• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ICEMAN8241: Nefiltrovaný? Jestli chceš to, čemu američani říkají raw honey, tak prostě kup u včelaře med. I pastovaný je jen mechanicky zpracovaný, bez filtrování a nebo tepelné úpravy. Američani běžně med pasterují, proto potřebují spešl "syrový".

    Med se nefiltruje, med se vytáčí na medometu (jednoduchá odstředivka). Maximálně můžeš dostat celou plástev. Ale ten vosk fakt není úplně určen k jídlu a včelaři díky medometům používají plástve opakovaně, takže budeš muset najít někoho, koho ukecáš, aby ti to dal i s voskem.

    Leda bys teda jako chtěl med vyrobenej z nezásobních plástů - tedy s pylem, propolisem a mateří kašíčkou a včelíma zárodkama a tak. Ale to teda včelaři nedělaj, protože jaksi se tím celkem zasahují do toho jak funguje a nefunguje včelstvo. A rozhodně ti to nikdo neudělá na podzim a nebo v zimě - někdy začátkem června, kdy už budou mít něco nashromážděno, ale zároveň budou mít čas udělat si nové zásoby. Když už, tak kup požadované věci zvlášť a smíchej s medem.
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    ludia nebudte zavisli
    ani si nevytvarajte zavislosti :)
    Sugar Addiction | Go Kaleo
    http://gokaleo.com/2013/07/01/sugar-addiction/
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    MR_DAN: Funguje to přesně tak, jak popisuje. Alespoň u mě. A výsledky jsi viděl sám :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ICEMAN8241: nojoo, tyhle hubeny kosticky, o to si clovek jen poreze hubu .. takova pulkilova milka.. :D
    mam docela dobrou podporu v kolegovi, pac ten co si precetl prave Lustiga, par mesicu zpatky, uz do huby nevzal ani gram cukru a je to ted velkej cukrovej odbojar :-) manzelku se synatorem taky vycepoval, asi ho to fakt dost chytlo... kazdopadne co rikal, tak jde jedine o zbaveni se toho navyku na sladkou chut, ze to proste po par tydnech prejde a chut na sladky se da bohate uspokojit nejakym ovocem, treba nejaky suseny merunky apod.
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    MR_DAN: Jo, ta změna objemu energie se mi na začátku líbila asi nejvíc. Psal jsem někde někomu, kdo procházel sacharidovým absťákem, aby vydržel, protože pak přijde nejúžasnější pocit, jaký oblečený člověk může zažít ;) Až skončíš Whole30, tak si dáš určitě tmavou čokoládu. Já jsem čokoholik, co dřív spořádal klidně tabulku studentský pečetě na posezení. Dneska si dám jednu porci Lindt 85 % a mám na týden vystaráno.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ICEMAN8241: kdepak, staci se v samosce podivat na regal s cokoladou a sviraj se mi chodidla v pest :-)
    je to super nahodou, strasne moc energie mam, nejlinejsi clovek pod sluncem a uz chodim skoro denne sportovat, jinak bych nevedel co s ni
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    MR_DAN: Tak ten cukrovej absťák už snad dost polevil, ne? :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    dobre, jsem trochu moc krecovitej, pardon :-)
    to je tim whole30, 14 dni trojityho abstaku (alkohol, cigara, cukr) to se clovek proste neuvolni...
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    NYX: tak byl pomerne sugestivni, ale to prece neznamena ze to co prezentoval a psal v knizce, neni pravda, ne?
    jasne ze paleo cloveka, kterej si da lzici medu dvakrat denne se to netyka, ale pro mainstreamzravce a limonadopijce je to celkem dulezity ... nebudu dlouho patrat v hlave abych mezi svoji hrstkou kamaradu nasel takove, co maji nabeh na cukrovku, dnu, 6 druhu prasku na vysokej tlak apod.
    NYX
    NYX --- ---
    MR_DAN: Neber toho lustiga tak vazne, on trochu prehanel.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ICEMAN8241: to neni o hubnuti, ale o pomerne spatnym dopadu fruktozy na zdravi... teda pokud je umele separovana od vlakniny (napr. dzus vs cely ovoce) coz se tyka i medu
    jasne ze nejaka ta lzice cloveka na miste nezabije, ale fruktoza se metabolizuje jako alkohol skoro se vsim co k tomu patri
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    MR_DAN: Tak určitě, pokud někdo chce zhubnout, tak se nebude ládovat medem v jakékoliv podobě. Nicméně to není můj případ a med občas v malém množství používáme při vaření a pečení :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ICEMAN8241: porad je pulka slozeni fruktoza, pan Lustig by k tomu mel urcite co rict :-)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    já pro změnu sbírám tipy na nastartování metabolismu, založené na stravě. potřebuju to trochu rozhýbat (samozřejmostí je pohyb, ale uvítám nějaké stravovací rady, abych nezklouzla k hladovce). ty Vánoce jsem nějak nezvládla.

    už se těším, až si připomenu strašáky v podobě inzulínu a leptinu, každým dnem jde do tisku kniha It Starts With Food v češtině :)
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ICEMAN8241: ohledne ketozy bych tipla, ze ji bude rusit jako jakykoli jiny med...
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    NYX: Jak se s tím pracuje, chuť, případné projevy v organismu (vliv na glykémii, ketózu, alergie) a taky cena oproti normálnímu medu.
    NYX
    NYX --- ---
    ICEMAN8241: co te presne zajima?
    ICEMAN8241
    ICEMAN8241 --- ---
    Rád bych zkusil surový nefiltrovaný med. Máte někdo zkušenosti?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NYX: týjo díky, našli jste mi zdroj jehněčího a pokoukání na moc druhů slepic (v důchodu budu chovat slepičky).
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ICEMAN8241: Je to tam, snad popis "mapa vajec" bude dosti srozumitelný :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam