• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: jsem v pokušení koš malých zítra propláchnout na dvoře hadicí a nasypat do trouby bez krájení :)))
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: V pohodě, každému vyhovuje něco jiného :)
    WERKA
    WERKA --- ---
    Likvidace padajících letních jablek - řezy ze strouhaných jablek s domácím rybízovým džemem, který potřebuju likvidovat taky (máme ještě loňský) a kakaovou polevou.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: jo, omyju, rozpůlím, na plech a do trouby. Z trouby do mixéru, z něj do sklenic. Maximální náplň trouby 6-8 kg rajčat.
    Ráda si nechám usnadnit cestu, ale myslím, že tady by to bylo spíš pomalejší.
    Jeden plech před a po, do trouby dám dva.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: ale očistit to musíš. Mám tam jeden krok navíc, z trouby to mixéru. Ostatní jsou stejné. Čisto mám taky, teda pokud nedojde při přenosu mixér sklenice k obvyklé tragédii :)

    A v troubě mám naráz dva plné vysoké plechy, to je tak 3x 1,5 l mixér na konci. Na 5 plechů zmizel ten škopek a půl košíku :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: Jen omyju a nakrájím, slupky neřeším ,-)
    Neber to tak, že ti ho cpu, fakt ne. Jen mne orosilo při tvé fotce při vzpomínce na předchozí roky. Tak jsem si jen upustila ,-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: Ujedla bych se toho ,-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Něco pro jistého milovníka datlí ,-)

    Cuketový koláč s ořechy a datlemi. Promazaný marmeládou a ricottou.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: Jako na tohle je fakt Thermomix k nezaplacení. Prdnu do něj ovoce / zeleninu a pak už to jen zavíčkuju. S čistou kuchyňskou linkou.
    U toho většinou makám do práce na notebooku.
    Za večer udělám tak 3-4 várky zavařenin.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Kdyby někomu přišlo, že jíme málo rajčat, tak večerní salát.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kuře pro diabetika s širokýma nudlema z kedlubny.
    Kuře, jak ho má rád můj spolustolovník s dětskýma chutěma. Fůdstajling si zrobil sám. :-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Jeden koš mám dnes za sebou, ale já pěstuju jen symbolické množství rajčat.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Asi máme problém. Na konci bude zásoba konzerv na zimu, ale dnešek a zítřek si úplně neužívám.

    XNOELX
    XNOELX --- ---
    já dneska servíroval malýmu buřtguláš na přání, dělal jsem podruhý v životě, první byl jak polívka, teď už se povedlo i zahustit

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SAL: Ano. Neměli bychom? Je jedovatá?
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Panenka na rozmarýnu a tymiánu, brambůrky a fazolky že zahrádky od kamarádky.

    KURE
    KURE --- ---
    SAL: ano
    GALE
    GALE --- ---
    SAL: Když je vypečená hezky do křupava tak ano. U lososa při přípravě odrbu šupiny.
    SAL
    SAL --- ---
    KOCHANSKA_CH: Já budu asi trochu za Moody, ale k čemu je křupavá kůže na rybě? Vy ji jíte?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba před odletem za oceán.
    Losos s křupavou kůží, lusky, čočka a lehký bramborový salát.

    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    POHODAVOLE: já dělávám "rádoby-chilli" bez masa s vařenou pohankou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam