• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FILDELIN: cha - tak první pokus dopadl strašlivě, jak v tom jsou jen ty škroby, tak je to zoufale mazlavé a len na to nestačí.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FILDELIN: v asijských speciálkách. Tuším že tak pade za balíček.
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    ZUZKAOU: super, dík za vyzkoušení...dej pak vedet jak pokus dopadl.

    A jeste - kde kupujes tapiokovou mouku? Převážně jsem našla jen ty perly a kdyz byla mouka, tak stála milion :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FILDELIN: no tak to ta tapioka s chia bude fungovat. Hele já to schválně vyzkouším, mám zrovna doma přebytek rejžový a tapiokový mouky a pytlík chia semen.

    FILDELIN: mám tam odkaz na tu pekárnu Juliane Bakery, ale už to má jinej tvar.

    Tu houbovitost co je na videu imho dosáhly tím, že jim to ujelo s psyliem, ale těžce...
    TIMA
    TIMA --- ---
    MMETLA: Mazat věci se daj docela dobře na plátek kedlubny.
    MMETLA
    MMETLA --- ---
    ja proste dlouho bojoval s tim, ze jsem si chtel davat pastiku na chleba a tak jsem zkousel ruzne. nic me nijak neuchvatilo, ale delam neco co nazivam knackebrot na blogu, je to tenka vrstva kvetaku s vejcem, delal jsem z toho i sandwiche, je to vynikajici a snadne ... ale parkrat jsem si tu pastiku uz daval jen tak se zeleninou a uz me ty chleby netahnout. holt low-carb jdou delat hodne slozite a nevyvolava to pocit toho, ze to je jako ten stary chleba, ale natirat se na to da a uskladnit se to da taky dobre, proto to obcas volim. jinak ten chleba od IKA neni nijak financne narocny, ale opet me vubec nelaka na vyzkouseni ... a ty psylliove ci chia veci jsou prima, dokud jich clovek nesni fakt hodne .. coz me osobne nehrozi, ale nikdy nerikej nikdy :D
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    IKA: Aha :D
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    ZUZKAOU: víš kde najit recept na chleba z videa?
    IKA
    IKA --- ---
    FILDELIN: Niekde v Singapure.:)
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    IKA: ten vypada moc pěkne, ale koukala jsem na cenu té mouky a to je teda pálka :) nevís kde ji kamaradka kupuje? dekuji
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    ZUZKAOU: jim vše co je paleo a primal, takže bezpečné škroby, jak je chápu já, jím :) připomínat by to mělo bud toastový chléb a nebo klasický chléb. Je to v podstate jedno. Zkoušela jsem chléb z mandlové mouky, ale to mi chutná spíše jako bábovka :) tak bych ráda hlavne neco co neni nasladlé a neni to tak nadýchané :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SKORZENY: jedno je pryskyřice00 druhé je výsledek fermentace. Případně se tam dá dát více chia/lnu a nebo psylia, ale funguje to hůř, je to gumové a hlavně projímavé.
    SKORZENY
    SKORZENY --- ---
    ZUZKAOU: ja ti neviem ale mne guarova a xantanova guma znie dost odpudivo. je to vobec paleo? :) davaju to do najlacnejsej zmrzliny a to je podozrive
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    FITH: super, dik za info... :) take bych radeji mrazil, takze jsem rad, ze to "funguje" :)))
    FITH
    FITH --- ---
    TRIPLT: Mám zkušenost s višněmi, jde to, ale doporučuji vypeckovat, běžně používám na výrobu zmrzliny. Zmrazené višně v tvém případě třešně vhodit do mixeru spolu s dvěma lžícemi řeckého jogurtu a hned lze požívat :o). Se stevií zkušenost nemám, ona je hrozně sladká, takže mi nechutná...
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Ahoj! :)
    máte někdo zkušenosti se zmrazením třešní? Mám možnost si natrhat furu třešní, ale vzhledem k tomu, že se to rychle kazí bych je rád nějak uchoval.
    Popřípadě zavařit se stevii? Co stevie a paleo, jak se k tomu postavit? :)dik
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: bez tapiokové a rýžové mouky to vždycky budou lisované cihličky.

    Ale pokud se namíchá 50% tapiokové 20% rýžové 10% lněné a nebo chia mouky (lepší je mouka- tedy výlisky, ne mleté semínko) a 20% nějaké ořechové/kaštanov a spol + vejce + guarová či xantanová guma + voda + kvasnice a nebo kvásek, tak to bude fungovat. S kváskem lépe...

    Ale rozhodně to nebude low carb. Tam se dá dostat buď k nějakým strašlivým chemickým procesům pro Atkinsona a nebo k cihličkám.

    Jeden rozkošný low carb bread

    https://www.youtube.com/watch?v=IdDfF4hXfj4
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FILDELIN: to záleží na tom, jestli jíš "bezpečné škroby" a jaký typ chleba to má připomínat.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    FILDELIN: já mám prostě chuť dost často na kde co, a přisuzuju to nejvíc tomu, že si to občas fakt dám :-D když to člověk vyřadí úplně, napevno a najisto, za chvilku si ani nevzpomene. Bohužel zásada je nemít to na očích. A i to ještě jde, ale když se dostane do nosu člověku vůně, to pak odolat je peklo! :-D
    IKA
    IKA --- ---
    FILDELIN: Kamarátka robí tento chlieb, osobne ho vyskúšaný nemám (ale verím, že bude dobrý, lebo nejaké iné veci, ktoré uvarila alebo upiekla, som už ochutnala.:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam