• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    KURE
    KURE --- ---
    KELDA: proc pokus omyl? jsou tuny receptů i s časem/teplotou,
    Sous vide tabulky vaření - teploty a časy
    https://www.sousviderecepty.cz/sous-vide-tabulka-teplot-a-casu/

    stejně jako návody jak to cely funguje
    A Practical Guide to Sous Vide Cooking
    https://www.douglasbaldwin.com/sous-vide.html
    KELDA
    KELDA --- ---
    jak jsem psal v jinem foru ([ KELDA @ JIDLOOO, ZRADYLKOOO...fotky drazdici chutovy poharky aneb slintaci klub :) ] ) - nově koupený SouSVide z Lidlu (je nebo byla akce) a spokojenost. Jen se to ještě naučit vychytat co se týče délky máčení

    Určitě je to o systému Pokus / Omyl, ale máte nějaké pravidlo na Hovězí maso z Vaší zkušenosti? Váha vs čas vs teplota?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ARIAEL: Ja se jen ujistuju.. ze si rozumime
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ARIAEL: Pro tvoji informaci ja mam normalni vakuovacku - odsaju vzduch a zatavim - to je taky neodstatecne?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ESTEN: Napodobne :)
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ARIAEL: nesouhlasim, ale nehodlam tu rozjizdet off-topic hadku s nekym, kdo ze me dela debila hned v prvni odpovedi.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ESTEN: ehm - no jak to rict. Zahraty alkohol je co? Plyn.
    Asi nejsi chemik, jinak by te nenapadlo rozebirat velikosti molekul. Uz jen proto, ze "zavreny ziplock" je skutecne fakt uplne moc zavreny - zvlaste, kdyz si zavakuovany dokaze sam behem chvile ten vzduch z okoli dotahnout. On ten vakuovaci ventil na nem je fakt technologicka spicka.
    Kdyby jsi nemluvil o ziplocku ale skutecnem sealed pytliku tak je to neco jineho.
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    ARIAEL: ze zavrenyho zip locku se ti podle me alkohol odparit nemuze. Co nepropusti molekulu vody snad nemuze propustit organickou slouceninu.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    KASUMI: Pridat az po zchlazeni... Dokonce i proto ze pro te tepelne uprave by jsi o ten alkohol prisla - moc teplo, moc horko, moc dlouho.
    AIJA
    AIJA --- ---
    KASUMI:
    Pančuju ho rumem hned. Dávám ho až na konec přípravy. Nechce se mi pak crcat s tuzemákem dodatečně až při podávání.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    no, chystam se zase na vajecnak KASUMI a premyslim, ktery postup je spravne, aby mi to vydrzelo dyl nez tri dny v lednici

    je lepsi to sousvidovat s tim alkoholem rovnou nebo sousvidovat jen tu vajecnomlecnosladkou smes a pak do ni az po zchlazeni pridat alkohol jako konzervat (tzn ten uz neni tepelne upraven)? nevite nekdo?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    jj. Predvarit a na dokoncit na grillu.
    KURE
    KURE --- ---
    ARIAEL: a co jsi dělal s tim divočákem? předvařit v sousvide a potom na rožeň?
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MUTHA: No fakt - jako nevyhoda u tehle metody se da rict, ze je to doba pripravy. A kdyz varis pro vic lidi - v lete jsem s tim delal kolem 20 kg steaku a holt to se musi najednou. A nejvetsi kus co jsem delal byla pulka boku divocaka. Ale tu jsem musel trochu rozrezat kvuli velikosti folie co jsem mel.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MUTHA: Do hrnce se mi pulka kance nevejde
    VOY
    VOY --- ---
    Tak ono se taky stane, ze clovek chce udelat SV dve kureci prsa a nechce kvuli tomu ohrivat a pak vylejt 20 litru vody, to mi prijde jako celkem smysluplna uvaha :-)
    KURE
    KURE --- ---
    MUTHA: ;) to ma bejt poměřování ... hrnců? A ne nemám doma pořádnej hrnec, kterej by byl dost hlubokej na můj sous vide, kromě možná papiňáku, ale tam vadil ten okraj.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Ja pouzivam hrnec
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    MUTHA: Nápodobně. Taky pouzivam hrnec, případně pekac na husu/velkyho ptáka.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam