• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTCZ/SK hiphop, rap a trap
    MATT
    MATT --- ---
    si tak řikam, že když počkáme 2-3 roky, tak všichni trendy boys už budou dělat nějakou takovou tucku a zbytek zas bude řádnej trap ;)) pokud jste sledovali zdejší diskuzi o autotunu, tak si dejte part ty Annabelle, ten je výživnej.

    Totally Nothin feat. ANNABELLE – My2 (Official music video)
    https://www.youtube.com/watch?v=RZPoxk6jTaI
    MATT
    MATT --- ---
    ERIK TRESOR - Z hovna |Official Video|
    https://www.youtube.com/watch?v=DnOj7DlZJMk
    MATT
    MATT --- ---
    Maniak - Miss Universe (Official Video) prod. Cheppy Beats
    https://www.youtube.com/watch?v=JzoQPYSKmD0
    MATT
    MATT --- ---
    bacha, uz ji to nefacha ;)

    TokuFokeín SUBARU
    https://www.youtube.com/watch?v=ZX8rnK3sVMY
    L4MA
    L4MA --- ---
    resil se autotune? :)

    Andrew999 - Život (OFF VD) by @dp_sb__
    https://www.youtube.com/watch?v=nCgDCpDEPW4
    N_I
    N_I --- ---
    MATT: vogo zajimavej mix beatu a postupu / tlustej bass, syntaky jak mc gay, popik, dramicek ma tam vsechno /, je to jako kapela dukla...dost dlouho mi to leze desne krkem a pak slysim jeden song tusim o sidlisti a od ty doby je nejak tak muzu...aspon trochu...
    /uspech mat321 nebo vojtiska , bert and friends...no je to s nama uz chvili a asi jeste to tu chvili bude /

    pri poslechu sem dumal esli tohle vsechno nejel ale labello pred 5 az 8 roky a ne za pet let :)

    future pop co pofrčí z radií za 5 let.



    /track s berlinem se mi libil moc a prvni track ma dobre tlustej bass, par tracku sem ale i proklikal...


    popsals to dobre...nevis esli te to sere nebo je to vlastne supr, vcetne lyrics
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    Starý ale neznal jsem..
    Hakys z Bizarních HipHoperů a jeho vzkaz metalákům
    https://youtu.be/Kul-_KeKIIw?si=ZdmLYlfdtwGauk6q
    MATT
    MATT --- ---
    OPERAHYPNO: tvl, a ja se divil, ze CVUTaci vedle v byte poslouchaj Waldemara ;)))
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    VON_GILOTINE: a kdo se smazal inspektor Štiko?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    No neni to skvělý prijit a videt 15 prispevku na nekpho kdo se jak curak smazal takze nic nedava smysl
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: a ne zrovna když si toho někdo všiml, ale vždycky taková Telepatie byla :)
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: nevím, tramping a country mezi pražskou alternativou ala bike jesus frčí tak poslední dva roky. Slyšel sem dj sety složený z Wabiho Daňka a Greenhorns a u toho to ty potetovaný hipsteri na kolech poslouchali úplně non ironic
    N_I
    N_I --- ---
    OPERAHYPNO: asi byla chvile kdy rap alba valcovala i ofiko hitparady a rikam ti, lopik ted hral country pul odpoledne a to je takovej fobia kid v djingu..:) ten vi co frci..:)

    je to asi uz moc kecu kua...ale..:/
    N_I
    N_I --- ---
    OPERAHYPNO: no vidíš, zrovna ve chvíli kdy si telepatie všiml jeden mladý elektronický producent a chce navázat spolupráci..mi to přišlo, že to je vlastně moc hezké čtení pro všechny hudební fanoušky :)
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: fuj sem psal fakt jak hovado ten předchozí post, za to se omlouvám hodně :D

    ale teď teda k tý hitparádě - jakože když dolly parton vydá po tisící letech feat s ringo starrem a mccartneyem, kterej poslouchá kompletně spektrum lidí od rocku, přes indie, po country ale i uplně normální lopaťáci po celým světě, tak to znamená že country válcuje? doba k-popu jakožo žánru zažávající boom na západě pomalu končí, přichází pouze na menší trh východní evropy.

    Algorytmická hudba jako je Scott která čísla popularity honí na agregátorech jako jsou Spotify samozřrjmě těma číslama nabourá lecjaký pohled a názor, nadruhou stranu, kdybyses zeptal lidí co jdou na koncert trvise scotta co od něj znaj, tak jich moc přítomnejch nebude, bych řek´.
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: Tak telepatie není absolutně objektivní. Cokoliv co se týká malých skrytých žánrů staví na insiderství a na tom že underground je elitní záležitost, stejně jako třeba halucinogeny - vhodná jen pro někoho a zjevující svékouzlo někomu a především - má být uchována a chráněna před obecností - tedy rozhodně. Telepatie je občastník pro úský segment čtenářů který píšou stejně nadšení lidé a jejich soudy uvnitř textů jsou vesměs fanouškovské a neobjětivní. Což nezamená že to není milé nebo neinformativní. Ti ale píšou o věcech který zná 1000 lidí v republice. Srovnávat to s dosahem článků Veselýho o rapu, to jsou uplně jiný čísla bych řekl.
    N_I
    N_I --- ---
    a kárl vzkazuje že prodejní čísla sou možná to měřítko krize kerý nesouvisí s krizí osobní:)
    ale sheen a calin zde asi rulluje pořád v ČR takže nic..

    ale to country ted lopik hral cely odpoledne a severni nastupiste plni nastupiste... takze?:)

    . Od posledního singlového hitu číslo jedna uplyne v srpnu dokonce už rok. Rap v žebříčcích po celém světě momentálně válcuje country, k-pop nebo reggaeton. A s výjimkou nové mutace New Jersey beatu už dlouho z undergroundu nepřišla žádná nová revoluční beatová formule.
    N_I
    N_I --- ---
    OPERAHYPNO: včera mi BUBu zpochybnil objektivnost a smerovani Telepatie a já už vůbec nevím na čem stavět :) všechno zboreny :) když už ani karel veselý nebo bartošek nejsou arbitry zanru - ono je to možná vůbec tenkej led psát recenze a zůstat nějak úplně objektivní nad věcí a nedat tam svůj svět, srdce a osobní dojmy. Oba nepovazuju za nejaky uplny schumachery zanru, ale rozhodne jak si psal prehled a poslechy tam sou :)

    supr že tě to vymrdává, mě taky lehce vymrdáváš a furt nevim, tak je to 1:1 a jsme na cestě holt dál
    vypichuju to spíš jako kus kerý mi víc a dál hraje v hlavě a vrtá a tak k tomu kusu kvůli kterýmu mě to vrtá píšu něco dál....naodiv píčovina nikoli, zde mi to naopak od tebe dává dost smysl takže ani nekompetentnost nebo antipatie...zajimave ztraceno v prekladu a uz uplne hrozive OT ble ble..:)

    hodil sem cislem od voka...letopoctem..a asi blbe, myslel sem dobu kdy se prave tradicni zvuk ztracel a nastupoval i dalsi pohled nejen PSH po 156...

    tohle je asi v jedny vete vystizeny dobre ale...s tim sem se klido spokojil a staci jedna veta:)

    "ale je to jen možná krize nás samotných sentimentálních boomerů, to je dobrej postřeh"

    a počkám tedy..:)

    "že buducnost může přinést mnohem invenčněnší věci "
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: to budu rozporovat, klidně a bartošek taky dvakrát žádnej žhavej kandidát na objektivního arbitra žánru není.

    Na začátek ale - drahej dragománe, mě tak vymrdává jak cituješ (ano dělám to taky), ale já nikdy nevím, jeslti jako tu frázi nějka jdeš analyzovat, rozporovat nebo jí jenom dáváš ostatním naodiv jako absolutní píčovinu kterou ten druhej napsal - já vím je to tvůj styl, ale trochu mi to komplikuje s tebou o tom rozumně diskutovat aniž bych necítil na pozadí nějakou antipatii či nekompetentnost k diskuzi.

    Víc voňavý před patnácti lety? 2008: Jay-Z signs a $150,000,000 deal with Live Nation, A G-Unit representative denies the reports of the $300,000,000 deal, totální diskoúletová doba byla podle tebe, nebo snad Karla Veselého víc autentická v ohledu na původní "sociální tradici a myšlenu" žánru? Podle mě to spíš byla krize žánru, když si "velký strážci stylu" hráli na to že se rap točí ve velikánskejch studiích a produkce se dělá pomalu jak kdyby se nabírala Berlínská Filharmonie a jsem rád že to nevoní už touhle slámou z bot.

    přikláním se k tomu, že je to spíš krize sentimentálních boomerů, který se snažej nebejt boomeři, ale jsou alespoň sentimentální

    ale nevim jeslti je to krize, je to prostě jen jev.
    Ona ta krize musí taky mít nějakej atributy a někdo to musí nějak rozumě interpretovat. Za mě to je buď tenhle motiv co jsme nastínili "Někdo má představu o zlatém věku žánru - neměném období kdy bylo všechno lepší, ať už to bylo takové, a cokoliv se změní nehledě na kvalitativní kategorizaci, je pro toho člověka znamením krize." pak tu ale může být druhý přístup "Někdo nesetrvává v představě o zlatém věku žánru a ví, že buducnost může přinést mnohem invenčněnší věci než pilování starého a lěpní na postupech." Ten druhý pak vnímá krizi žánru třeba údobí deseti let kdy se vůbec nic nového nestane, k tomu se trochu přikláním i já.
    N_I
    N_I --- ---
    OPERAHYPNO:

    "někdo přidá nějaký nový element" - já tam četl že spíš polepil jeté elementy, které makají a jsou již ozkoušené.

    ...o krizi žánru mluví více zdrojů tuším že to řešil i bartošek v rapu, asi nebudeš rozporovat že patnácet let zpátky to bylo pro všechny voňavější / doba kdy sem tahal trapovýho kačera /

    ...ale je to jen možná krize nás samotných sentimentálních boomerů, to je dobrej postřeh
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam