• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    TESSS: Mas to doma! Skrabkou na brambory. Rozpulis okurku, masem dolu, prvni tah je jen kuze a pak skrabes.
    TESSS
    TESSS --- ---
    BERUSKA_CA: jak mas nakrajeny ty okurky, resp cim? Myslim, ze to nutne potrebuju :)
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Ana druhe strane ja, kuchar typu kuze lina.


    SARGO
    SARGO --- ---
    BAAL: Do fronty, do fronty... a povím ti, je dlouhá. :-D
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    KASUMI: děkuju!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Ehm, kolegové jsou vbrzku zváni na grilovačku ,-) Koláče jsou u nás v kanceláři na vyžádání :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Neuvazujes o adopci jednoho starnouciho ITaka, budu ti synem o kterem se ti nesnilo:-))
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Pro změnu prasárna z minulého víkendu - dcerka si vyprosila langoše.
    S česnekem, kysanou smetanou, sýrem a kečupem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: Vepřové je v duchu hovězího ,-) [ ILLUZE @ Rádi jíme... ] U nás ten pomalý hrnec fakt jede.
    A grusetky - ty velmi mile překvapily chutí a jak zasytí https://paleosnadno.cz/recept/testoviny-bez-mouky/ - v lednici v krabičce v klidu týden vydržely.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOZINA: Nic sloziteho vlastne a jde to ruzne upravovat
    Ryzovy papir - kamu ma na to v kucharce recept, ale priste pouziju kupovany, tohle byly takove tluste placinky :) (dala jsem 250gr ryz mouky, 0,5 l vody, 2 lzice oleje a sul, kamu tam ma pul na pul s tapiokovou moukou, ale tu jsem nemela)

    Do rolky spousta bylinek (perila, thaj bazalka, koriandr, mata), orestovane hovezi kousky (marinada rybi omacka, zazvor, cesnek, pepr, sul), ledovy salat, cerv cibule a pak to macet v klasicke viet omacce nuoc cham - rybi omacka, voda, trtinovy cukr, chilli papricka, cesnek, limeta, pomer cca 3:6:2, svarit (je na to nejaky postup, ale ja to vzdycky nahazu do kastrolku najednou) plus nakonci dochutit 1-2 lzicemi sojovky.. mela by byt husta sladkoslanokysela
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: dáš na recept na oboje? ;)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Oběd do práce - grusetky s vepřovým s fazolemi, taženým v pomalém hrnci.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Večeře - pomazánka z ředkviček a Lučiny (osoleno, okořeněno bílým pepřem a pár kapkami šťávy z citrónu), žitný chléb a vajíčka s pažitkou.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Pro děti potom s rýží a ze zeleniny rozmixovaná omáčka na styl svíčkové.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Koleno tažené s kořenovou zeleninou v pomalém hrnci a následně dopečené do kůrčičky v troubě.

    Nebe v hubě...

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní večeře - tortily plněné uzeným lososem s kozím sýrem, ledovým salátem a pažitkou.
    K tomu krásně sedlo Rulandské...

    KOZINA
    KOZINA --- ---
    KASUMI: můžu poprosit o recept?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Foto se zapomnelo

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Mam se ucit
    Tze mi jiste rozumite:)))
    Pho Cuon podle Kamu
    K te tezke satay polivce ideal lehke kombo na vecer

    Hovezi, salat, viet omacka a spousta bylinek ..
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    :D
    Máím stejnou zkušenost. koule jsem ve švédsku ztkoušel od Malme po Luleu ale nejlepší jsou pořád v IKEY v Ostravě :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Při nedávné cestě po Skandinávii jsem byla výrazně zklamaná z tamních masových koulí. Ať je podávali v restauraci s obsluhou nebo v samoobslužném bufetu na benzínce, vždy to byly jen obarvený rohlíky se stopami masové příchutě z kvasnicového extraktu.
    I zakoupila jsem kvalitní bio hovězí ořez, nechala semlít a koule vytvořila s tunou čerstvé majorány, vajca, cibule a česneku. Na vyžádání drahého, co miluje tradiční jídla, jsem na zeleninové posteli upekla aj pár plněných paprik. Část zeleniny s výpekem je rozmixována na zahuštění omáčky, podáváno s čerstvě kopanýma novýma bramborama od sedláka.



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam