail-your-efforts/#axzz2Pb9lzBvv

    Člověku se trochu uleví, když zjistí, že by musel jíst špatně tři týdny, aby se doopravdy vrátil do starých kolejí.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Paleo Fail: 4 Mistakes to Avoid — PaleoNonPaleo
    http://paleononpaleo.com/paleo-fail-4-mistakes/
    TUILE
    TUILE --- ---
    AOTEAROA: tak uz vim, co prinesu po vikednu kolegum do prace.
    jen to musim upect opet dvakrat, aby nebyl tratny muz :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: neptej se po slanině ale po uzeném boku/česnekovém boku a takových věcech. Nesmí to být lisované, ale nepravidelný kus masa.
    TYPHUS
    TYPHUS --- ---
    ALONSY: skus pobehat masiarstva. Ja tu na Slovensku kupujem od masiara gazdovsku slaninu za cca 130kc(cca4-5 eur)/kilo. Obsahuje iba maso, sol a konzervant.
    Dokonca som nedavno videl niaky clanok na ceskom blogu, ze chlapik kupil tu uplne najlacnejsiu Tesco anglicku slaninu, ale to bolo naozaj ciste maso, prekticky bez tuku a roznej chemie. Asi si treba pobehat obdhody a masiarstva.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    ALONSY: Kupuju streaky bacon v m&s, je draha, ale v mensim mnozstvi uspokoji mnohokrat vic a lepe nez ta levnejsi... A taky pousti krasnej tuk, na kterym se treba vajicka delaj samy :-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Kde za kolik a s jakým složením kupujete slaninu? Nechci jíst ty narvaný éčkama a zase 450 za kilo je s mojí spotřebou fakt "trochu" moc.
    TYPHUS
    TYPHUS --- ---
    ALONSY: A co toto? Priprava je jednoduchsia a je to paleo a bla bla bla. Su dobre :)

    Naturally Flavored Water
    http://www.theyummylife.com/Flavored_Water

    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Tohle mě potěšilo: http://www.paleolifestyle.cz/2013/03/25/prirodni-limonady/ :)
    Na bublinky mám chuť dost často, ale nevím, jestli se někdy budu schopná dokopat do přípravy
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ZUZKAOU: Slušnou odpověď jsem dostal, v tom Ti musím rozhodně dát za pravdu. Nicméně nedozvěděl jsem se nic.

    A jo, já hlupák! Hladké svalstvo, "HSSP", nojo, plete se mi to furt... :)))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: no menstruaci ti zastaví vysoká zátěž a/nebo snížení množství tuku v těle na takovou hrancii, kdy si tělo řekne, že žije v takovém svrabu, že případné těhotenství by znamenalo ohrožení na životě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam