• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSMěstské utopie - fungují města? co táhne lidi do velkoměst? a před čím z nich jiní utíkají?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: to teda moc bezpečné nevypadá. By mě zajímalo jak tohle protlačí zkrze legislativu
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Tak na kole se jezdí mnohem větší rychlostí, ve sjezdech dáš 90 jako nic. Takže pokud si nepřipadáš bezpečně bude to spíš špatnou k-cí.

    Ale jasně taky by mě hlodalo co se stane pokud selže gyroskop nebo i baterie :-) A to pade jel do slušnýho kopce. Do mírného jel viditelně víc.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: 50 km/h na jednokolce, to zní jako dobře o hubu :-) Moje elektrokolo se na rovině rozjede kolem 40 km/h, ale moc bezpečně si na tom nepřipadám... a to to má brzdy a tak.
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Ta asi ne, i když třeba bude převážet auta když nejsou schopní udělat most :-D
    Nicméně včera jsem jel z Berouna do Vráže a potkal jsem týpka na takové té elektrické jednokolce. A do toho kopce u zabitýho, to vesele hnal 50km/h a předtím to jelo ještě rychlejc... Docela by mě zajímalo co to bylo konkrétně. Taková věc dokáže solidně nahradit elektrokola.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: ehm, no proto říkám, že lanovka snad žádná auta nepřitáhne :-) tunel myslím obrazně řečeno, jako tunel na finance :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Ty auta tam stejně pojedou jen přes město, což je šílená zátěž.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: tak pochopitelně, než by byl hotový vnější okruh, tak by takový most přitáhl obrovské množství tranzitu. A ten nikdo nechce ani v Dejvicích a Podbabě, ani v Troji a Bohnicích... takže se plánují vifikundace typu "most pro tramvaj, IZS, pěší a cyklisty" (což se ostatně plánuje i na Dvorcích), no ale ve výsledku: kam se zaručeně žádná auta nenacpou, je lanovka :-)

    Osobně mám lanovky rád, od dětství. Jen nevím, jak moc velký tunel teda bude tenhle konkrétní projekt...
    CUKI
    CUKI --- ---
    Praze by v prvé řadě pomohl most na severní části přes Vltavu, tak aby se neprojíždělo Prahou. Problém aut v Praze je hlavně tranzit. Takováto metropole nemá dosud dokončený ani vnitřní ani vnější objezd kolem města a Přes Vltavu se člověk dostane až v Kralupech... To je přeci šílená ostuda. Druhá věc je že nejsou na okrajích Prahy žádné funkční odstavné parkoviště. Pozemky k tomu určené se rozprodaly na nové sídliště a satelity, které asi samy nemají často vyřešenou dopravní obslužnost.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    XCHAOS: Vím, dřív to bylo i časově omezené, ale naposledy jsem nic o časovém omezení nenašel. I když to využívám míň než bych chtěl :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MORKANT: je to omezené na vybrané úseky, ale celkem jsem si zvykl a používám to.

    je to rozhodně složitý... město nelze vyřešit jen pomocí kol, ale na určitý typ dopravy se kola hoděj.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    XCHAOS: jeno "technická", v tom článku píše o omezení použití tramvají až od sedmi večer, nedávno jsem na to koukal a žádné časové omezení není...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://nazory.aktualne.cz/komentare/praze-chybi-hidalgova/r~e28e7da8bc4c11eaaabd0cc47ab5f122/
    Hidalgová válčí proti autům. Chce omezovat jejich průjezd městem a postupně rušit místa, kde dnes mohou parkovat. Plánuje drsnou změnu, hodlá zrušit neuvěřitelných 60 tisíc parkovacích míst z celkových více než 83 tisíc. Zbude jen něco přes čtvrtinu. Vzpomeňme na náš skromný pokus uzavřít jen jeden pruh silnice v Praze u Národního divadla, co kolem toho bylo řečí, jak to motoristé nesnášeli.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XCHAOS: na takovej repost uz jsem starej :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Tam je to ještě dobrý, za kopcem to neuslyšíš a neuvidíš, průser je, když to postavěj na kopci.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PALEONTOLOG: tak vyber jeden a dej :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS: Teherán :-)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: co tam je v blízkosti, že musí stavět takovou prisernost pro tolik lidí?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XCHAOS: to bych dal klidně do štípacích :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam