• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSSolární letadla a vzducholodi (pilotovaná/bezpilotní+stratosférické/elektrické létání+"létající auta"/VTOL)
    TOMVYN
    TOMVYN --- ---
    KEJML: takze zadna miliardarska spolecnost? zklamals me..
    DANYSEK: bohuzel nezbyva nez souhlasit.. ;o)))
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KEJML: ale jo, neco si rozsekam na svem aeroplanu, co treba nebude hned poznat...takze jej vhodne nekde vymenim a budu se modlit, ze novy kus je v cajku :D
    KEJML
    KEJML --- ---
    DANYSEK: Povinost účastnit se těchto výměn bude součástí licenčí smlouvy, kterou podepíšeš při nákupu letadla. Lidi si zvyknou.

    Xchaos mě zabije, až tohle bude číst
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KEJML: chtel bych videt pitomce, co takovou vymenu provede :D
    KEJML
    KEJML --- ---
    TOMVYN: To není nutné, jen před odletem podepíšeš s předchozím majitelem "smlouvu o výměně" :)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Hmmm, myslim ze mam reseni problemu ceny letadel:

    Kidney and Organ Prices
    http://www.havocscope.com/black-market-prices/organs-kidneys/

    Jestli jedna ledvina stoji prumerne $150k, tak kdyz k tomu pridam srdce, jatra, rohovky, plice, kdovi co jeste, myslim ze z jednoho cloveka ten milion dostaneme. Ne kazdej je transplantacni material, takze odhadnu ze pulka pasazeru je nejak diskvalifikovana, porad mi z tech ctyriceti lidi dvacet zbejva. Cili kdyz xchaosoplan spadne, coz se stane spis driv nez pozdeji, mozna uz v okamziku kdy se prestane opirat o nastupni schudky, razem mam 20 mega dolaru ktery muzu vrazit do stavby novyho.

    Ta-daaaa!
    TOMVYN
    TOMVYN --- ---
    KEJML: takze ted uz nejen, ze jeste nemame letadlo, ale uz vyrabime nadnarodni multimilardarskou spolecnost, ktera vlastni vsechna letadla a pujcuje je leteckym spolecnostem?
    oka.. to zni fer.. jsem pro.. 8)
    TOMVYN
    TOMVYN --- ---
    XCHAOS: nasel jsem z roku 2008, najeto 135.000 za 5.5M.. coz znamena, ze novej bude cca za 8M..

    coz o to.. to letadlo by mozna aji prodejny bylo..
    ted jde o to, jestli je za ty penize vyrobitelny, ze jo..
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    KEJML: tenhle rezim fungovani s dlouhou zivotnosti dohromady rozhodne zkloubit nepujde :) problem bude v lidech - posadkach, jakmile to nebude "jejich" stroj a budou litat se vsim, co je zrovna po ruce, tak se o to zakonite ani nebudou moc starat...
    KEJML
    KEJML --- ---
    TOMVYN: Tak letadla jsou samozřejmě záměnná, kdo potřebuje letět první, vezme si první letadlo z kraje.
    TOMVYN
    TOMVYN --- ---
    XCHAOS: ja bych asi do takovych podrobnosti nezabihal..
    jakmile rekneme, ze parkujou pres noc takhle, tak jakmile by z jakyhokoliv duvodu nejaky letadlo chtelo vyjet driv, tak proste nevyjede, protoze ma vepredu i vzadu jiny a nejspis se nevytoci..
    urcite pujde vymyslet system, jak je dat k sobe co nejekonomictejs, ale to ted asi neni to k reseni..
    mimo jine - resime jak ustajit cca 10kusu na JEDNOM letisti, coz predpoklada, ze se jich uz vyrobilo nejmin pres sto (u nas 10, na prvni destinaci taky 10 a pocitam, ze se nelita jen tam) nebo se to planuje v historicky dohledny dobe..
    coz znamena, ze nejprve by bylo dobry vyresit jestli to vubec poleti..
    pokud jo a pokud to bude ekonomicky zajimavy, tak parkovani uz se nejak urcite vymysli ;o)))
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: a videls, jak daleko od mesta je treba letiste v Mnichove? ;) A jestli mas pocit, ze (ex-zapado-)berlinsky Tegel je k centru docela blizko, tak vez, ze ho brzo zavrou :)
    TOMVYN
    TOMVYN --- ---
    FEMUR: tak jeste se mi nikdy nestalo, ze bych to odeslal, ale - platim tak cca 30faktur tydne, a to nekdy i za tyden a pul najednou - a uz nekolikrat se mi stalo, ze jsem prehodil castku a variabilni symbol (kterej ma casto 8cislic).. ;o))..
    takze takovejhle prehmat chapu..
    ale urcite by to tak nemelo zustat ;o)))
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    REDGUY: Hlavne kdyby se to oblepilo FV folii, tak to bude tak rentabilni, ze ti vyrobce jeste zaplati, aby sis to koupil.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    OMNIHASH: Desetimistna Cessna Caravan, 2.1M$, cili 40MCZK. Ale kdyz se to kródsorcuje a oupnsorcuje a sloudizajnuje, tak to urcite krapet klesne 8)
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Ja vim, ze jsem slibil, ze uz sem nic nenapisu, protoze podporovat psychicky nemocne magory je nebezpecne, ale veta "hmm, tak ja zkusim predpokladat vetsi zivotnost letounu" me doslova sundala ze zidle :D

    a abych nebyl offtopic, tak moje nabidka ze zkusim zajistit simulaci modelu stale trva, ovsem v kontextu xchaosovych prispevku o cenach si kladu novou a jedinou podminku - neprijimam vystup generatoru nahodnych cisel.
    TOMVYN
    TOMVYN --- ---
    XCHAOS: no hele nevim.. ale mel jsem pocit, ze jde hlavne o prostredek pro backpackery..
    . coz mi neprijde, ze se to srovnava s
       - mnozstvim provozovanych jednotek
       - s infrastrukturou
       - a s mnozstvim tras autobusove dopravy..
    . druha vec - puvodne jsme se bavili prece hlavne o vytvoreni dopravy do urcitych destinaci..
       - ted najednou rikame, ze budeme mit statisice letadel (pocitam, ze pocet autobusu pujde spis do milionu?
       - uz jen po republice jich bude jezdit tisice a pokud ta infrastruktura ma byt stejna, pak to nejde udelat tak, ze to bude litat jen z Phy..
       - a kolik zastavek maji v infrastrukture autobusy byt jen po Evrope?
    . nemluve o tom, ze autobusum staci udelat zluty hady na silnici a mas parkoviste/nastupiste a je po ptakach.. pak to navali na dalnici a uz frci.. cimz se vytvori infrastruktura velmi jednoduse..
       - oproti tomu my tvrdime, ze litame jen nekam, jen odnekud (zejmena odlehla letiste s nezpevnenou plochou)..

    to mi nejak nesedi..?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    jenom tak abysme měli něco pro srovnání, takhle vypadá letadlo, co stojí zhruba 20 miliónů


    Beechcraft 60 Duke PT6 Turbine
    Price: US$ 1,220,000




    Crew: one, pilot
    Capacity: five passengers
    Length: 33 ft 10 in (10.31 m)
    Wingspan: 39 ft 3¼ in (11.97 m)
    Height: 12 ft 4 in (3.76 m)
    Wing area: 212.9 ft² (19.78 m²)
    Empty weight: 4,275 lb (1,939 kg)
    Max. takeoff weight: 6,775 lb ) (3,073 kg)
    Powerplant: 2 × Lycoming TIO-541-E1C4 turbocharged six-cylinder, horizontally opposed direct drive engines, 380 hp (283 kW) each

    AirCraft24.com - Beechcraft 60 Duke PT6 Turbine aircraft for sale - USD 1,220,000 - Ad IDNo. 102798
    http://www.aircraft24.com/...CH_ADTYPE_ID=M&SEARCH_CURRENCY_ID=USD&SEARCH_PRICEMIN=1200000&SEARCH_YEARMIN=2005&SEARCH_ORDERBY=AD_PRICEEUR&numresults=1
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Jo, hele, xchaosi, kdyz jsi psal ze ten autobusovej xchaosoplan by stal 20 meg, myslel jsi 20 mega korun nebo dolaru? Hadam to prvni, protoze jsi srovaval s korunovou cenou autobusu, ale chci se ujistit...
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: ostatní města posuzovat nemůžu, - tak v tom pripade jak si proboha dovolujes psat veci, jako " Ve většině metropolí nemohou dálkové autobusy takto zajíždět do centra "?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam