• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HUGGI: Pane, co planujes sirsiho misto te 14/2.8?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: Omluva predem, ze se na nej neptala... ale take alespon vyzkousej 16/1.4. Pro me je to hodne zajimava zalezitost a jen o fous uzsi nez 14/2.8.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: Jestli myslis deformace tim, ze je to ~21mm FF eqiv, tak samozrejme na head+shoulders fotky to moc neni ;-) Jestli myslis deformace samo o sobe, tak 14/2.8 je skoro bez zkresleni - cituji: "0.4% barrel distortion".

    Fujinon XF 14mm f/2.8 R (Fujifilm) - Review / Test Report - Analysis
    http://www.photozone.de/fuji_x/807-fuji14f28?start=1

    Pripadne mrkni na fotky tady:

    [ LAUNCHER @ Fuji X aneb cihly nechávame doma ]

    A na tu spodni tady:

    [ LAUNCHER @ Fuji X aneb cihly nechávame doma ]
    AETHER
    AETHER --- ---
    Mám x-t10 a v interiérech běžně fotím na ISO 2000. A právě by se hodilo širší ohnisko. Taky mě zajímá, jestli to příliš nedeformuje...
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    AETHER:
    DRAGON: Fotím s tím běžně koncerty, jak extra malý klubový tak halový a zrovna s rychlostí ostření nemám jedinej problém (X-T1), spíš bych potřeboval širší, takže ji budu prodávat..

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: Mam to sklo od chvile co vyslo a pouzivam s laskou doposud, ac jsem majitelem mmj i 16/1.4 a 10-24/4 (celkem mam doma 10ks XF skel). Autofocus je z meho pohledu extremne rychly, pokud to ma dost svetla. Konec koncu pred 35/2 to Fuji pouzivala pri honeni deklaraci ohledne rychlosti AF (viz priloha), protoze to tenkrat bylo jejich sklo s nejrychlejsim AF. S horsim svetlem to zpomaluje umerne s tim svetlem. Nize jsem z toho postoval fotky z JHB.

    Mam ho rad zejmena proto, ze je proste mensi nez 10-24 a lehci a sirsi nez 16/1.4. Vadi mi zejmena to, ze to neni stabilizovane, coz by se obcas v interierech siklo a obcas holt taky to, ze to neni f/1.4 monster :-))

    Zajdi si na prodejnu a vyzkousej, urcite bych se tohodle skla nebal.

    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: Tos mě nepotěšil;( no ale zas ušetřím. (Hodilo by se mi to na reporty z firemních akcí a školení. ..)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: strasne pomalej autofocus tim spis v mistnosti s horsi svetelnosti. Nevim jaky jsou alternativy, ale dat (20k) tolik prachu za sklo, se kterym prakticky nic rychle neuostris, mi neprijde moc ok.
    AETHER
    AETHER --- ---
    Malý dotaz: kdo z vás máte tu XF 14mm/2,8 - jak se to chová při focení v místnosti?
    AETHER
    AETHER --- ---
    Fujifilm X100T camera listed as discontinued, X100F coming? - Mirrorless Times
    http://www.mirrorlesstimes.com/2016/09/fujifilm-x100t-discontinued/
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: nebo to zase skonci

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Nenasypete sem nekdy nekdo nake supr čupr fotky z tech novych fotaku, abych zase mel podzimni dilema za co vyhodit nejake tisice eur?
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    HUGGI: https://www.dropbox.com/sh/4k0kb48xu7zcll4/AAC9SagWXhJ_xJSiepQsvid0a?dl=0

    Zkusim udelat srovnani fotek za lepsich svetelnych podminek, az se tu konecne trochu vycasi :)
    TAMTU
    TAMTU --- ---
    LEHUOK: ja jsem hipster a pouzivam silkypix. nejlepsi vystup imho (c1, lr, iridient, rawtherapee...), ovsem "workflow" je zlo.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    LEHUOK: doporucuju Iridient Developper, ale jede jenom na Mac OS X (zatim) a je desne pomalej :(
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIMA_A: filmové simulace má lr přímo v sobě
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LEHUOK: nik muzes mit i samostatne mimo C1 a otevirat v nem fotky primo z C1. Dalsi z vyhod C1 jsou presety na film simulations, ktery jsou fajn kdyz nepouzivas primo jpegy z fotaky a taktez nemusis resit zadny film simulation bracketing. Ale predpokladam ze dnes uz ty presety udelal nekdo i pro lighroom
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LEHUOK: zaimave, poskytnes zdrojovej RAW? a porovnávací C1 fotku ve full?:)
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    LEHUOK: Jen pro zajimavost, srovnani nejlepsiho ceho jsem byl schopny dosahout v LR (nalevo) a C1 bez uprav (napravo).

    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    LAUNCHER: Mam 6.6 a obzvlast u nocnich fotek je ten rozdil propastny, co se tyce sumu atp.. v LR se k C1 priblizim kdyz vyzenu Noise Reduction nahoru, ale clovek tim prijde o spoustu detailu.
    DRAGON: Zkusim do C1 proniknout.

    Nekdo na tom foru pod jednim z clanku mluvil o techto pluginech do LR:
    Google Nik Collection
    https://www.google.com/nikcollection/

    Vyzkousim, porovnam z C1 a rozseknu to.
    Diky za nazory
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam