• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    THEODORT: ty uz jsi to zkousel? mi pripadne, zes videl byznys/podnikani/praci leda tak v televizi.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    THEODORT: takze se muzeme treba bavit o tom jak resit problemy 1 a 2

    jo. treba v klubu o strihani ovci.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    nemluve o tom ze me 10k mesicne nejak nevytrhne..
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    REDGUY: hele zkus se presunout (legalnim byznysem/podnikanim/praci) smerem nahoru do jiny spolecensky vrstvy aniz bys mel zprdelekliku a vymyslel druhej FB a pak se podel jaka je rezistence jestli chces bejt k necemu prinosnej .)

    jako jsou tu minimalne dve posrany veci:
    1) system socdavek a na ne napojenej system nasosek, at jsou to najemci v ubytovnach, lidi obchodujici se zavislostma nebo exekutori
    2) duchody

    Me obecne ani nezajima zavadeni NZP, ale ta myslenka mi prijde mnohem lepsi nez co tu z kohokoliv kdy vypadlo, takze se muzeme treba bavit o tom jak resit problemy 1 a 2, kdyz jste proti NZP.
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    LAUZER: skutečnosti tady někdo říkal "za svůj život nesu odpovědnost jen já sám" - pokud citujes me, tak jsi (nevim jestli umyslne nebo ne) vynechal slovo "primarne" a naopak jsi pridal slovo "jen". Pokud citujes nekoho jineho, omlouvam se, ale pokud je to narazka na me, fakt bych _velmi_ ocenil, abys neprekrucoval co jsem rekl.
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    Byznys s dávkami: Má někdo vůli ho zarazit? A sílu? | Peníze.cz
    http://www.penize.cz/davky-v-hmotne-nouzi/282100-byznys-s-davkami-ma-nekdo-vuli-ho-zarazit-a-silu
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    LAUZER: viz. - zanedbaná výchova, nekvalitní učitelé, odmalička zdravotní problémy, malá šance sehnat práci tam kde jsem vyrůstal bez vlastního přičinění. Odpovědnost za svůj život nenesu jen já sám.
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    Ve skutečnosti tady někdo říkal "za svůj život nesu odpovědnost jen já sám", to je ale jenom jedno pojetí (se kterým nesouhlasím).
    Jako stará levota si myslím že odpovědnost za život jedince nese celá společnost, mimo jiné proto, že někdo kdo je třeba majetný bez nějakých zásluh může klidně žít jako prase a nevymstí se mu to, zatímco většina národa aby šetřila.
    Na té myšlence nějak základně všechny zaopatřit něco je, ale nejsou na to peníze... celkově mi připadá že se to celý řítí do prdele...
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    Musí se myslet i na nedoučené, nedostudované, lidi kteří se vrací z výkonu trestu, lidi kteří vyrůstali v ústavu a lidi vyhozené rodiči bez varování a možné přípravy z domova, ale to je dost komplexní problém.
    Mně osobně tady připadá jako blbost, že tihle lidé dostanou "dávku okamžité pomoci" nebo jaxetojmenuje - litr na ruku a pampalá, ale zase když jim stát zaplatí ubytovnu a nechá jim malý přebytek tak to není tak tragické (i když to JE tragické).
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    Pravda je, že se ve firmách propouští tak často, že by to stát měl řešit - některé práce jsou jen sezonní, všude šetří na zaměstnancích atd. - tedy teď samozřejmě nemluvím o zahraničních firmách které mají kapitál na to, aby se o své zaměstnance staraly, ale tam nemůže pracovat každý.
    LAUZER
    LAUZER --- ---
    Životní a existenční minimum
    http://portal.mpsv.cz/soc/hn/obcane/zivotni_min

    V praxi vám úředník nebo úřednice za přepážkou řekne skoro vždy, že byste dávku nejspíš nedostali, stojí to za pokus. Prostě vyžádat formulář, vyplnit ho a podat žádost. Samozřejmě ale mohou poslat úřednici ze sociálky na váš byt, aby se tam porozhlédla. To je to individuální posuzování, už jsem to v minulosti prakticky řešil.
    Nevím zda úřednice může být tak tupá, aby třeba člověku, který vlastní byt, ale žije v regionu kde není práce řekla, že by nesměl vlastnit ani byt, IMHO takhle někteří lidé např. na severu republiky žijí - vlastní barák/byt a stát jim doplácí. To by pak logicky neměl cenu přídavek na bydlení, u kterého se v kalkulačce na výše uvedených stránkách řeší, zda byt patří nebo nepatří žádajícímu o dávku.

    Rád bych věděl, jestli když podle kalkulačky mám šanci dostat příplatek třeba v řádu stokorun, příplatek opravdu dostanu. Myslím že by bylo správné kdyby to tak bylo.

    Dál by mě zajímal osud těch romských rodin na ubytovnách, vždyť tyhle sociální dávky, vyjma naprostého minima, lze čerpat jen 84 měsíců...
    GORG
    GORG --- ---
    Mej si klidne svou pravdu.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Přečti si znovu strawman, vyžaduje podstrčení nesmyslu protistraně. Já ti nic nepodstrčil, jen jsem jsem ukázal faktickou chybu a vymáchal tě v ní.
    GORG
    GORG --- ---
    LUBOB: Měli by je dostat oba. A když už je dostane ten, kdo nic nenalil, tím spíš by je měl dostat ten, kdo nalil.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK:
    GORG: ty ses do toho tak zamotal, ze ani nevidis, ze hlasas dve protichudne veci.

    Když jsem udělal chybu v tvrzení, že počítám průměrný plat, nebyl to slaměnný panák pro tebe? Psal si, že to tvrzení snižuje věrohodnost všech mých tvrzení.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    GORG: aha.
    takze clovek A by mel davky dostat, protoze do systemu uz penize nalil,
    & clovek B mel davky dostat, prestoze do systemu zadne penize nenalil.
    to je hodne podivna logika.
    obzvlast kdyz se prihledne k tomu, ze ty davky lze rozdat pouze z toho, co do systemu nalil clovek A.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Tak kde teda hlásám protichůdné věci, když už se tu bavíme o pravdivosti tvrzení?
    Netuším to jsem nezkoumal ani nic takového neříkal. Pleteš si komu na co odpovídáš.

    btw. Strawman, když už se o něm bavíme je o něčem úplně jiném než tvrdíš.
    Zkráceně česky
    Argumentační klam – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/...ut.C3.BD_argument_.28straw_man_.E2.80.93_slam.C4.9Bn.C3.BD_pan.C3.A1k.29
    Obšírněji anglicky
    Straw man - Wikipedia, the free encyclopedia
    http://en.wikipedia.org/wiki/Straw_man
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    GORG: Snažím se být srozumitelný tak to ti moc nevychadza batmane.. ;)

    Ja sice viem, ze zastavas nazor davky pre kazdeho, ale tvojich poslednych x prispevkov mi nedava prilis zmysel. Dokonca to fakt vyzera presne ako LUBOB pise, ze zaroven tvrdis dve protichodne veci.

    Keby som to moc zjednodusil, tak som zatial pochopil asi tak, ze navrhujes defakto NZP v urobni socialneho minima. A terajsi adresny system sa ti okrem ineho nepaci koli tomu, ze je adresny a clovek musi preukazat to potrebne - tj. realnu nudzu.
    GORG
    GORG --- ---
    ZARREMGREGARROK: Tak to mě mrzí. Tak kde teda hlásám protichůdné věci, když už se tu bavíme o pravdivosti tvrzení?
    Strawman vidím jako utok na posla ne myšlenku. V takových debatách se resi kraviny.
    GORG
    GORG --- ---
    Tak nebo tak nevím, jak prisel na to, ze si protirečím. Ze bych někde volal po podmíněnosti dávek jsem si nevšiml :) Ikdyž asi tuším odkud vítr vane..
    Snažím se být srozumitelný, ale zas nemám chut dávat čas se tu dohadovat o blbstech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam