• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    MR_DAN: soucitim s tebou a gratuluju k uspesnymu prechodu, stoji to za to :)

    POZITRON: to je rozumny, ja si davam kafe taky az cca 2 hodky po tom, co vstanu. kortizol je uz tak vysoko, takze hazet do toho jeste kofeinovy vidle mi prijde jako brutus :)
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    POZITRON: to zni, jako ze to odvodili od predpokladany spotreby glukozy mozkem, kdyz nejsou dostupny ketony...no, kazdopadne to je uz prekonany.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    LILINKA6423: spis premejslim, ze si budu davat prvni kafe az pozdeji a ne hned rano. on je to spis ritual, nez ze by to se mnou neco delalo. takze vyreseno. :)
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    POZITRON: A zkoušela jsi různé kafe ? U dark roastu mlíko potřebuji, u light to jde i bez. Osobně mi třeba chutná Rwanda z Mammacoffee
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    POZITRON, LENNOX: ja se takhle kdysi pokousel propit z kafemlikoctyricukry do cistyho cernyho ... mesic nebo dva se mi sviraly chodildla v pest z toho jak jsem to fakt nemohl a pak jsem zjistil, ze jsem jen pil hnusny kafe ;-)
    od ty doby piju jen cerny bez niceho... s mlikem cukrem takovy ty nouzovky nekde v ubytovani daleko od domova k snidani
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    LENNOX: u zdravyho cloveka uvadej jako naprosty minimum, ktery je nutny prijmout ve strave, 150 gramu denne.
    a napriklad u tehotensky cukrovky doporucujou 225-325 gr sacharidu denne rozlozenych do 5 az 6 jidel. to je docela sila, omg. :-o ta knizka je z roku 2017, takze docela nova.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    POZITRON: ze se od toho ustupuje, to si myslime (nebo v to spis doufame) leda tak my, co se snazime byt aspon trochu informovany. high carb umira stejne bolestive, jako low fat :) ted mi zrovna jedna holka ve fitku tvrdila, ze "zkousi keto", ale ty tucny veci teda jako jist odmita ... :D mimochodem, jaky mnozstvi tam uvadeji?

    a dik, je to tam srozumitelne vysvetleny.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    LENNOX: ctu ted knizku moderni diabetologie, co mame doma.

    ale je tam par veci, se kterejma nesouhlasim (coz je trochu drzy, ja vim), treba tam stale propaguji praveka doporuceni ohledne mnozstvi sacharidu, ktery by mel clovek prijmout ve strave. od toho jsem myslela, ze uz se ustupuje.
    taky tam za abdominalni/androidni obezitu berou uz 80cm v pase a vejs u zen, coz ja treba mam. :/ u muzu pak teda 94 a vejs. ja se to snazim co nejvic pochopit, protoze geneticka zatez tady je a to nemala a rada bych to propuknuti minimalne oddalila.



    LENNOX
    LENNOX --- ---
    POZITRON: tak jsi to aspon zkusila :) heled a co je to za mechanismus toho prubeznyho nezavislyho uvolnovani? rad bych si o tom prectl vic.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    LENNOX: inzulin se uvolnuje neustale nezavisle na prijmu potravy v malych davkach kazdych 5-15 minut. otazka tedy je, jaky to mliko do kafe udela vykyv, ne jestli se inzulin vubec uvolni.
    jinak kafe bez mlika ne, zkousela jsem nekolikrat a proste ne, je to hnusny. :(
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    POZITRON: Jinak ohledne kafe s mlikem/cukrem jsem to mel kdysi stejne, ale z vlastni zkusenosti muzu rict, ze se k cistymu da propit prekvapive rychle. A to jsem ani nebyl motivovanej zdravim, spis me zajimalo, jak vlastne ve skutecnosti to kafe chutna (bez mlika a cukru). Ze je to podstatne zdravejsi, k tomu jsem tak nejak dosel az casem :)
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    POZITRON: technicky vzato, je to preruseni, protoze dojde k sekreci inzulinu, jak pise juanita. pokud tedy chces mit jistotu co nejefektivnejsiho pustu, tak bys teoreticky mela byt jen o vode, pripadne to cisty kafe se jeste bere jako prijatelny, byt treba ohledne kafe a autofagie nepanuje zrovna shoda. Pokud nemas OCD a nevadi ti, ze holt pust nebude tak super-duper jak by mohl byt, tak si to kafe s trochou mlika nebo caj s citronem das, no.
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    POZITRON: tohle je spis akademicka debata, protoze treba autophagy je taky spis koncept a neco, co se imho neumi u lidi v realnem case kvantifikovat. takze ja bych to neresil, resp. kdybys chtela mit OCD-klid duse, muzes zkusit MCT nebo maslo.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    JUANITA: ok. doufala jsem, ze 50ml mlika se bude brat jako zanedbatelna porce a kafe bez mlika mi nechutna. vymenit ho za cernej caj s citronem, to uz by slo? par kapek citronu nastimuluje tvorbu inzulinu? doufam, ze ne.
    JUANITA
    JUANITA --- ---
    POZITRON: mliko obsahuje sacharidy, pokud ti jde o nestimulaci insulinu, neni to dobry. trochu proteinu taky, pokud ti jde o nestimulaci mtoru, neni to dobry.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    LENNOX: hele, takovej asi trochu blbej dotaz ohledne prerusovanyho pustu. kdyz si dam kafe s cca 50ml polotucnyho mlika, pocita se to uz jako preruseni pustu?
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    THERIDANE: to je pro tvoje dobro, preci nebudes jist skoro cistej protein :D
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    LENNOX: jo, 30% cukru v beef jerky mi docela vyrazilo dech :-)
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    POZITRON: tos byla fakt chodici diabetes :D a ty kila zeleniny ted, to zni jako opravdu hodne vlakniny, do toho jeste pohanka, coz jsou vlastne navic seminka... no pokud s tim nemas problem, tak gratuluju, mne se z myslenky na navrat k vlaknine dela lehce nevolno :)

    s cukrem jsem si taky uzil par WTF momentu, aneb at zije nakupovani v supermarketu.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    LENNOX: 16:8 zas ne. se sacharidama to je tak, ze mne moc nechutna sladky, takze nejaky dortiky, susenky, to jsem jedla vyjimecne. co jsem ale jedla hodne, jsou testoviny, ty nejvic, rejze, brambory, pecivo, ovoce. ted se snazim pecivo nejist vubec, rejzi vyjimecne trosku, to samy testoviny, ty jsem omezila tak na cca dve porce tydne. :) miluju pohanku, zrala bych ji na kila klidne denne, tam jsou sacharidy, pak jim hromady mlecnejch vyrobku, kila zeleniny, trochu ovoce. treba vcera jsem mela 3 malinky makovy kolacky a zas tak mesic je jist nebudu, takze 100% to neni, obcas dojim po synovi par lzicek termixu.
    jako ja jsem sama cumela, v cem vsem sacharidiy jsou a kolik.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam