• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MORRELLI
    MORRELLI --- ---
    KOCHANSKA_CH: na jakem substratu je ta shitake?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MOIRAIN: U nás rovněž asijská inspirace. Něco jako směs zeleniny, kuřecího stehenního masa a jater s houbou shiitake - neboli houževnatcem jedlým z mé první sklizně. Zřídila jsem si v bývalé garáži (dnes vlhký sklad dílů ze starých aut a jiného bordelu) houbovou zahrádku. :-)



    KOC256
    KOC256 --- ---
    MOODYCAT:
    Jako mi tam ta nakyslost nevadí, naopak mi tam i seděla. Takže toto potvrzení mě trochu uklidnilo, protože jinak ten "tuk" se dá nahnat i máslem. No budu to prostě ještě ladit. Každopádně díky za pozitivní info :D
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    SAMOUT: jasně, že na funkci to nemá vliv, mne to jen dráždí jako něco, čeho nejsem schopna spolehlivě dosáhnout, jako technologická schopnost, jinak mi věci v kuchyni jdou, holandskou zvládnu poslepu, o suflé jsem se, pravda, nepokoušela
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MOIRAIN: My mame vyvar jako surovinu na dalsi pouziti, jedinej pripad, kdy vidime jeho barvu a cirost, je prave pholivka. Ale nijak nam to zily netrha.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    SAMOUT: já už zkoušela snad všechno, bílky, sbírat pěnu, prolít vařící vodou...nikdy nedosáhnu čirého vývaru, když bych ho mít chtěla, někdy se mi podaří, ale spíš mimochodem a nejsem schopna to zreplikovat
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MOIRAIN: Na cistej vyvar musi clovek poctive sbirat tu penu, co se tam tvori, nejlip jeste pred hlavni pripravou kosti ovarit, a pak oplachnout. Coz je ovsem pruda, takze nejlepsi je smirit se s tim, ze je zakalenej, chuti to nijak neubira :-).
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Taková jakože asijská obědová polífka. Kachní vývar (koupila jsem zlevněný kachní ořez na polévku) s kořením - badyán, skořice, nové koření a kuličky pepře + celkem velký kus zázvoru + dva stroužky česneku, obrané maso, asijská zelenina z pytlíku a bun rýžové nudle. V misce ochuceno rybí omáčkou, citronovou šťávou a kapkou shirachy. Dobré to je, zopakuji. (chuť "pho" polévky jsem chytila dost dobře, jen nedokážu ani za boha vyrobit čirý vývar, ale zas tenhle bych vyklopila z hrnce, jak v tom bylo hromada kolagenu)
    K dokonalosti tomu chyběly čerstvé bylinky.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba z mořa - pečený losos, lusky a domácí tatarka. Aby to nebylo suchý! :-)

    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    GEISHA: tu jsem snad ani neviděla :-D ale zní to dost hrozně :-D
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MOODYCAT: Ja zase Hestonovy se slehackou :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    LUCIASHECK: Ja mam rada Gordonovy kysely vejce :D.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MOODYCAT: je dulezita, pokud tam chces nakyslou chut. ale ultimatne kremovy michany vejce se slehackou jsou taky luxus
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Ke slehani bych tam nedavala, imho je dulezita ta lehce kysela chut.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOC256: V Lidlu ji krátce vedli, pak, bohužel, zmizela. V jiných obchodech na ni narazit jde.
    V Lidlu teď mají 40% smetanu ke šlehání, v modré karbce. :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOCHANSKA_CH:
    no mnohem lepší než minule. Tak já už nevím co a kde koupit. To co jste tu minule odkazovali, tak v testu není (i na tom webu píšou, že to je nějaká minulost). V LIDLu mě odkázali na co nejtučnější zakysanou smetanu...

    Jako taky si myslím, že normální smetana to posune více do jemnosti, ale pokud mě tu někdo neřekne co konkrétně to je a kde to sehnat, tak budu pořád nesvůj :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOC256: Crème fraîche by měla mít minimálně 30% tuku, ale máš to, beztak, dobrý. :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Já dneska opět zkoušel ty vajíčka.
    A teda s tou přimíchanou zakysanou smetanou 18% (což jsem identifikoval, že by mělo být to co nazývají Cream Fresh) to byla úplná slast a asi kdyby mi někdo neřekl, že to je vaječina, tak bych nevěřil.

    A co se týká konzistence, tak možná by to trošičku ještě sneslo... Ale...

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GENEVIEVE: Ano, užírám řepné lístky. :-) To byl takovej nápad, když jsem čistila řepy a viděla, že už nasazují nať. Do misky vlhká vata, zaklopit průhledným kyblíkem, postavit na okno.
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KOCHANSKA_CH: řepová zahrádka mě zajímá! Zkoušela jsem něco podobného s mrkví, ale sežrali mi to kocouři. To máš na řepné lístky?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: ty řípičky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam