• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BERUSKA_CA: potebuju čajové nudle!
    A taky edamane v lepším stavu, tady se moc koupit nedají.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    CMLKA: mne prekvapila jejich smes morskych plodu, proslo to pres muze, ktery je udelal k veceri jako frutti di mare a velmi dobre!
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    MAR_TINA: Jo to taky delam. Se semenama, bobulema a nudlema ze zeleneho caje:


    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    Já jsem se tu asi zamiloval, jenom ještě nevím do které...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Plněná paprika.

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MAR_TINA: taky jsem je koupila :) jdu je hodit do curry
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    V lidlu měli krevety, vždycky orestovane dva druhy zeleniny na seznamovém oleji, česnek, sůl. K podávání sladká čili omáčka.



    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Nasla jsem doma kvetak a nemela jsem chut na klasickou polivku, takze mrkev, curry, chilli a zbytek cocky.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Dnešní menu :) na oběd boloňská, na véču gulášová polévka a na svačinu musím ochutnat ten pofidérní zelený dort, co včera vytvořil puboš v rámci nějaké prohrané sázky s kamarádkou :D

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ACIDQA KOCHANSKA_CH: dekuji damy :)

    Vcera jsem nakladal :)

    BEBERA
    BEBERA --- ---
    REGIS: na bezvaječné korpusy jsou recepty na stránkách veganotic.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BONEMINA: 1/2 kg bílých fazolí propláchnete a necháte stát přes noc ve vodě.
    Cca 2-2,5 hod. před obědem nakrájíte nadrobno 1 menší cibuli a 15 g kvalitní slaniny. Tu opražíte na 2 lžících oleje. Přidáte 1 středně velkou nadrobno nastrouhanou mrkev a jemně ji opražíte. Následně přidáte propláchnuté fazole. Směs posypete lžící majoránky, pepře dle vlastní chuti, lžičkou papriky, 2 drcenými stroužky česneku (nebo 1 lžičkou naloženého) a zalijete cca 3/4 l vývaru (nebo vody, ale vývar je prostě lepší), množství, aby bylo cca 1 cm nad povrchem fazolí. Dusíte na mírnou teplotu pod pokličkou cca 2 hod. (průběžně kontrolujete, aby se fazole nepřipálily). Následně je promícháte, přidáte jednu 12 % smetanu a teprve teď osolíte.
    V závěru přidejte lžíci nakrájené zelené petrželky a jemně promíchejte.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ILLUZE: bile fazole na smetane zni jako neco, k cemu potrebuju recept, prosim.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Bílé fazole s petrželí na smetaně s Anguso klobásou.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Česnečka s petrželí, medvědím česnekem a tahavým ementálem.
    Vykostěný králík pečený v pršutu na dijonský způsob, mandlový knedlík.



    REGIS
    REGIS --- ---
    Zachraňte mě prosím! :) Potřebuju vyrobit bezvaječný a bezoříškový (bez kokosu, bez sezamu...) světlý dort. Trochu se bojím, jestli je to vůbec možné aby zároveň měl nějakou chuť. Máte někdo ověřený recept prosím?
    WRKB
    WRKB --- ---
    KOCHANSKA_CH: Paleo?
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    SARGO: já přidávám ještě česnek a je to teda moc dobrý :-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Chapu, ze se s Gordonem opakuju, ale on ma ty kucharky tak vychytany, ze da i naprostymu jelitu pocit, ze umi varit :-).
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SARGO: Nakrajet na hranolky, omatlat v soli, pepri, uzeny paprice, pripadne cayennskym pepri a louzi olivovyho oleje, vyskladat na plech, a strcit do trouby. Nejlepsi hranolky ever. K tomu
    BBQ Brisket with Crunchy Coleslaw & Sweet Potato Wedges | Gordon Ramsay
    https://www.youtube.com/watch?v=ba0ZtkXu9R4


    Pripadne ted budou roztomila velikonocni mladatka, tak se da s batatama
    Moroccan Lamb With Potato & Raisins | Gordon Ramsay
    https://www.youtube.com/watch?v=Mxu1UOrvdJQ


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam