• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    ILLUZE: díky :)
    FAT
    FAT --- ---
    ILLUZE: Prosím, co je to poslední - 1 lžíce čeho?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: Troubu předehřejí na 200 stupňů, po vložení formy sundám na 180 stupňů, peču cca 45-50 min.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MIDORI: Omlouvám se za případnou velikost, nestíhám teď přepsat, tak jen ofoceno.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: to je jasny. Docela me prekvapila rychlost :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JAJITA:
    POHODAVOLE: Co jsem hrdou majitelkou CrockPotu, přestala jsem se bát hovězího. :-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    JAJITA: to se ani nedivim. Na tomto mi vyhovuje, ze v nem mohu i restovat a povrch se zda byt velice neprilnavy. Dnes budu delat sushi ryzi, tak doufam, ze vyjde taky dobre :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    POHODAVOLE: mám hrnec jiný (redmond) a stal se nejvyužívanějším kusem v kuchyni ;-)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Tak jsem konecne testoval hrnec a zatim max spokojenost. Nejdriv jsem zkousel prvni gulas, ktery se zadaril + veprova panenka na vine s houbama, kde bych priste maso nakrajel rovnou, aby nasalo vice chuti. Jako posledni jsem zkousel dezert - ryzi s mlekem, ale nedovolil jsem si ji vyfotit :D



    TERA79
    TERA79 --- ---
    Chtěla bych upéct svůj první chleba v životě. Přílohu už bych měla :)

    MIDORI
    MIDORI --- ---
    ILLUZE: Muzu pozadat o recept? Mam tu pul kila mrkve, tak by se to hodilo .)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Mrkvový koláč - podtržený směsí drceného nového koření, hřebíčku a muškátového oříšku. Zasloužil by si Mascarpone krém, ale dcerka to odmítá pak jíst. Takhle s domácí meruňkovou marmeládou jsme se hádaly o poslední kousek ,-)



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A dnes zbytek králíka spotřebován do rizota, chuť podpořena smetanou, lžičkou drceného česneku a Kajenským pepřem. Posypáno Cheddarem, dochází Parmezán a šetřím jej na zítra na lososa ,-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Velikonoční nádivka od mamky muže - musím říct, že je fakt luxusní :)
    S opraženou zeleninou, kyselou okurkou. Rulanda se kamsi ukryla ,-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    DEVIL: V řeznictví mě zklamali, ani syrový sádlo nechtěli prodat, zkusím jinej podnik. :-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KOCHANSKA_CH: odrezavat samotny kuze z bucku je imho kacirstvi :D
    zkus se v reznictvi zeptat jestli ti neschovaj naky kuze pri porcovani a zeptej se kdy jim chodej pulky prasat. ti to za symbolickou cenu urcite prodaj
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    DEVIL: No nádhera!

    Už dvakrát jsem se pustila do chicarones, nakrájenej vepřovej krupón vařenej do měkka, pak usušíš. V sádle smažíš, krásně to vyběhne. Akorát se tu blbě shání samotný kůže, odřezávám z bůčku.

    Pan Cuketka má taky dobrej postup na křupavou kůžu, sváteční bůček se to tuším nazývá.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    U nás proběhly velikonoční kachní hody = mastná huba.
    Sádlo a škvarky.
    Kachní vývar.
    Pečené stehno s dušeným červeným zelím, smaženou šalotkou a žlutým knedlem, muž měl kalsiku - bramborovej.
    Minutková kachní prsa, ratatuj a lusky, Merlot.









    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MHLAVAC: tak ja sem dlouho susil soli a octem v lednici (2 dny). akorat teda kuze byla tvrda a ja zas spalenej na uhel a tak sem misto (dana) nekonecnyho bodani do kuze hrebikem vzal normalne nuz a zlostne tu kuzi rozjebal nozem. lze si toho vsimnout na tom nejmensim kousku :D
    docela me to ale odreagovalo. bezcilne vrazeni noze do masa me bavi a dle meho je skutecne povznasejici cinnost. usmivam sem i ted kdyz to pisu a kdyz mi ta kuze krupe v puse
    MHLAVAC
    MHLAVAC --- ---
    DEVIL: Ten "popcorn" efekt ti fakt vyšel úplně TOP!!!
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    od svyho reznika sem dostal odrezky bucku, tak sem je udelal s mega krupavou kuzi po cinsku

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Drží se nás špenátové období, takže ke králíkovi na slanině s česnekem jasná volba. K tomu opečené brambory s bylinkami a česnekem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Vůbec jsem netušila, že anglické muffiny jsou ve skutečnosti poměrně jednoduchou záležitostí. Tedy až na to tvarování :))





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam