• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    BEZPRIZORNI
    BEZPRIZORNI --- ---
    DUSIN: S dovolením nabídnu trochu jiný pohled. Kočka je výmluva, vždycky se najde něco, kvůli čemu do léčebny nemůžeš. Když to příště nebude kočka, bude to třeba neodkladná práce na zahradě. Kdybys potřeboval, někdo ti kočku jistojistě pohlídá. A nechávat si léčebnu jako poslední možnost je IMHO blbost. Čím líp na tom jsi, když na léčení nastoupíš, tím jednodušší to bude. Co se zajít podívat na jejich doléčovací skupinu? My jsme takhle byli s mámou u Apolináře a stálo to za to, uvidíš tam pacienty, kteří už jsou venku i ty, co se ještě léčí, poslechneš si, jak to tam probíhá, přestaneš se bát. Většina těch ženskejch říkala, že ačkoli se bránily nástupu na léčbu zuby nehty, jsou strašně vděčný, že nastoupily, velká většina byla přesvědčená, že jim to zachránilo život. Máma nakonec nenastoupila, nejdřív musí udělat .... - doplň si dle libosti, vždycky je to blbost, kterou stejně neudělá, ale ta už je za hranou. Pije 30 let, většinu dní v roce je opilá do mrtva, neudrží moč ani stolici, ale stejně má pořád pocit, že na tom není tak blbě, aby se šla léčit. Vždycky, když vystřízliví, má pocit, že to zvládá, protože už den, dva se ničeho nenapila. Zapomene, že předtím prolila tři týdny v kuse. Píšu to sem, protože když chlastáš, pořád si něco nalháváš, je to myslím součástí diagnózy alkoholismu, na léčebnu není nikdy moc brzy.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DUSIN: chce to kazdy den maly kousek neceho navic... neco maleho pridat k tomu nechlastani...opravdu male a z pocatku bezvyznamne stripky, ktere ti postupne slozi bohatsi a barevnesi svet a ktere by s chlastem nevzikly. Na zacatku jen par drobnosti s trochu rozklepanyma rukama a roztristenou mysli, postupne pridavat a pridavat a najednou se zacnou realizovat vize o kterych jsi mluvil v hospode nebo bajil sam sobe u flasky... je to dlouha a pomala cesta, ale kdyz uz jsi na ceste, je kam jit dal
    IF_
    IF_ --- ---
    KOUDELNIK213: Ted se nekonaji, ale uz snad brzy budou. A uz jsou meetingy i v docela dost vetsich mestech, nejen v Praze. Jen doplnuji, ze tam se da pripadne dojit i pod vlivem, kdyz je nouze.
    KOUDELNIK213
    KOUDELNIK213 --- ---
    DUSIN: myslim že se pořádali v Praze nějaký sešlosti anonimnich alkoholiku, že se tam můžeš vymluvit a poslechnout si zkušenosti jinehch lidi to by taky někomu mohlo pomoct. Ale v tyhle době se takový akce asi neporadaji. :/
    KEB
    KEB --- ---
    DUSIN: a není na čase zkusit odmašťovnu? Co ty na to?
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    DUSIN: hodně štěstí. Drž se.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    DUSIN: Taky přeju hodně štěstí, síly a pevný vůle.
    IF_
    IF_ --- ---
    :/

    Lidé se rozpíjejí. Epidemie ukáže naše problémy v plné nahotě, varuje profesor Michal Miovský - Zdravotnický deník
    https://www.zdravotnickydenik.cz/...-ukaze-nase-problemy-plne-nahote-varuje-profesor-michal-miovsky/
    IF_
    IF_ --- ---
    KLATIC: Náhodou, to není špatné si to takhle pamatovat. Horší je, když člověk najednou dostane pocit, že to vlastně tak hrozné nebylo:)
    KEB
    KEB --- ---
    uff, tak tohle asi neznám, nebo aspoň ne tak jak to popisujete. Díky bohu. Kurva už jen kvůli tomu bych si zatraceně rozmyslel se večer napít.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    mel jsem u toho vetsinou i krec nebo tras pri jakemkoli necekanem hlasitejsim zvuku, chaoticke zmeny tlukotu srdce, ledovy pot.....dela si mi zle jen kdyz si na to vzpomenu
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KEB: takový to svirani žaludku jako když jsi z něčeho hodně nervózní a jedna negativní myšlenka přes druhou
    IF_
    IF_ --- ---
    KEB: Pocinajici abstak, ktery te vzbudi ze spani a prihani velice oklive stavy a myslenky. Bud si ho protrpis s tim, ze kdyz treba lejes vic dni v kuse, tak se abstak i na nekolik dnu protahne. Nebo abstak hned rano prepijes a je ti zase "hej" :)
    KEB
    KEB --- ---
    WOTAR: takhle jsem přestal kouřit. Občas si dám, ale pak zase třeba dva měsíce nic.
    KEB
    KEB --- ---
    TEKKIT: co je to ranní úzkost? Se ptám, protože ani netuším, co si pod tím představit. Tímhle netrpim a nebo o tom nevím :-D
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    nevím zda už jsem to sem dával, ale v tomhle kontextu si vždycky vzpomenu na tenhle post - on je sice primárně o nespavosti, ale ve finále je to úplně přesný:

    [ ADMIX @ Nové Internetové Humory - DEUS VULT!!!!1 ]
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SALAMAN: já jsem právě spíše ten excesivní, takže si to pěkně užiju i celej den a až druhej den od rána je to lepší...ale ten stav neklidu v noci, to je příšerný
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    TEKKIT: Jo jo. Rychle jet do práce a u vytírání tam hned poslat pár kousků, ať se nebojím prvních hostů.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SALAMAN: ranní úzkosti = největší zlo...nejhorší je když to na tebe sedne pěkně už třeba ve 4...tfujtajxl
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Nouzový stav je pro mě dar z nebes. Provozuju hospodu, takže jsem byl zvyklý každý den pocucávat desítku (jsem spíš hladinkář). Hospodu jsme museli zavřít a ještě k tomu jsem si hned naordinoval 14denní karanténu. Alkohol mi překvapivě vůbec nechyběl. Teď zase chodím do práce, protože prodáváme lahve a dáváme dohromady eshop. Jednou za několik dní si jedno, dvě piva dám, ale v momentě, kdy cítím, že mi alkohol začne stoupat do hlavy, tak mě na něj okamžitě přejde chuť. Dokonce potřebuju ochutnat několik nových piv, která ještě neznám, ale vůbec se k tomu nemůžu dokopat, nějak nemám chuť. Najednou zmizely pocity viny, ranní úzkosti, mám víc peněz a celkově se cítím líp. Zároveň si nepřipadám, že bych si něco zakazoval, když si chci dát pivo, tak si ho dám. Jen ta chuť přichází výjimečně a opravdu stačí to jedno, maximálně dvě. Uvidím, jak si povedu, až zase normálně otevřeme, budu mít pod nosem čtyři pípy a na baru kamarády a štamgasty. Zatím je to fakt příjemnej pocit, když mi pořád "nehučí v kebuli".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam