ROLAND: Předpokládám, že by se k tomu přistupovalo podobně, jako když se vážně poškodí klasická bankovka - tj. výměna u národní banky.
DANYSEK: NE, to není o lenosti, ale o tom, že ten proces má vysokou úroveň vstupních nákladů jak v rovině financí, tak v rovině času, tj. reálně může kandidovat jen ten, kdo má dostatek obojího a je ochotný obojí obětovat ještě předtím, než vůbec vstoupí do soutěže o křeslo…
Je hezké, že linkuješ eGON, škoda že tak činíž aniž by sis přečetl, že jde o interní systém. Takže abys vůbec mohl nabořit eGON, tak musíš nejdřív nabořit některého z uživatelů…
Stejně tak jsi zjevně nepochopil roli MojeID ani jeho dosah v rámci architektury celého systému…
Bulánci jsou speciální, nostalgický, případ. I tak – v závislosti na nákladech na vývoj a propagaci, které jsou u Rolanda nízké – stačí relativně malá komunita několika tisíc hráčů, co bude hrát pravidelně a tu a tam se jim zobrazí reklama, tak akorát na to, aby je to nenaštvalo, případně na ni může být navázaný nějaký booster (který ale nesmí mít výrazný P2W vliv na hru)
Ne, na straně státu to znamená především problém s "vynuceným" vznikem konkurenčních měn s nižšími transakčními náklady (a nulovým zdaněním) a rozvoji stínové ekonomiky, která by byla od té oficiální téměř dokonale oddělena - už teď je vysoký tlak na různé kryptoměny ze strany národních bank, cashless systém by umožnil je teoreticky "odstřihnout", resp. zvýšil transakční náklady na jejich získání (případně prodej), skrze zahraniční banky.
Stávající systém, který používá hotovost, naopak umožňuje v nějaké míře finance "vyprat", re-integrovat je do oběhu a opět jejich oběh danit.
Co se ochrany oběživa týče, tak zapomínáš, že tisknout originály není až tak náročné, protože i 100 milionůl na nákup linky se v miliardě bankovek snadno rozpustí…
Sehnat technologii na tvorbu kvalitních padělků a to tak, aby si toho nikdo nevšiml a pak ještě produkovat bankovky v dostatečném množství, aby se náklady na jejich tisk dostaly pod jejich hodnotu a pouštět je dostatečně rychle a v dostatečném objemu do oběhu – to je docela náročné…