• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSSolární letadla a vzducholodi (pilotovaná/bezpilotní+stratosférické/elektrické létání+"létající auta"/VTOL)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (no dobře... ta řídící hrazda by asi musela být upevněná někde jinde... :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GESTO:
    REDGUY: zkonstruuju něco, solárního, s doletem kolem 150 km za jeden letní den, což podle mě bohatě dostačuje (viz moje letošní cesta na kole). pokud bych létal po Evropě z jednoho malého klubového letiště na druhé, tak bych pro propagaci solárního létání udělal víc, než když sedím u netu, a třeba by to i někoho zaujalo... a byly by z toho dobrý fotky a videa, celkově...

    já se ještě ani nerozhodl pro koncepci (ultralehký motorový kluzák vs. závěsný motorový kluzák). od té druhé varianty si slibuju, že bych mohl dosáhnout nižší pádové rychlosti a lepší ovladatelnosti. vypadat by to mohlo například takhle:

    REDGUY
    REDGUY --- ---
    GESTO: Protoze "za pet let" je daleko a doufa, ze za tu dobu zapomeneme 8))
    GESTO
    GESTO --- ---
    XCHAOS: Tak tady tak sebehustejiste jiste nevykladej co za par let zkonstruujes kdyz to ani sam nevis :P
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GESTO: no a co?
    GESTO
    GESTO --- ---
    XCHAOS: LOL, podle tyhle diskuze spis jeste X krat zmenis co chces vubec delat... :P
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: uvidíme, jestli to bude. zatím to vypadá, že bude solární nákladní kolo (např. proto, že z pořizovací ceny všech komponent kolem 40 000 je už cca 30 000 tak či onak zaplaceno). na bambus mám materiál (totiž: zbylý bambus z té stříšky :-) ne dub...). a mám za sebou pár konzultací ohledně standardních interfaců na připojování řídítek a šlapek s talířem..
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Hmmm. Takze uz si chystas zduvodneni, proc to puvodni "chci to mit na jare" nakonec nebude. Ooooook 8)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: to bambusový kolo nemá zas takovou megaprioritu, protože jeden z plánů je vyzkoušet panely, motor a vůbec elektroniku pro příští solární kolo pořád ještě na stávajícím tandemu (a podniknout na něm cestu do Skandinávie...). prostě plánů je hodně a největší ztráta času je pořád je vytrubovat místo realizovat.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: offtopic! (a navíc, nevysral jsem se na to bezdůvodně) (a nenapadlo mi fakt kupovat si dubový hranolky v e-shopu, to je fakt)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: tak nazyvej veci pravym jmenem. Nejdriv se vymluvis, ze se musis necemu branit a proto neni cas, nasledne z tebe vypadne, ze ses na to vlastne zatim vysral..
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: to je sice efektní, ale prostě jsem projekt odložil, až bude dokončené solární nákladní kolo, které mám z větší části vyzkoušené a postavené i zaplacené, jenom chci mezi svátky vytisknout na 3D tiskárně kryt na elektroniku a pak na něj koupit hliníkovou zamykatelnou nákladní bednu (což je docela výdaj a nechce se mi ho dělat v zimě, když s tím moc jezdit nebudu)

    jednoduše mám projektů moc, teď jsem spíš ve fázi vydělávání na to, za co bych z 5 let rád utrácel... takže prosím, uhánění "proč jsem ještě nezačal s XY" je tu fakt offtopic (zvlášť pokud jde o kolo).

    ale plán je naučit se mezi svátky s nějakým z 3D kreslítkem pod Linuxem (což jistě zvýší i diváckou atraktivitu tohohle klubu)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: Hmmm... no, ja jen ze cas leti. Jaro je tady za tri mesice a jestli teprve "shanis dubovy drevo" a planujes "srovnavat"... no uvidime. Kazdopadne bude zajimave se podivat, jak dlouho ti trva sestavit ram kola a z toho potom extrapolovat, jak realny je behem tri let postavit letadlo 8)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: nevím, nedostal jsem se k tomu, protože se tu furt bráním nějkaým trollům :) tak mi ho sežeň :-)

    (prosím, nechte offtopiců!)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: co je tezkeho na sehnani duboveho dreva, ze o tom tak pises...? ;-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    REDGUY: není to v tomhle klubu offtopic? (dá se říct, že začal - rozebral jsem bambusovou stříšku, teď sháním dub, protože 3D tištěné čelisťové spojky si nechám až na verzi z karbonových trubek, a celkově chci srovnávat "něco s něčím" - hmotnost i mechanické vlastnosti - abych se rozhodl, kudy dál...)
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    XCHAOS: No a jak s tim pokracujes? Uz jsi zacal aspon na tom lehkym bambusovym ramu?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: s tím naprosto souhlasím a proto samozřejmě taky v tomhle případě hodlám reálně vzlétnout.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: utopisticka vize na papire tezko muze konkurovat necemu, co realne vzletlo :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam