• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRONEMALow Carb, Very Low Carb and Ketogenic diet - When in Doubt, Eat More Fat
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    POZITRON: 270, nevim ted presne kolik je to v mmol, ale hoodne. Je to nicmene bezpredmetny. Pokud nejsi nemocna nebo nemas nejakou vzacnou poruchu, tak si s hodnotou LDL muzes celkem hrat, existuje na to hned nekolik protokolu. Daleko zasadnejsi se ukazuje byt pomer TG/HDL a ten mam vynikajici, takze jsem zatim v klidu.

    Priznejme si, ze ona jakozto doktorka ani nic jinyho rict nemuze, protoze by taky mohla dostat profesne pres cumak - proste tabulka rika, ze mas problem, tak mas problem a basta :D
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    SQUATBOSS: psal jsem to hlavně proto, že hodně ,,odborníků" mele, že kokosák je horší než sádlo ucpavá tepny a podobný hovna. Snad si rozumíme.

    btw je tady někdo na keto a nejí maso? :-)
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    FRONEMA: Jasně poměr omega 3-6 je u většiny lidí úplně špatně, většinou tak 1:50. To mám celkem v rovnováze. Poměr nasycenych a nenasycenych kyselin se prostě řeší, ideálně 1:2, naopak to má né zrovna blahej vliv na aterosklerotický pochody v těle. Jinak ten poměr se dá docela dobře zhodnotit třeba v apce www.zofapp.cz

    Jestli říkám něco co nesedí, tak se rád přiučím.
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    LENNOX: Taky si rikam, tenhle pomer se spis udava u omega3 a omega6 ktery jsou obe polynenasyceny
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    LENNOX: a kolik mas pro zajimavost tu hodnotu LDL?
    MUDr. Krejci (diabetolozka a internistka z VFN) u Slimakovy ted nedavno rikala, ze pokud je 5-10, tak uz neni pochyb o tom, ze to problem je. A to byl zase rozhovor jako vzdycky, kdy Slimakova skace do reci a manipuluje odpovedi ve prospech LC nebo dokonce keto.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    SQUATBOSS: tuk = energie, takze prirozene :D jen by me zajimalo, kde jsi vzal ten pomer nasycenych a nenasycenych kyselin?
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    Jenom tak teda konstatuju, nahradil jsem sacharidy před tréninkem boxu lžičkou kokosovýho oleje a cítím se skvěle! Držím si poměr mezi nasycenými a nenasycenými tuky za celý den by měl být cca 1:2 a jediný co si vyčítám, že jsem se na tu vysokosacharidovou dietu nevysral dřív. Používá tu někdo v rámci nějakého podobného sportu? :-)
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    Tak po roce carnivore jsem si nechal udelat krevni testy, cholesterol mi vysel jako typicky pro lean mass hyper-respondera (low body fat + dobrej pomer TGL/HDL a extremne vysoky LDL), takze moji doktorku malem trefil slak - ano, prvni realny dukaz ze LDL samo o sobe muze zabijet :D jinak krevni cukr neprekvapive v pohode, zadny zjevny deficience, stitna zlaza ok, proklamovany "oddelani ledvin vsim tim proteinem" se nekonalo a ani tu slibovanou dnu nemam, coz bude nejspis tim, ze uz jsem davno umrel na kurdeje, protoze vitamin C. Naprosto luxusni testosteron :D

    So far so good.
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    SLASH: After giving up plant-based foods, he also lost a romantic partner, a vegan who Parks suspects was put off by his diet.

    no tvl, true love :D
    SLASH
    SLASH --- ---
    Tech workers seeking an edge on peers turn to all-meat ‘carnivore diet’
    https://www.sfchronicle.com/...ss/amp/Tech-workers-seeking-an-edge-on-their-peers-do-an-13377065.php
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    triglyceridy 1,7. Cholesterol 9,3 bez jednotlivych hodnot. zda se ji to divny a mam prijit v lednu a necha udelat komplexnejsi test i na ldl a hdl.
    SIVER
    SIVER --- ---
    LENNOX: cholesterol bývá často na low či keto vyšší, ale hlavně jsou důležité triglyceridy, aby byly nízké
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    LILINKA6423: aha, to teda je hromada takovych necekanych drobnosti... no kdybych sla znova, dam tomu par tydnu, treba bych mela sanci na nizsi a kdyztak vim, ze to chci extra zvlast... diky
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    KRISKA: To není o ochotě, pokud to nezaškrtla na lab žádance tak výsledky nemá a musela bys na krev ještě jednou
    NYX
    NYX --- ---
    KRISKA: Mas na to pravo
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    NYX: to nevim, jestli mi bude ochotna dat. v pondeli tam musim volat tak se zeptam.
    NYX
    NYX --- ---
    KRISKA: Si nech dat vysledky, jen celkovy cholesterol je k nicemu kdyz clovek neji typicky.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    LENNOX: neznam konkretni hodnoty, jen celkovej a "tryglyceridy zvysene", presne nevim...
    LENNOX
    LENNOX --- ---
    KRISKA: HDL, LDL, triglyceridy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam