• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ZUZKAOU: Tady už všichni případní zájemci hlasovali (kromě mě) :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    tady

    Kosmas cena čtenářů
    https://ml2023.kosmas.cz/
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    RICARDERON: přesdílej někde to moje memíčko, já to dělat nemůžu... přece. :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FERRYH: jejej, ten je milej, že děkuju :)
    S Kristinou Haidingerovou už jsme si taky navzájem pogratulovaly... u mě na zdi si píšeme, ona navrhuje, že nás měli šoupnout do sklepení divadla, ale já vyjadřuju pochybnosti - scifisti by se tam zabarikádovali a vypili všechno víno! :D
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    A propos, hlasovali jste pro mycelium v Kosmas ceně čtenářů? Furt je čas to vyhrát. Stačí sdílet! 1000 hlasů a je to doma.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BRAMBOREENA: Ty bys tam přišla v lepším případě převlečená za houbu. A neříkej, že to není pravda a že to není ten lepší případ! :-)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    Ja ti samozrejme preju totez!! :)
    (a pokud by to nahodou vyhrala ta antologie, byl by to opravdu absurdni bizar ...:)))
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    BRAMBOREENA: kecame s Tomasem Nemcem na totez tema a dovolilmi pro tebe to tady citovat:
    Jako autor jsem nikdy takové ambice neměl, ale to víš, můj nakladatel, to je ras. 😊

    Přeju to Vilmě, rozhodně si to za celé to „Mycelium“ zaslouží.

    (a k tomu co pises tady BRAMBOREENA: Tomas odpovida): A jo, je to ve stylu: tak když čtenáři tak řvali, tak my vás jako vezmeme mezi sebe, ale kdyby nás někdo viděl spolu, tak se neznáme. 😃

    a jeste pak dodava - na muj dotaz jestli ho mohu citovat:
    Určitě. A hlavně, neříkám to jen tak, fakt si myslím, že kdyby to vyhrála ona, bylo by to 100% zasloužené.
    Já jsem tam omylem. 😃
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: aha, tak to jsem netušila, že to bude o den dříve
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: No a hlavně: "Vítězové žánrových cen budou oznámeni již v neděli 16. dubna v Knihovně Václava Havla, zatímco hlavní ceremoniál se odehraje opět na Nové scéně Národního divadla v pondělí 17. dubna od 20:15 hodin." Opravdoví literáti si nějakej scifistickej póvl mezi sebe nepustí :D A dobře dělají, beztak bychom jim tam přišli v holínkách a ve vaťáku, ve foyer vybírali koše, prděli na chodbách, dloubali se v nosech a vůbec dělali vostudu.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    FIFI: a kdeže sídlí ta komise? nějaký ten houbový čajíček jim naservírovat....... :-)))
    FIFI
    FIFI --- ---
    MOUNTBATTEN: hodnocení je zcela v rukách Akademie.
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    MOUNTBATTEN: Demonstrace! Transparenty! Houby v čaji celé komisi! :D
    No hlavně je to záminka opatřit si nový šatičky, takže za mě cajk :D
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    FIFI: můžem tomu nějak pomoct? :-)
    Jako Bizarropolis bylo dost zklamání, teda pro mne, asi už jsem z ozubených vagín vyrostla, Němce neznám, tak... Vilma nemá konkurenci, ne? :-D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: Tak... je to nová kategorie, ne? Bude pár let trvat, než se to nějak usadí. :)
    FIFI
    FIFI --- ---
    BRAMBOREENA: JAK TO, že Tě nepozvali dnes v 11 do knihovny Václava Havla?! !!!
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    FIFI: Připadám si jak ta jezinka, co strčila prstíček do dveří někam, kde je opravdická literatura; ajaj, snad mě nesežerou. Můj impostor syndrom jede naplno :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Realita mě dohání fofrem :D
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    Scientists have developed a 'living PC' made from mushrooms | TechSpot
    https://www.techspot.com/news/97836-scientist-have-developed-living-pc-made-mushrooms.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam