• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    RIP
    RIP --- ---
    GAARQ: Já ani dneska :-), jenže tohle nemá nastat za sto let, to má údajně nastat napřesrok :-)
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    RIP: to máš tak, kdo by si před sto lety dokázal představit dovolenou :)
    RIP
    RIP --- ---
    STARE_CASY: Ty plošiny musejí kvůlivá nebeské mechanice dost výrazně vandrovat po oceánech sem a tam, podle toho, odkud je výhodnější start na jaký typ orbity. Nějak si snažím představit někoho, kdo touží mít barák, ze kterého odletí na dovču z Mexického zálivu a při návratu ho hledá někde u Azor, ale nedaří se mi to :-)
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    habitaty v oceánech jsou zcela jistě nevyhnutelná budoucnost...

    nedávno tu byla zmínka o obrovském plovoucím ostrově, tentokrát to je ze strany dění kolem SpaceX



    Tohle není pochopitelně habitat, ale je to něco, co může vznik habitatu iniciovat - vidím v tom jistou podobnost se vznikem dělnických kolonií kolem nově vznikajících továren v 19. století. O více než sto let později se kolonie rozrostly a mění se na zajímavé bydlení.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    viděl jsem teď film Thelma (2017).. nechci spoilovat, ale dost mi to připomnělo mycelium.
    MVEK
    MVEK --- ---
    BRAMBOREENA: Škoda, že v audiobooku z toho udělali [Giles].
    MVEK
    MVEK --- ---
    BRAMBOREENA: Ano, obdobně odmítám psát "vikinský" namísto "vikingský", ale to je i tím, že já jsem anomální a takto to i vyslovuji:-).
    VANEK
    VANEK --- ---
    BRAMBOREENA: A co je před lomítkem, ať to můžu zanést? :)

    BRAMBOREENA: Zajímavé; v https://psjc.ujc.cas.cz/search.php?heslo=spora je dlouhý jediný, nejnovější výpisek z Rudého práva 1965. Ale hádám, že než to jazykovědci se svou obvyklou rychlostí zvládli kodifikovat, přišla historická reakce a zakázala citróny.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    WITTGENSTEIN: My jsme zákon! Musíme se domluvit a do všech knih o houbách psát "spóry" s dlouhým ó a dělat to vytrvale tak dlouho, až se z toho stane nová norma. "Spory" zásadně odmítám, je to matoucí a nepěkné, to by mě muselo mycelium sežrat a čert sprát, kdybych to psala takhle! :)

    (Konečně jsem si opatřila Merlina Sheldrakea, půjdu se mrknout, jak je to tam... bohužel je to momentálně jen další nepřečtená z těch závejí knih, které se tu postupně sbírají a vrší na všech volných površích a které musím nechat na pokoji, dokud nedopíšu; hned vedle leží Finch... a ten tvůj Harlan ovšem taky samozřejmě...)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Zajímavé, přitom vagón, nebo balón mají obě varianty.

    No, v dětství jsem se "naučil", že je rozdíl mezi kurzem a kursem podle významu (jedno pro směr, jedno pro lekci). Holt čeština nás svádí na scestí (zcestí neexistuje):-).
    RIP
    RIP --- ---
    WITTGENSTEIN: Dtto tropy / trópy (v uměleckém smyslu, jako "obrazné figury"). Taky mí tam mozek i cit tu délku usilovně tlačí... a redaktoři pak opravujou.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    MVEK: Mě při redakci Ellisona překvapilo, že správně je jen ta krátká podoba. Intuitivně bych to slovo psal s ó, ale bohužel...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Teď mám zkrat, ale össenské houby také mají spóry, že?

    Vyhrabal jsem tu v nostalgii staré Šmoulí album z 90. let. Neverending Story je tam přezpíváno jako Neřešíme spory. No, ale oni tam celkem logicky musí občas zpívat [spóry], a ten text pak při troše fantazie a vína dokáže vytvářet zajímavé mnohoznačné významy...
    Šmoulové - 3. Neřešíme Spory (Neverending Story) - text - KaraokeTexty.cz
    https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/smoulove/neresime-spory-neverending-story-239295
    JONY
    JONY --- ---
    E2E4: kdysi k tomu měl vtipný fabulační aprílový článek Kulhánek
    E2E4
    E2E4 --- ---
    BRAMBOREENA: ja jsem o té psychoenergeticke laboratoři slyšel jako o legendě od 2 studentů z dejvického kampusu.. neuvěřitelný..
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (A jinak momentální počet stran je 1123, ale už jsem zas rozvrtala kapitolu šestnáct... to je takový strašný nekonečný peklo :( )
    E2E4
    E2E4 --- ---
    psychotronika právě teď na ČT24.

    (historie.cs léčitelství)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MOUNTBATTEN: Tak mi pak vzápětí slečna Sofie napsala a také tu sámštinu navrhovala :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam