• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    FRDK: tady bych řekla ta samá paní. A po přečtení jsem na sto pro kontrolovanej alkoholik. Nepiju trvdej, ale těch piv dám klidně i 23 a odcházím po svých.

    Alkoholismus? Dá se léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke - Flowee
    https://www.flowee.cz/...oholismus-da-se-lecit-i-mirneji-nez-abstinenci-rika-psycholozka-marie-funke
    IF_
    IF_ --- ---
    TEKKIT: Take tak. Pro zabavu a vypnuti od permanentni zodpovednosti.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    CLOWNZEPPA: Jak říkal Nohavica v "Rok ďábla": ten klid!

    (ale začal jsem kdysi čistě pro zábavu - žádný komplexy nebo tak)
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    CLOWNZEPPA:
    CLOWNZEPPA: Jsem to tak nějak čekal. Spíš než sračka jsi úplně obyčejnej alkáč.
    WTK
    WTK --- ---
    CLOWNZEPPA: ja to jeden cas realne zvazoval ale ma averze k doktorum vyhrala a zjistil sem ze na to mam sam.. teda ale trvalo to, od priznani si ze mam problem s alkoholem k dnesnim 13 mesicum bez nej, asi 3 roky..
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    THEMAKARESH: Je tu někdo, kdo by se chtěl jít léčit?
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    THEMAKARESH: Ty autobusy odjížděly záměrně. Čekal jsem opileckou spravedlnost. Děvky a chlebíčky. Což se občas přivedlo. Hlavně se využívám v tom přijít někam ve 3 ráno a pustit si Hanu Hegerovou.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    CLOWNZEPPA: No vidíš, ty kvůli ženskejm chlastáš a já abych o svý ženský nepřišel, tak jsem chlastat přestal. Já si stejně myslím, že když si alkáč, tak taháš za kratší konec už od začátku. Jen to třeba hned nevidíš. Kdy já dělal průsery už od těch 13, co jsem začal chlastat a hulit. A že bych to měl korigovat jsem si začal uvědomovat tak po 10 letech chlastání, kdy neúspěšně jsem snažil střídavě fakt nepít či zkoušet nějakou únosnou (haha) míru chlastání až vlastně do zhruba loňského dubna, kdy jsem málem potopil manželství, tak už jsem hodnej. Myslíš, že sis nechával ty autobusy ujet schválně, abys mohl lejt? Kolik si tak utratil za tu noc v nonstopu? Jestli by nebylo výhodnější spíš nějaký ubytování, kde by si měl postel. Ten nedostatek motivace je na hovno, když jsem náhodou pár dní sám, tak to taky moc nedávám.
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Už jsem to tu psal. Když se vrátím úplně k počátku viz mé začátky s pitím jsou zcela typické: první placatka v 15 letech, a domnělá opojná odvaha přinesla první úspěchy u holek. Následovala postupná utrženost ze řetězu, kterou jsem si ordinoval každý pátek jako odměnu za to, že jsem “přetrpěl“ další týden ve škole. Unikl z tlaku rodiny, která mě nevědomky deptala. Touha žít si podle svého. Jinak. Hlavně nebýt ovce a jako většina. Potom střední škola, kde už člověk potřebuje vědět kam patří. Nevinné subkultury se doslova nabízejí jak lehké děvy! Mou cestou bylo graffitti a hip hop. Už to nejsou placatky, ale celé lahve všeho, co teče a co mě dostane pryč ze spárů nudné reality. Mám pocit, že někam patřím, že jsem součástí něčeho velkého. Kdo nekalí, jako by nebyl. Jsem mladý, zdravý, plný energie, ideálů a nedělá mi to nejmenší problém. Postupem času toužím po změně a přichází na scénu první freetekno, kde moje rezistence v rámci nevšedního zážitku nabírá na otáčkách. Je mi krásně, patří mi celý svět a mám čím dál tím větší touhu vypít ho do dna. Začínám pracovat u Tří sester. Jezdit pracovně po festivalech. Punkový koncerty mě vábí jak květ. Čistím si zuby zelenou. Obědvám vizoura a nepřichází mi divné se po každé práci opít pod obraz, protože si myslím, že je to zcela přirozené. Odmítám šeď rádoby tzv normální společnosti. Což mi zůstalo. Postupem času se nevšední pitky plné barev a dojmů infiltrují do mého každodenního života, ozývají se první alarmy. Problémy v práci, ve vztazích, v sebepřijetí, v sebeúctě, v úsudku jako takovém. Prostě prasknul tenký led a začalo to pít mě. Proč vlastně piju jsem tedy už moc nechápal. Alkohol si užíval mě. Ne já jeho. Role se otočily. Ale když to vezmu aktuálně. Hodněkrat jsem tím řešil neřešené deprese. Dělal si v geniálním sebeklamu pomocníka z nejnebezpečnějšího protivníka v mým životě. Už jsem neakcentoval radost, ale otupoval se, protože jsem měl pocit, že mi praskne hlava z toho jak mi to v ní jamuje. Ale baví mě hlavně společnost. Mám rád to prostředí hospod. Ten špirit a nevyčerpatelnou studnu příběhů. Minulý rok se mi i přes velké kotrmelce v životě podařilo střídavě abstinovat. Jako kdyby mě cosi zkoušelo. Ty vztahy jsou velký spouštěče. Už se to nedalo a zas jsem se napil. V Listopadu mě během dvou hodin vyhodily z Národního divadla, protože jsem měl nejapný návrhy na adresu sličný scénografky a chtěl nakopat jednoho baleťáka a vzápětí mě vyhodily z kavárny Slavie, kde jsem si pianistu spletl s jukeboxem a vyhlásil pár profesorů z Damu, že učí něco, co naučit nelze a bez tak umí hovno. Tohle prostě nejsem já. Nepočítaje x okolností okolo. Takže proč? Protože jsem blbej. Zjistil jsem, že se u mě projevilo více kvartální pití a upřímně je to děsivé. To, že si třeba nepamatuju x hodin z několika denní jizdy. Bylo to u mě dost tom, že jsem dojížděl za Prahu, když mi ujel bus. Byl jsem odkázaný na nonstopy po Praze. Teď jedu suchej únor. Uvidíme, co bude. Problém je v tom, že nemám příliš velkou motivaci a vždy jsem sekal latinu spíš kvůli podnětům vně. Jeden z důvodů proč jsem se málem několikrát uchlastal. Jsou taky ženy a jejich schopnost tě zdecimovat. Krize tě buď zahubí nebo rozkvete. Tak to prostě je. Vím, že chci žít a ne umírat. Tak snad se mi to povede.
    BOLUDO
    BOLUDO --- ---
    CLOWNZEPPA: Alkohol jsem dřív pil, protože jsem se po něm (jinak introvert) dokázal více uvolnit a bavit. Nicméně si troufnu tvrdit, že závislý jsem nebyl. Přestal jsem ze svého rozhodnutí před 10 lety, v podstatě ze dne na den. Od té doby asi 4 malé výjimky, když se mně nebo blízkým kámošům narodilo dítě - chtěl jsem ze slušnosti. Jeden malý panák něčeho slabého a konec. Nechutnalo mi to, žádné nutkání začít znovu, nic takového. Teď nedávno ještě jedna Plzeň - fakt jediná po těch 10 letech. Na chuť dobré, ale stačilo a pít kvůli tomu určitě nezačnu.
    KOUDELNIK213
    KOUDELNIK213 --- ---
    CLOWNZEPPA: Asi je to nějakým vývojem. A tak nějak předurčenosti a genama to asi taky trochu bude. A společnosti a protože chci.
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    CLOWNZEPPA: A pan domácí? :-)
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    Zkurvený dětství, špatný příklady v rodině, sklony k závislostem a sebedestrukci obecně.
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    CLOWNZEPPA: myslím, že většina lidí reálný důvod nebude znát, případně
    bude hledat nějakej suplující, přívětivější, smířlivější. To můj názor. Osobně mylsím že sem pil, protože mám sklon k závislostem a alkohol je nepřiznaná závislost mé matky.
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    Proč jste pili nebo pijete?
    SM3
    SM3 --- ---
    ŽIVĚ: Alkoholické Česko: Pijeme příliš? Vyplatí se držet Suchej únor?
    https://www.facebook.com/DVTV.cz/videos/895099380907799/
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    THEMAKARESH: ve všech třech případech třeba. mít nad někým moc není nic negativního, protože ten samotný fakt nedeklaruje negativitu toho stavu ani pro jednu stranu, to až vklady a okolonsti mohou z takového vztahu udělat negativní a amorální strukturu.
    moc nad životem což je vůle k životu, která se odmítá smířit s osudovostí života .
    1) všichni jednou umřeme = proč bych teda nemohl bejt alkáč a lejt, když můj život tak jako tak vede k zániku.
    2) narodil sem se do neutěšeného prostředí,které sem si nevybral a tak to je dáno na celej život.

    hele to je trochu filosofie, a nevím jeslti to sem patří, nicméně mě v otázkách závislosti pomohla, zejména protože je dobré si utřídit, proč člověk dělá to a to. Tedy nepiju, ne protože chci svět lepší, že chci být dobrým a příkladným, že beru ohledy na svoje blízké a obecně chci zapada do rámce obecné morálky (které je chlastání součástí), ale dělám to pro sebe. každej to má asi jinak, ale uchvátit si moc nad svojí psychikou znovu pro svoje vlastní já, po zážitcích se závislostí, není nic jednodhuchého.
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    MONROE: Myslim, že stačí říct, antabus si člověk hradí sám a pokud je poučenej a není nějaká zdravotní indikace, nemůže to v zásadě nic zkazit, takže mu to asi doktor napíše snadno.
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    KLATIC: Mám to úplně steně a v zásadě jsem to okoukal už jako malej u táty, imho ne nadarmo se alkoholu říká sociální lubrikant:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam