• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    TSOH
    TSOH --- ---

    Horská chatka pro turisty je postavena z papírových trubic – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...endy/317577-horska-chatka-pro-turisty-je-postavena-z-papirovych-trubic.html
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    sej, sej konopi
    Dům z konopného betonu postavíte rychle a snadno. Časem vám zkamení - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/dum-z-konopneho-betonu-0bb-/stavba.aspx?c=A131026_230443_stavba_rez
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    SARAJ: prosimte to je uplne jednoduchy neumis hledat na google pomoci obrazku ? omg jeziiis tak tady to mas http://christiazevedo.com/residential/brick-house/#

    (Autor si dela legraci protoze byl sam poucen v tomto klubu teprve pred par mesici)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    GREGI: nemas k tomu zdroj?
    GREGI
    GREGI --- ---




    GREGI
    GREGI --- ---
    GREGI
    GREGI --- ---
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    mensi ot ke stavebnim materialum, podle mne idealni prave pro mala bydleni...
    idnes - Dum z konopneho betonu
    GREGI
    GREGI --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    STETKA: co to je prostimtě za číslo, těch 50% ? z čeho? na bydlení? na jeho výstavbu nebo vytápění? na světě, na severu evropy nebo na jihu? tyhlety uhlíkový machinace opravdu nemusim..
    SWT
    SWT --- ---
    STETKA: Tam omezení samozřejmě v pořádku taky není, více viz mail.
    STETKA
    STETKA --- ---
    BURAN:
    SWT:
    Podotýkám, že si myslím, že omezení/nařízení, dotací a obecně byrokracie by mělo být co nejméně, nicméně s zrovna s tímto nařízením souhlasím. Opět analogie s auty - tam je omezení v pořádku (EURO xy)? Přitom bydlení se na produkci CO2 podílí 50%...
    Co se týče omezení "svodody" - to je přesně argument Rainiš/Klaus - tady je potřeba si uvědomit, že moje svoboda končí přesně tam, kde začíná svoboda toho druhého.
    STETKA
    STETKA --- ---
    77WHITE: To je právě to, za poslední dobu jsme neskutečně zbohatli (to nemá nic společného se spokojeností) a dneska lidi nadávají, když nemají na to postavit si vlastní dům - z toho pak vychází to, že si lidi staví domy ve stejném standardu (technologicky), jako před nějakými 40 lety. Rád v tomto směru používám srovnání s auty - kdo by dneska jezdil 40 let starým autem?
    Jedno z řešení je v tématu klubu - malé obydlí - já tomu říkám byt na zahradě. Pokud už člověk musí mít zahradu (což naprosto chápu), ale nemá dostatek financí, tak ať si postaví něco malého, ale kvalitního.
    Za velký problém dnešního stavebnictví považuju nedostatek kvalitních architektů/projektantů a obecně neochotu čechů investovat do dobrého návrhu, který považují za drahý, přitom jim může ušetřit peníze.
    Lidi jsou ochotný zadlužit se prakticky na celý život, ale přípravě/návrhu/projektu věnují leckdy méně, než když kupují nové auto či pračku (viz. na projektu jsem ušetřil, koupil jsem ho od souseda).
    STETKA
    STETKA --- ---
    V2SV: Jak říkáš, to jsou přesně ty důvody. Když už se lidi rozhodnou k životní investici, tak pak chtějí co nejdříve bydlet, což když se dokončí projekt a stavební povolení na jaře, tak neznám moc lidí, kteří by byli ochotni čekat rok. Spěch je ale obecně problém - často nás zákazníci tlačí do termínů a harmonogramů, upozorňuje je pak, i když u nás to nepřichází v úvahu, že firma tlačená do termínů se to bude snažit stihnout a to jde jedině tak, že se bude něco šulit...
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Jsem si přečetl xy posledních příspěvků a teda životnímu prostředí a zdraví je to možná prospěšný, ale teda duchovno to nechává pozitivama nedotčený :-)
    SWT
    SWT --- ---
    LUCYA: Tak to zcela zjevně nehrozí, to by musely bejt levný i pozemky.
    SWT
    SWT --- ---
    BURAN: Velmi zásadně s tebou nesouhlasím, ale to jsme v tomto klubu OT. Pokud bys o tom chtěl dále diskutovat poprosím do pošty.
    EGGH
    EGGH --- ---
    LUCYA: Ty bydlíš v paneláku?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam