• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KOC256: Ja to jako teoreticky samorejme chapu, taky jsem mela ve skole fyzikj :), ale vzdycky jsem to povazovala za zbytecny spinit vic nadobi, nez je nutny.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MOODYCAT:
    poklickou zvysujes tenzi par nad kapalinou a tim snizujes teplotu varu :).
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    AIJA: Asi jo, jen mne to prijde zbytecny spineni poklicky.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MOODYCAT:
    S pokličkou se uvaří dřív.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MAR_TINA: Brambory davam do studeny, poklicku nedavam nikdy a nevedela jsem, ze se to ma :D.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    AIJA: nic si z toho nedělej, když mám kde, kupuju červené, chutnají mi nejvíc ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOC256:
    Tak teda dík. Většinu máme letos červenejch:-D
    AIJA
    AIJA --- ---
    MAR_TINA:
    Skleněná poklička problém není. Vařím stejně jako ty a s jakoukoliv sedící pokličkou.
    To bude typem. Zkus od každého zasadit. Důležitý je, si to pak pamatovat:-)
    My teda na chatě pohodíme po záhonu brambory, které nám zbydou v garáži a k tomu nějaké zbylé od sousedky. U nás funguje to Čím hloupější sedlák tím lepší brambory. A fakt letos byly výstavní.
    FAT
    FAT --- ---
    KASUMI: Díky, našel jsem.
    :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    FAT: byla jsem na mobilu, tak jsem nemohla link
    [ Sous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě ]
    FAT
    FAT --- ---
    KASUMI: Díky, to mě nenapadlo, hledat klub.
    :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    FAT: Ja mam tohle

    DATART | Vařič Sous-vide Steba SV 50 černý
    https://www.datart.cz/...BA-SV-50.html?gclid=EAIaIQobChMIzKuVpqi46wIVibbtCh1ABguVEAQYASABEgLcL_D_BwE

    A na sv je tu klub
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Že jo. Škoda, že nezrají od května do listopadu. :-)
    FAT
    FAT --- ---
    Prosím, na vaření sous vide používáte co? Sháněl jsem něco na netu a vypadly na mě jak "pomalé hrnce", tak nějaké "ponorné vařiče, co se dají do hrnce a jsou nastavené na žádanou teplotu. Co je lepší. Tedy, s tím, že bych preferoval ten "vařič", bo na hrnec nemám nikde místo...
    Díky
    BAAL
    BAAL --- ---
    MONROE: je to kyta, protoze jsem po ni sahl jako prvni, krkovicka nebo jine tucnejsi maso bu bylo lepsi.

    Pote zatahnout na sporaku, 12hodin 80 stupnu v pomalem hrnci po vytazeni roztrhat vidlickou a finalni chvilka na sporaku s BBQ omackou
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: jj, tři dny za sebou ,-) prostě z těch domácích rajčat to je naprosto o něčem jiném...

    Dnes pro jistotu čočková polévka s Anguso klobáskou ,-)



    WRKB
    WRKB --- ---
    KOC256: I když používáš tu špatnou část mozzarellovýho balíčku, v tomhle s tebou souhlasím. Podle mě je to taky odrůdou.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Pomalej hrnec uvaril trhane veprove

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MAR_TINA: imho je to odrudou. muzes zkusit koupit vic skrobnaty brambory typu idaho a zkusit varit stejne s tvejma a pak porovnat.
    taky zkus nechat louhovat v hodne posoleny vode pres noc nakrajeny. zbavis je vody, ochutis je a ukaze se jejich prava natura - jestli sou moucny nebo skrobnaty
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ACKO: ne, respektive teda já vařím 90 % brambor na kaši, takže to asi ani nepoznám :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam