• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    WOTAR: myslim ze neni uplne dobry si davat ostropestrec a pit zaroven, chce to spis chvili nepit a pak si dat ostropestrec jinak jatra dostanou peknej zahul
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    KEB: som tlouštík, kettenraucher a kazdý piatok sa rozrobím v nejakej stammkeipe. ziadne dobré vyhliadky. Plus minimum pohybu lebo mam sedave zamestnanie.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Aha, teď jsem si všiml, že to kolega JVCNC napsal už přede mnou.
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    WOTAR: Jen technická... žádné pivo není zásadité, pH se u českého ležáku plzeňského typu pohybuje mezi 4,1 a 4,9. Tedy je spíše mírně kyselé. Je to jen další marketingová lež z dílny Prazdroje, která se opakováním postupně stala pravdou ;)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    WOTAR: plzen neni zasadita.
    KEB
    KEB --- ---
    TITUS_PETRONIUS: tak můžeš to zredukovat na cígo ráno a večer a večer pivko u televize. To jsou dávky který tě nijak zásadně nedestruuji, ale pořád budeš závislák a samozřejmě nejlepší je se na to vykašlat úplně. Tuplem jestli jsi tlouštík, v pivu je kalorií a kalorií
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    No ja koncim, stale som skusal redukciu, ale ako to tu citam, lepsie je nepit (a nefajcit) vobec nic. Vsetci si nieco navravame ale nakoniec to skonci zle.
    WOTAR
    WOTAR --- ---
    ZABAKOVA: Pivo asi bude lepší na žaludek a ztrátu minerálů (asi nejlíp zásaditá Plzeň). Pak doplňování těch minerálů a vitaminů (magnesium, B) a asi zvlášť když jde o vysoký dávky dávat ostropestřec a esenciály na ochranu jater.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    Exstujou nejaky harm reducion rady pro problemove piti? tercialni prevence:)) kdyz jsem kazdodenni uzivatel,aby me to co nejmin poskozovalo? v tomhle vidim lepsi pit slaby pivo,nez korku,kourit lehky ciga,nez tvrdy,misto skunku,normlani travu...nebo nejaky substituce...
    TITUS_PETRONIUS
    TITUS_PETRONIUS --- ---
    Tak dámy a páni na Slovensku u rodičov sa nedá prestať chlastať. Ako dalo by sa keby som niečo povedal, ale nepoviem. Clavados, Zwetschkenwasser, Metaxa, pivko... Členom klubu neodporúčam.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    problem s alkoholem je, ze ma obranu proti svemu zavrzeni, opravdu objektivne a kriticky se na sebe a na to jak funguje dokaze clovek podivat az kdyz je nejaky cas strizlivy, ja jsem byl tak 15 let v kuse bez chlastu vzdycky maximalne jeden den a to opravdu nestacilo na nejakou nezaujatou analyzu sveho chovani, az s odstupem par let co jsem nepil, se na ruzne situace dokazu podivat bez filtru a navic se mi vracely nejake zablesky oken, ktere jsem si predtim nepamatoval a to byl celkem mazec .... takze nikdo, kdo pije kazdy den, nemuze diky sebeomlouvacimu mechanismu alkoholu neutralne zhodnotit svuj stav
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    KOPRETKA:
    KOPRETKA: par postrehu, bodovite:

    - omezit to na (dopln nejaky cislo) - tohle hapruje na tom, ze clovek, co problemove pije proste nechce pit (nejaky omezeni), chce pit tak, ja pije a jak ma chut

    - obvykly pattern je, ze ty davky postupne a plizive spis rostou, nez cokoli jinyho

    - jakakoli uprava limitem, byva docasna, driv nebo pozdeji dotycny pije stene a pozdeji vic, zavislej mozek si to uz nejak zduvodni, neboj

    - lidi co se uklidnujou tim ze pijou jenom neco (dopln si jen pivo, jen vino, jen uslechtilou single malt...) kdyz dojde na lamani chleba a jsou nekde, kde shodou okolnosti je jen voda z vodovodu a ve spajzu pul flasky "rumu" do peceni, tak ho vycucaj taky, sice ne s radosti, ale lepsi, nez bez byt lihu

    - to delani picovin po chlastu ma dve roviny, ta prvni, akutni, je jednoducha. Clovek je mladej, blbej, cestou ze gymplu si kazdej koupil flasku vycepky a behem pulhodky ji vysal v parku. Jo, exces, nejaky to koma, nejaka vostuda.
    To druhy prichazi nenapadane, zejmena u lidi, co pijou pres den, sami atd. Jednou to prijde, nejaky zaspani, nejaky prvni vysrani se na povinnost, aby clovek mohl v klidu doma cucat, partner se domu vrati v neobvyklej cas a najde tam priblika.. mnoho moznosti na siroke skale.

    - nepit je o mnoho snazsi, nez se to cloveku s problemem zda, rozhodne snazsi nez to povestny "pit jenom..."
    KONZUM23
    KONZUM23 --- ---
    THEMAKARESH: je to hrozně moc, ale ideální stav a počet neexistuje. Podle mě by to mělo být jednou ročně lok piva při obřadní slavnosti, jeden lok vína při slavnosti dožínek a opít by se měl člověk jednou za život, víckrát by to mělo být společností netolerovatelné, ale to bych si přál moc, já vim :D
    WTK
    WTK --- ---
    proste myslenka byla ze omezeni poctu nebude mit nikdy takovej efekt jako uplny vysazeni
    WTK
    WTK --- ---
    THEMAKARESH: no priznam se ze jsem ten pocet v puvodnim postu nejak prehlidnul :D
    THEMAKARESH
    THEMAKARESH --- ---
    WTK: Podle tebe je 8 piv denně pár? :-D To je taky moc pěkný.
    WTK
    WTK --- ---
    KOPRETKA: ahoj, se to tu docela rozjelo koukam:) no co tak matne vzpominam, tak jsi kdysi lila skoro jak ja, takze omezeni jen na par piv je docela posun, nicmene bych rek ze ten rozdil mezi tim pit trochu a nepit vubec je porad jeste dost velkej. onehda nekdo prisel s teorii, ze kazdy pivo na cloveka pusobi 24h, ktery se pricitaj s kazdym dalsim.. z toho by i dost beznejm lidem vyslo ze maji aspon pul roku nepit a rek bych ze na tom neco bude. lidi se dost udrzujou v takovyhle permanentni slaby hladince a myslej si ze to na ne nijak nepusobi, ale to jenom proto, ze to ani nezkusili vypustit na dostatecne dlouhou dobu aby videli rozdil, kterej je pak ve vysledku vzdycky dost znatelnej. no duvod proc prestat se hleda podstatne slozitejc nez duvody proc znova nezacit.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HONZA09: obavam se ze ne, neznam nikoho kdo by si z varovani u probihajiciho alkoholismu neco vzal.
    KEB
    KEB --- ---
    HONZA09: to je jen a jen na ní ...
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Tak snad si z toho tady Kopretka něco vezme.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam