• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    SPIKE411: Jo ještě jsem si vzpomněl, že masa a mrkví jsem měl myslím poloviční množství, ale cibuli jsme nepůlil. A na závěr jsem do toho vmíchal trochu másla. To bylo zas inspirované tímto (potažmo protože u normálního vepřového v mrkvi mám rád, když ta mrkev prostě plave v másle :D):
    Vepřové v mrkvi | Roman Vaněk
    https://www.rohlik.cz/chef/55-veprove-v-mrkvi

    Jinak Cuketka a jeho Skromná kuchyně je taky fajn.
    Vepřové v mrkvi
    https://recepty.cuketka.cz/veprove-v-mrkvi/
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    DOCKINEZ: Muž miluje Jádel s paprikou, na něm tento typ papriky krásně vynikne.
    Pak do guláše, gulášovky, kapustnice, zapečených zelných nebo kapustových listů plněných mletým vepřovým, kuřete na paprice, rybí pomazánky.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    plus teda nevim, jak chutna ta madarska. ja kupuju vzdycky spanelskou, ta je imho tradicni, madari ji zacali delat az posledni dobou
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    DOCKINEZ: Pouzivam prakticky jen na trhany veprovy v kombinaci s dalsim korenim
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    DOCKINEZ: Dávám třeba do mletýho, jako součást koření na grilování nebo do různých "maďarských" směsí na pánev, ale jinak souhlas, je to koření, co mám otevřený asi nejdýl, a počáteční nadšení dost rychle opadlo, znova už ji nekoupím
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    DOCKINEZ: Nepoužívám nějak moc, ale naposled jsem ju použila do kapustové chorizo polívky, tam pasovala.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    DOCKINEZ: jenom do gulášovky
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    ja ji mam rad do chilli con carne, nebo je s ni dobra mayo do burgeru...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Ale tak treba do ruznych bbq korenicich smesi je dobra, ja ji docela rad.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Ja uzenou papriku taky nijak extra nemusim. Kdyz jsem zacinal varit tak ve 14, tak jsem to mel jako desnej hit, ale fakt to neni imho nic extra. Souhlasim s tebou.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Byl jsem v maďarský speciálce a nakoupil krom jinýho tu jejich echt uzenou papriku. Zkouším s ní pracovat a zkusmo přidávám skoro do všeho od snídaňový šakšuky přes zelňačku a boršč až třeba po studený dipy.

    No a zatím teda nic moc, nadšení se nedostavuje. Podotýkám, že papriku jako takovou mám rád a umím si opravdu užít i uzenou vůni v jídle, ale tady s touhle konkrétní surovinou to nějak ne a ne zafungovat.

    Do čeho to dáváte vy?
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    SPIKE411: stew a podobný jídla jsou moje nejoblíbenější! dík za inspiraci. nakoupím a jdu na to
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SPIKE411: Zaujalo, dík za tip.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    To mi připomíná… Tuhle mi zbyla nějaká vepřová plec a měl jsem doma mrkev, tak jsem si rozhodl udělat vepřové v mrkvi… akorát nakonec z toho vzniklo trochu něco jiného. 🙃

    Tady se mi líbilo, že část té mrkve a cibuli podusí a rozmixuje a část mrkve jen lehce povaří na závěr, aby zůstala křupavá:
    Vepřové v mrkvi, o jakém se vám bude zdát
    https://www.kucharkaprodceru.cz/veprove-v-mrkvi/
    Na rozdíl od receptu jsem ale:
    - maso poprášil lehounce moukou před opečením (a teda opekl jsem ho hodně, ehm, dohněda),
    - místo vody podléval bílým vínem, které mi taky zbylo z jiného vaření,
    - přidal i bobkový list, nové koření a samozřejmě ke konci i muškátový oříšek.
    Jinak jsem postup plus mínus dodržel.

    Takže z toho nakonec byla taková tmavá silná stew. Dobrá s bramborem i jasmínovou rýží (obojí zase nějaké přebytky z jiného vaření :D).
    Extra fotogenické to nebylo, ale dobré moc, obzvlášť v téhle zimě.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A včerejší rychlá akce na dnešní snídani - twisters s Nutellou.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Hovězí s kari rýží a naloženými cibulkami.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Když nevíš, zda zelí nebo kapustu.

    ALDARION
    ALDARION --- ---
    Diky hipsterskemu "kachnimu prsutu" se daji udelat koser carbonara. Tedy - hodne reformovane carbonara. Ja vim, ze z kachny mleko nenadojis, vy to vite, ale rabinska tradice... :D

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Flameri už zas :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    V neděli jsem vařila z hlávek.
    Polívka chorizo kapustová, vepřová kýta byla se zelím pečeným na víně páně Cuketky.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam