• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    Na nástěnce najdete pravidla klubu, informace o textech zdejších autorů jinde, poetické kluby některých zdejších přispěvatelů a také další kluby, zabývající se literární tvorbou.
    Tamtéž si přečtete také rady a postřehy o psaní, kritice a nutnosti autorské práce. Přečíst si nástěnku se velmi doporučuje.


    The best of tohoto klubu (jak ho vidí někteří zdejší autoři a kritikové) najdete zde: Autorská poezie - výběr Můžete také nominovat.
    Pokud píšete hodně emotivně a vaše texty jsou spíše prožitkové, můžete zvážit uveřejnění v klubu Emotivní poezie
    V případě, že nemáte zájem o kritiku a chcete se hlavně podělit o svoje zážitky, doporučujeme klub Azyl pro věčné romantiky
    Obtížné aspekty poetova života a všemožné drby z oboru zpracovává Těžký život básníkův
    Pokud vás klub Autorská poezie všemožně rozčiluje, navštivte opoziční autorský klub Poesie bez pranic a tkanic
    Technická poznámka: klub je zpřístupněn ke čtení i pro off-Nyx čtenáře.
    rozbalit záhlaví
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    SORRYLOOKING: Souhlasím s Natashou - první verze je mnohem ostřejší. Ty druhé svou snahou o přesnější popisnost obrazu tu hranu na konci paradoxně spíš rozmělňují. Tady není nad čím váhat.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SORRYLOOKING: No, logicky jako autor jsi zároveň v prožitku a zároveň v jeho sochání do tvaru... Odstup je nutný, já to vždycky nechám aspoň den dva ležet, než zhodnotím, jestli je to jen terapie nebo jestli jsem to přetavila v poezii. Přičemž vlastní názor je taky zrádný: jsou chvíle, kdy si člověk fandí, a jiné, kdy se zatracuje. Kolísání.
    A ta jiskra, ze které to vzniklo, tam jistě zůstane (tedy když je ten text co k čemu). Jenom je člověk sám vůči sobě někdy pozoruhodně tupý.
    SORRYLOOKING
    SORRYLOOKING --- ---
    NATASHA: děkuju! já si nebyl jistej, jestli neni moc vyčištěná. proto dvě varianty. pudu si vod ní na chvíli odpočinout a uvidíme :)
    zajímalo by mě, jestli jsem jedinej, kdo to tak má. velmi těžko se mi pak dostává do vlastních básní a málokdy to ve mně vyvolá ten efekt, co napoprvé...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SORRYLOOKING: První varianta pro mě výrazně silnější.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SORRYLOOKING: Hmmm! Pro mě velmi čistá, přesná, zajímavá. Jímavý obraz.
    SORRYLOOKING
    SORRYLOOKING --- ---
    ještě si dovolim nabídnout dvě ..snad srozumitelnější... varianty konce

    noční kino

    ze tmy svítí paže
    krev hutná rozhodnutím -

    horce si pamatuju
    tvoje objetí
    skulinou v naházených dnech

    pod zářivkou
    pečlivě vypoulím
    tmavý sál dlaní


    noční kino

    ze tmy svítí paže
    krev hutná rozhodnutím

    horce si pamatuju
    tvoje objetí
    skulinou v naházených dnech

    pečlivě ji svírám
    pod zářivkou
    v tmavém sále dlaní
    SORRYLOOKING
    SORRYLOOKING --- ---
    RICARDERON: :) tohle je pro starší ročníky, ale dyť to má bejt poezie, to nemůžu řikat explicitnějc ne... jinak s patosem sem na tom asi poslední dobou hůř, než kdy dřív...
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    SORRYLOOKING: Měl bych pro tebe verzi pro starší ročníky. Třetí verš by stačilo změnit na herce si pamatuju.:)
    SORRYLOOKING
    SORRYLOOKING --- ---
    noční kino

    ze tmy svítí paže
    krev hutná rozhodnutím –

    horce si pamatuju
    tvoje objetí
    skulinou v naházených dnech:

    pod zářivkou
    pečlivě vypoulím dlaně

    nořím se

    (16. 9. saint paul)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    SORRYLOOKING: Taky si myslím.
    Maeror: Pokaždé, když ji čtu, působí na mě pořád neskutečně silně a opravdově, a tak to má být.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SORRYLOOKING: No žejo!

    Ten výběr musím ještě zpětně doplnit. To je velice důležitá věc :)
    SORRYLOOKING
    SORRYLOOKING --- ---
    sem si jenom čet tu báseň od Maerora ve výběru a je kurva pěkná :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    QUANTI: Netroufám si to rozporovat, je to Tvoje skutečnost... Jen myslím, že právě skrze umění se to dá přenést z člověka na člověka.
    Takže to nemusíš psát, můžeš to číst. Nebo vidět. Slyšet.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    NATASHA: nojo - já ji moc nezakouším :))
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: To je docela zajímavá výzva... nikdy jsem si v sobě nezkoušel krásu definovat nebo uchopit slovy. Budu nad tím aspoň přemýšlet, báseň neslibuji.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: No, to by mě právě zajímalo.
    Ňuňu je všude habaděj.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: to by tě asi nezajímalo. nejsem tak decentní :-D
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ad LiTerra: Inu, tam získám okamžité reakce "náhodných kolemjdoucích". Což zas tady s tím mým nevyhnutelným domovským právem jaksi nenastane.

    Mne by ovšem zajímalo, jak byste psali o kráse jako o ženské vy. Tak, jak já ji zakouším, to vskutku není nic měkkého a motýlkoidního. Ona do člověka hrabe pařátem a neptá se, jestli smí.
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: ten můj "už předchozí příspěvek" byl hrozně intelektuální :D
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: já jsem primitiv. když si můžu konpout, tak si kopnu :-D
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: Není to zbytečné? Všichni rozumíme už tomu předchozímu Tvému příspěvku... :-)
    FIN
    FIN --- ---
    buďme upřímní:

    III.
    Tak rád bys ji hnal

    Tedy ženeš ji kolem stolu

    Nebrání se
    Sama vyhrne si sukni:

    Jak potom pokračovat v odmítání
    Když druhou rukou
    Už ji rozevíráš
    V roztaženém chřípí pohlaví


    musí připadat inťošům hrozně sprosté. jenže on je to život sám. takže, jestliže život sám připadá inťošům sprostý, nemýlí se, pochopitelně, život, ale inťoš :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam