• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NABUKHADNEZARCidre, cider, sidra, sagardo - jabko jako víno
    Fáze 1: jabka a mošt Fáze 2: ??? Fáze 3: CIDER!
    rozbalit záhlaví
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Me taky. :/ Budu si muset udelat vylet.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Me utek Smolik, rikal jsem si, jak si ho necham na konec a ejhle
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Expat to mel fajn, ale tak halt tech pet flasek, co ma, rozda hned :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    Za me povedeny selsky sad, cidreta (smes v sudu), cidretalk. Zlate jablko trochu horsi dojem proti lonsku, ale porad prima. Samozrejme franta apfelbeck to ma dobry. Hodne jsem si uzil lihoviny od landcraftu a fajn byl pokec s klukem, z euphorie. Cousins, ktery se loni nedali it, velkej posun k prumeru.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    OHONEY: Mel ho i loni. Proto me mrzi, ze jsem ho nestihl. Btw. Utopia pry mela novy cider s Dabinettem.
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    JAKOUBEK: Expat mel jeden z premrazene stavi. Pokud by se hodnotilo, tak lepsi sem tam nemel
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Letos jsem bohužel stál za pultem a rozléval vzorky, takže jsem pak ochutnal jen pár zbytků po ukončení akce. Z toho, co jsem měl, mě hodně bavil Cider Talk s šarží z en/fr/es odrůd. Opravdu výborně pitelné. Pak kluci z Cidreta z Tábora se svým Grandpa Barrique. Selský sad mě dostal totální náloží taninu. Takže trochu disbalanc, ale jsem trochu masochista, takže za mě super zážitek. Příjemně mě překvapil nenápadný pán z Dubský jablko s cidrem a pálenkami, se kterým jsem sdílel stůl. Mrzí mě, že jsem se minul s Expat Cider. Chyběli mi tam První Prajzské a Aut-cider. Jinak moc fajn ročník.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    X_RATED_IDIOT: Bylo to opravdu spíš pro malovýrobce. Ale je fajn vědět, že se to řeší už i s ministerstvy, která mimochodem zatím cider berou jako potravinářskou výrobu. Každopádně to do budoucna ovlivní cenu finálního produktu. Takže pijme, dokud je “levnej”.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Tak to je pro nás tak nějak k ničemu :( leda by tam byla část "jak neplatit spotřební daň a nemít průser"
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    X_RATED_IDIOT: Řešila se v podstatě jen spotřební daň.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Jenže na rozdíl od piva, vína a kořalky jsem k cideru u celníků žádnou úpravu/zákon nenašel. Pochybuju ale, že by se o to stát nechal připravit
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DEIKSAC: pokud na tebe nepřijdou, tak určite, je to jenom sport. Ale jinak si nejsem moc jistej. Je to výroba alkoholu. Pivo, víno i kořalka je pro vlastní potřebu omezená.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    X_RATED_IDIOT: No pokud to nehodlas prodavat, tak si toho v zasade muzes delat kolik chces
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    já se případně mužu poptat tý nadpraporčice od sč celníků, co mi radila s pivem, ale budu radši, pokud to nebude nutný, proč na sebe upozorňovat :)
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    X_RATED_IDIOT: beru si notysek, abych si mohl zapsat jmena uredniku ;)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Pokud tam někdo půjdete, hoďte sem prosím něco z tý legislativy, pokud tam zmíněj domácí nekomerční produkci. Dodneška jsem nikde nezjistil podmínky, typu maximální objem, nahlášení, evidence atd. Teda pokud něco takovýho je. Ideálně kdyby někdo vznesl dotaz na souběh produkce piva a cideru. Díky moc
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Na seznamu nejsou. Mozna uz vsechno prodali. ,)
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    OHONEY: Prednasky od 17:00
    Degustace od 18:30
    OHONEY
    OHONEY --- ---
    DEIKSAC: dik, na netu sem nenasel "program"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam