• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KAMIONG: kdyz ten roast beef malilinko posolis, tak ti ten tyden imho vydrzi. za tyden v lednici jen tak imho bude 'chycenej'
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KAMIONG: Když si plátky nakrájíš čistým nožem a hned uložíš do čisté krabice, tak bych se čtyř dnů nebála. Nebo porce zmrazit. Dobrej je na to box v lednici, co umí -1°C. To pak povolí rychle.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    Prosím vás o radu: chystám se zítra upéct rostbíf a ráda bych si plátky uchovala na pozdější snídaně, neboť jsem teď v půlce Whole30 a uzeniny si nekupuju. Jde to? Mám si udělat porce do mrazáku a večer vyndat, nebo to vydrží v lednici v lock lock krabičce třeba týden? Jak to dělají třeba v chlebíčkových výrobnách, nebo bagetteriích?
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    LUCIASHECK: Ty kdykoliv :)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    BERUSKA_CA: Kdy muzu prijit? :-D
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Okoun, zelenina, bramborova kase.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Jídlo do vedra:
    Studená okurková polévka tarator a lněné suchary s budapešťskou pomazánkou z vykapané směsi domácího kefíru a jogurtu, barveno rozmixovanou čerstvou paprikou. Plus cibula, pepř, sůl, kmín.



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    V severní, polské větvi naší rodiny se uzený vývar s masem a bramborem servíroval vždy s trochou smetany vlité do talíře, tak jsem na tradici navázala.
    Pomalu pečení vepřoví vrabci na česneku, glazovaná mladá kapusta a nové brambory v páře.



    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: oh boze!!!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní večeře - tuňák se salátem s bazalkovým pestem a kozím sýrem.
    Muži s česnekovou bagetou.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: to "potěší"...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Zde vidíte fázi rozpracovanosti hovězího na houbách z Crockpotu, který poletí do hajzlu. Poprvé v životě se mi podařilo s houbama pokrájet aj hořčáka a to jsem je ochutnávala už včera v lese. No, aspoň zamrazím ty bylinkové grusetky, aby národohospodářská škoda nebyla tak vysoká. :-/





    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    TESSS: Mas to doma! Skrabkou na brambory. Rozpulis okurku, masem dolu, prvni tah je jen kuze a pak skrabes.
    TESSS
    TESSS --- ---
    BERUSKA_CA: jak mas nakrajeny ty okurky, resp cim? Myslim, ze to nutne potrebuju :)
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Ana druhe strane ja, kuchar typu kuze lina.


    SARGO
    SARGO --- ---
    BAAL: Do fronty, do fronty... a povím ti, je dlouhá. :-D
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    KASUMI: děkuju!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Ehm, kolegové jsou vbrzku zváni na grilovačku ,-) Koláče jsou u nás v kanceláři na vyžádání :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Neuvazujes o adopci jednoho starnouciho ITaka, budu ti synem o kterem se ti nesnilo:-))
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Pro změnu prasárna z minulého víkendu - dcerka si vyprosila langoše.
    S česnekem, kysanou smetanou, sýrem a kečupem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: Vepřové je v duchu hovězího ,-) [ ILLUZE @ Rádi jíme... ] U nás ten pomalý hrnec fakt jede.
    A grusetky - ty velmi mile překvapily chutí a jak zasytí https://paleosnadno.cz/recept/testoviny-bez-mouky/ - v lednici v krabičce v klidu týden vydržely.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOZINA: Nic sloziteho vlastne a jde to ruzne upravovat
    Ryzovy papir - kamu ma na to v kucharce recept, ale priste pouziju kupovany, tohle byly takove tluste placinky :) (dala jsem 250gr ryz mouky, 0,5 l vody, 2 lzice oleje a sul, kamu tam ma pul na pul s tapiokovou moukou, ale tu jsem nemela)

    Do rolky spousta bylinek (perila, thaj bazalka, koriandr, mata), orestovane hovezi kousky (marinada rybi omacka, zazvor, cesnek, pepr, sul), ledovy salat, cerv cibule a pak to macet v klasicke viet omacce nuoc cham - rybi omacka, voda, trtinovy cukr, chilli papricka, cesnek, limeta, pomer cca 3:6:2, svarit (je na to nejaky postup, ale ja to vzdycky nahazu do kastrolku najednou) plus nakonci dochutit 1-2 lzicemi sojovky.. mela by byt husta sladkoslanokysela
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam