• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    MULISYS
    MULISYS --- ---
    V náhlých samotách
    rtuť studí do dlaní
    ty
    zajatá v sepjetí
    v masce bolesti
    šeptáš
    do ranních vzdychání
    že
    splynul nám čas
    na okraji
    nočních světů
    a přes den
    padáš přes zábradlí
    do prázdna
    kde není co si
    říct
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    CALIGULA: Nápad by byl, ale je to nedotažené, a takovýhle text musí fungovat dokonale. Rytmus kulhá. Přechodník - který když opravíš, přijdeš o rým. Atd. Makat na tom, kurník.
    Humor není žádná sranda.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    NATASHA: Zatajit tu souvislost byla by zatracená škoda.
    Přesně tak.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SHMADE: Je to hodně slabé a ještě s chybami, takové hodně začátečnické psaní.
    Doporučila bych Ti hlavně číst, tedy jestli s tím chceš něco udělat.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Vidíš. Zatajit tu souvislost byla by zatracená škoda.

    Jak jsem řekla včera, tento druh básnického dialogu je štěstí. Zmyjčin impuls jsi přetvořil ve vlastní hlas. Mám radost!
    A ano, je to taková poezie, kterou chci od Tebe číst.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ZMYJKA: Já vnímám tvůj text jako generační výpověď. Mluvil jsem o tom s Natashou včera a na její popud jsem sem taky překopíroval (a trošku učesal) tyhle věci. Napsal jsem je asi do hodiny od tvého postu. Nějak jsem musel reagovat, protože se nás to tu týká všech. A je potřeba se s tím nějak srovnat.
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    BUBLINKY: Naprosto.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    ZMYJKA: To s těmi ptáky, že? To je skvostné!
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    RICARDERON: koukám že místo jara tu máme krize středního věku ;)
    Do mě se strašně zařízla ta předposlední - ostatní taky působí - ale ta předposlední... to je přesně ono...
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    RICARDERON: Nejvíc mě oslovuje druhá polovina textu. Je to trochu jiný text, než na který jsem u Tebe zvyklá.
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    ZMYJKA:


    ...
    Popudy těch co vědí
    jak se to a ba i ono
    docela jezdí pod nehty

    Sakra
    chci být zpátky dítě

    řeklas jakoby na obranu
    před kým a komu
    to je fuk

    ...
    Pronikám do ticha
    mezi křikem

    Zatímco každý aspoň šeptá
    sedím za oknem
    bez záclon

    ...
    Poněvač nejsem tam
    kde jiní
    nevnímám tlaky okolí

    Jenom ten život
    jenž nestačí

    A vítr

    Žene od polí

    ...
    Ptáci to taky dokázali
    Letět a na nic nemyslet
    Ptáci již nejsou okázalí
    Proměnit soumrak v dlouhý let

    ...
    Slyšet svůj jazyk
    Nerozumět

    V duchu otevřít němá ústa

    Zatajit dech
    Zatnout svaly

    Učit se slova nazpaměť

    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ZMYJKA: Já bych k tomu odstupu ráda došla, čímž bych pak byla schopna reflexe. Aktuálně to nejde. Což už nakonec taky je nějaká reakce.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    JEZINKA: Mne zaujal obraz nemocného klavíru, ale jinak to vidím podobně jako BUBLINKY. Ačkoliv tam rozpoznávám náznaky humoru, a při interpretaci by se jim dalo pomoci. Čímž mířím k tomu, zda je relevantní, že je to písnička... V tomto je. A některé věci se v písničkách snáze snesou, tolerují se třeba kvůli zpěvnosti.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    JEZINKA: Já to neřeším, jen jsem ti napsala, že na mne tak samotný text působí.
    SOLIVAGANT
    SOLIVAGANT --- ---
    NATASHA: uznávám co říkáš ale nechávám to tak. Někdy se skrýváme za líbivá slova, za "poezii", místo toho abychom rovnou řekli že chceme být milováni
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    BUBLINKY: v pohodě, tvýho názoru si vážím. aspoň něco. jen nevím proč řešit jestli je to písňový text.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    JEZINKA: Pro mě je to text plný patosu. Celkově to se mnou vůbec nic nedělá. Necítím z toho žádný nápad a opakování slova "dolů" mi přijde zbytečné. Přijde mi to jako písňový text, který se příliš nevydařil. Můj dojem.
    JEZINKA
    JEZINKA --- ---
    a mě nikdo nezkritizuje? ke to takova sračka že to ani nestojí za slovo? :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    NATASHA: Člověče já už to, po několikerém přečtení, nějakém tom ořezání a nějakém tom uležení dokonce vnímám jako text. Jako když si vyndáš střep z rozříznutý nohy a po pár dnech ho najdeš ležet na stolku kams ho v tom zmatku hodila - ještě pořád je na něm tvoje krev, ale už zaschla - jenom při tom pohledu člověku trochu škube v ráně - a můžeš posuzovat obrazce a hrany.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SOLIVAGANT: Dobře našlápnuto, ale ještě bych z ní vyřezala, zejména ve druhé strofě, a nejspíš i ve třetí. Citátoidně bych pravila, že nemusíš říct všechno, aby bylo všechno řečeno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam