• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    APPUFeferonky - Pěstování, návody, tipy, triky, chlubeníčko
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    PRDELOID: Zakladni recept na brown sauce. Skvele sestrihane video, je videt ze chce aby se lidi naucili varit. Stejnym zpusobem jsem delal prvni ketchup.
    Ja tam teda pridavam dalsi veci pro zvyrazeni chuti hoveziho masa, protoze to pouzivame na grilovani:
    - Svestky, skorice
    - Bazalka
    - Zelirovaci cukr/zelatinu
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    AIJA: tento vikend si myslim, ze je posledni moznost bez vytapeni. Takze asi ne.
    ale nic si z toho nedelej - da se zpracovat vsecko
    AIJA
    AIJA --- ---
    Tohle nadělení už asi venku nedozraje, že jo?

    PRDELOID
    PRDELOID --- ---
    Jamie taky dobrej, je videt, jak to má hrozně rád

    How to make Chilli Sauce! | Jamie Oliver
    https://www.youtube.com/watch?v=ewQqC0vursc&feature=youtu.be
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    RAM_VON_SEE: ježiš.. ty kecy tam, to musí bejt hrozná bydlena. Kdyby se toho někdo chtěl ušetřit, tak já to dělal podle tohohle receptu.

    Kublanka vaří doma - Domácí omáčka sriracha
    http://www.kublanka.cz/index/domaci_sriracha
    SCIFI
    SCIFI --- ---
    RAM_VON_SEE: tohle je naprosto nejlepsi co se da s paprickama udelat :) kdyz se to co zbyde po pasirovani dobre vysusi, tak je jeste koreni do omacek. Loni jsem delal mix 95% jalapeno + 5% naga a byla skvela :))
    RAM_VON_SEE
    RAM_VON_SEE --- ---
    http://nuselskakuchta.blogspot.cz/2014/09/nekdo-to-rad-horke-projekt-sriracha.html ja delam tohle, jen k tomu jeste pridavam normalni papriky, kdybych pomlel jen habanera, tak by to bylo na me pres limit :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DUDEL: Mash dodavaji chili doctor v CR. Je v tom citit chut octa a pouzite sole. Chut papricek vynikne diky octu a kvaseni neni potreba ji vytahovat varenim.
    Testovaci varka byla pouze ze zelenych Serano papricek a ty chutnaji obdobne jak cerstve palive papriky. Ale treba carolina reaper chutna po jahodach, tak jsem na to fakt zvedavy. Samotna omacka se musi protrepat pred pouzitim, ale chutna jak tabasco - pokud jste nekdy meli tabasco jalapeno tak stejne, ale palivejsi.

    z vetsi varky budou i na odzkouseni - tak se muzeme nyxaci nekde potkat



    DUDEL
    DUDEL --- ---
    MCKIDNEY: zaujimave... nikdy som nic take nevidel/nejedol :))
    jak to chuti?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    zatim jsem se neodvazil to nechat dele nez tyden. Pristi rok si o tom vice prectu a zkusim rozdelit podle delky kvaseni.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Rikam si ze to sepisu, trrba to znate - ja se toho roky bal.
    1) odstranil jsem stonky a seminka horkych paprik (jalapeno a serano jsem jenom kontroloval na hnilobu)
    2) namlel v mlenku a kazdych 500g pridal 2 vrchovite lzice soli
    3) promichanou smes jsem postupne vkladal do lahve a nakonec zalll stavou ze dna.
    4) po 24h pridal ocet a nechal dalsi tyden kvasit.
    5) Zahral smes na 95° a rozdelil sitkem. 1/2 takutiny slo zpet k mash a zbytek jako samotna omacka. Oboje do vyvarenych sklenic adekvatnich k obsahu
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DUDEL: Kvasici zatka, demizon. Jinak jsou to nasolene mlete papriky kam jsem pak pridal ocet a dal nechal kvasit. Uz po tydnu dobry mash a tabasco. Podle mati je to stejny postup jak pro okurky rychlokvasky, ale to ja neznam.
    DUDEL
    DUDEL --- ---
    MCKIDNEY: kvaseny? to jak? jak kvašáky?
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Tak letos byla slusna uroda i pres snizeni poctu kvetin. Musim zminit mistnoho dodavatele vzrostlych sazenic. Carolina Reaper i "DPMan" plodili skvele.
    Nase Piri-piri uz plodi 7 generaci krasne.
    Celkove na 11 kytek 7kg paprik.
    Jalapeno a Serano nedozralo - coz nevadi.

    Letos rodina vyzkousela kvaseny mash a tabasco a vysledek je uzasny. kvasime dalsi 4kg paprik.

    Fotky jsou predevsim na twitteru, ale nahraju i sem.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Vysledek letosni sklizne...ale jeste ceka na nasup :-)

    https://www.facebook.com/growduino/
    AIJA
    AIJA --- ---
    EXCITE:
    O víkendu dotrhám zbytek...asi druhý kyblík:-) a uvařím něco podobného a do malých skleniček.
    RIVEEK
    RIVEEK --- ---
    TATONKA: SKAFF: nalevo kolekce Jalapenosek, kulatý vpravo dole budou klasický feferonky ala rodeo, malý kuličky budou černý perly a ty dlouhý jsou nějakej druh cayenu

    LINKOS: habanero dělá víc zmuchlaný / scvrklý plody, tohle je klasika známá ze směsi "Moravanka"
    HREBICK
    HREBICK --- ---
    LINKOS: Podle mě to nejsou habanera ale Rodeo F3 ;) https://www.seminka-chilli.cz/rodeo-f3-50.html
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PALEONTOLOG: Já osobně nemám rád v omáčkách pach osmažené cibulky, jedině v kvašeným Ogentu orange (mrvkový základ) mi to zatím nevadilo, s ovocnýma chuťema a vůněma je ta smažená cibulka děs..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam