• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    PES
    PES --- ---
    KOUDY: však právě Tobě jsem to tu nahodil ;-)
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    PES: vsak to tu rikam pul roku :D
    PES
    PES --- ---
    Tak prý se inzerenti vracejí...
    Inzerenti se na síť X vrátili. Příští rok budeme v zisku, tvrdí Yaccarinová - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/internet-a-pc-inzerenti-se-na-sit-x-vratili-pristi-rok-budeme-v-zisku-tvrdi-yaccarinova-40445100
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    GIOMIKY: Ty starsi maj trosku jinou kastli.
    MICKK
    MICKK --- ---
    CRAZY_IVAN: jasně, mají jen ty nejlepší pneumatiky a každý rok nové. ;)
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    MICKK: ale ti řidiči nešetří každý watt! :))
    MICKK
    MICKK --- ---
    GIOMIKY: průměrné stáří vozidla v čr je cca 16 let, myslíš že průměrné auto brzdí lépe než nová tesla?
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    GIOMIKY: Myslim si to, protože na 99% pojedeš svoje kraviny a budeš se k nim vždy obloukem vracet. Už jenom, že chceš nějaký srovnání s řidičem, kterej šetří "každej watt na dojezd".
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CRAZY_IVAN: Proč myslíš? Už máš porovnání brzdné dráhy oktávky a novější tesly? Za sněhu, s řidičem, kterej šetří každej watt na dojezd?
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    GIOMIKY: já se obávám, že tvoje praxe má nulovou vypovídající hodnotu
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CRAZY_IVAN: Praxe ukazuje, že teslu, která se za deště řítí z kopce nazastaví nic
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    GIOMIKY: zkus hledat "braking" nebo "stopping" :))
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CRAZY_IVAN: Nevím, hledal jsem srovnání breaking distance tesla vs. škoda...0 výsledků i s obměnami značek.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    WADER23: Chtěl jsem to pro giomikiho trochu dumb it down, když už tu tvrdí, že elektro je 3x těžší :) když se podíváš na jeho příspěvky, tak ještě abych do toho dával jiné proměnné.

    Nicméně jiný testy ukázali pro Model 3 (perf) stopping distance třeba 99 ft - 30 metrů (https://www.motortrend.com/features/tesla-0-60-quarter-mile-times?slide=10%29.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tak jsem si nimochodem všiml, že se neobtěžují brzdit ani elektroauta.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    JANFROG: Hele, vypadá jako přemalovanej křáp. Mám psychostavy, když ho vidím rozjetého. Z deseti pokusů o přechod nedsl přednost ani jednou.
    Jeden konstrukční technik benzínových motorů říkal, že jeefektivnější držet se 100 let zkušeností a praxe s benzínem.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    GIOMIKY: To neni vyslouzily doubledecker, to je moderni doubledecker. Kdybys videl co jezdi tady... Vsechny, i ty stare brzdi v pohode (ale je fakt, zet aky tady je limit 20mph a je tu jina kultura silnicniho provozu).

    Co je vetsi problem jsou ty stare diesly, fakt cejtis fest rozdil kdyz jeden starej vyjetej dieselovej DD nebo novejsi hybrid. A taky je ten rozdil dost slyset...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Nevím, nemáte někdo srovnání brzdných dráh benzin vs elektro?
    Nějak to nemůžu najít ...
    A tohle je Praha 2023, vysloužilý doubledecker na přechodu prostě taky nezastavíš. Už jenom třešnička k blbě brzdícímu elektrobourákům.,.
    Nový trend, asi...

    WADER23
    WADER23 --- ---
    Váha určuje energii, kterou je při brzdění zlikvidovat, ale ve skutečnosti záleží brzdná dráha na pneumatikách ( šířka, kontakt s vozovkou) a na tom co dají samotné brzdy. Všechny auta nemají stejně pneumatiky a stejné brzdy. Takže X-6 zastaví na 37 metrech
    BMW X6 ActiveHybrid - Autoweb.cz
    https://www.autoweb.cz/bmw-x6-activehybrid/
    A Tesla 3 na 46 metrech a po urgencích a úpravách na 40 metrech
    Stačila úprava softwaru a Tesla 3 zkrátila brzdnou dráhu o šest metrů - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/tesla-3-consumer-reports-brzdna-draha.A180531_120613_automoto_fdv
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CRAZY_IVAN: Zkušenosti z přechodů by to potvrzovali.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    To je nějaká nová konspirace
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam