• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: Dal by nebo nedal ty placky palačinkovač? https://www.datart.cz/null-ROHNSON-Palacinkovac-R-201.html
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: Myslíš, že to půjde dělat na dřevěném válu?

    Děkuji :)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ILLUZE: https://www.kucharkaprodceru.cz/domaci-tortilly/
    jako kdyby náhodou jedna zbyla, tak to nepředpokládám :D :D to se u nás nestává a dělala jsem je poprvé (leč ne naposled!)
    Ale v podstatě bych to asi dala do lednice do pytlíčku..

    Jinak to těsto mě nadchlo, s tou horkou vodou ta mouka udělala neuvěřitelně krásnou konzistenci :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: A máš dáš recept, prosím?
    Tortily bez palmáče jsem sehnala jen v Lídlu. Kdyby náhodou nějaká zbyla, jak je uchováváš?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SAMOUT: Jsem na mobilu, nejde mi vložit odkaz, tak foto autora kanálu, co mu koukám pod ruce ,-)

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ILLUZE: já právě dělám pita chléb, ale na ty tortilly jsem furt myslela :) nicméně jsem se bála dělat pita chléb na pánvi, tak už se asi nebojím a zkusím to :D
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ILLUZE: Davat sem takovyhle krasy bez recepisu je cira nezodpovednost :-).
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: Teď jsem nedávno dělala turecký chléb ,-) Fotky nic moc, ale muž to chtěl 3 dny ke všemu a ještě je loupil suché.

    Jinak potřené máslem a petrželkou. A druhé s mletým hovězím

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Jako nic velkýho, ale hecla jsem se poprvý udělat domácí tortilly a dopadly docela dobře, až na ten tvar :D ale to odladím. Teda vlastně jako HODNĚ DOBŘE, mňam :D

    N_I
    N_I --- ---
    k dnešnímu obědu sem zrobil kari

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Těstoviny s mletým vepřovým, vlastní passatou a nakládanými rajčaty.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Gnocchi s cizrnou a kuřecím na kari.

    BAAL
    BAAL --- ---
    Právě jsem poprvé v životě použil v kuchyni kladivo a co víc ja fetišista na nože, jsem s ním třískal do nože ( naštěstí jde o nějaké šméčko pseudo santoku z alika). Chtělo by to nějakej sekáček

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A mám roastbeef a kapustičky a brambory.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KURE: och, to mi ještě nikdo neřekl
    KURE
    KURE --- ---
    MAR_TINA: máš velmi sexy, tenkou slaninu :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A pokořila jsem krájení slaniny na tento. (musí se zmrazit) :)

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Dalamanky :-) mmch trefit se packou primo doprostřed kynouciho bochanku vyzaduje talent :-) Snehule v akci

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KAIAFOX: já tu omáčku dělám ze zbytkového ovoce, které by se jinak zkazilo, jen povařím, co mám (švestky, višně, borůvky), kyselé ocukruju, švestky ani ne, někdy dám koření a pak to sleju do sklenice a skladuju v lednici. A různě tím polevám věci.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    MAR_TINA: Nejlepší! Jíme často, v odlehčené verzi s Hollandií, někdy rozinkami/ořechy/skořicí i tou marmeládou (spíš děti). Skvělá je na to krouhanka - jablka (nebo hrušky, nebo mix) na takovéhle kousky, zavařené bez ničeho.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Dezert velmi líné kuchařky. Jablko, mascarpone a švestková omáčka.

    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    SPIKE411: osmahnu cibulku, na to kostky knedliku, pepr, sul, paprika, osmahnout a pak vajicka, podavam s okurkou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam