• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SIOLASušené maso
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    Kluci co udělat s "presusenou" pečení? Jednu jsem na par měsíců zapomněl na chatě a je to tvrdý jak šutr :))
    Jde to nějak "změkčit" do něčeho využít?
    Je mi to líto vyhodit.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DEVIL: ja mam prave obyc z lidlu.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    POHODAVOLE: indefinitely, pokud na tom po tejdnu v lednici nevyroste zelena plisen, tak je to cool. nekdy pri vakuovani pokud mas k dispozici komorovou vakuovacku, tak jak se tam dela vakuum, tak klesa varnej bod a muze se zacit poskvarovat tuk, co tam na tom masu zbyl, tak se nepolekej. v domaci vakuovacce co zavesis pytlik do 'svarecky' to nehrozi
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Btw zkousel nekdo, jak dlouho vydrzi susene maso zavakuovane v lednici? Mam tu ted vic ususenych kusu, u kterych bych byl rad, aby se nepresusily.

    Diky!
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Vim, ze to vypada furt stejne, ale prvne jsem prubnul prichut "lovecak" a je to super :)

    HONCKA
    HONCKA --- ---
    BUNDA: taky mě to zajímalo, ale zas na to, abych vymontoval troubu z linky, to tak horký nebylo :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    Dle mého ti to seriózně řekne jen wattmeter. Koupíš za pár stovek do zásuvky a troubu zapojíš přes něj.

    https://www.gme.cz/meric-spotreby-elektricke-energie-dt-26 - např. tato hračka
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KURE: Podle mě bude ještě míň určitě to není lineární, tj hodina na 200 nežere 4x tolik co hodina na 50 taky to bude záviset na tom, jestli máš zaplý ventilátor, jak máš kvalitní těsnění atd..
    CUTOR
    CUTOR --- ---
    SIOLA: Jo už mi visí první dvě vepřové panenky. tak uvidím jak uspěju.
    SIOLA
    SIOLA --- ---
    CUTOR: Dobrý dotaz....rozhodně já na jerky zanevřel. Nestojí to za to, cena/výkon/práce/chuť je určitě výhodnější klasický sušení. Ale toť jen můj názor....
    KURE
    KURE --- ---
    CUTOR: RUTHLESS: právě že ne, to by bylo moc... já nevim logický.
    místo toho je energetickej štítek, s naprosto debilním údajem spotřeba na "cyklus".

    nicméně, lze z toho usoudit*, že při nějakym "normálním" pečení to žere 0.7kw.
    Sušení na 50°C je afaik o dost míň než "normální" pečení.
    Takže bych čekal o hodně menší spotřebu, třeba 1/4.*
    Když si to zaokrouhlíme na Cutorův příklad, tak 10h sušení, při 0.2kw = 2kwh, ergo cca 20kč i po zdraení eletriky.

    *) tohle je čirá spekulace

    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    CUTOR: to se asi da spocitat, ne? nerikaji navody na trouby spotrebu/vykon pri ruznych teplotach?
    CUTOR
    CUTOR --- ---
    Zdar tušíte někdo jaká je spotřeba bežné nové el. trouby A++ při sušení Jerky? tj +- 9h 50°
    Nějak to nemůžu najít. Ale zatím jsem dlouho negooglil.
    SIOLA
    SIOLA --- ---
    STEVIE: YT kanál: Chatař v kuchyni :D
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    SIOLA: a máš nějaký osvědčený recept?
    SIOLA
    SIOLA --- ---
    Pancettu jsem zkoušel jako první, bohužel foto nemám :(. Schlo to asi 4 týdny ve 12st. Jinak naprostá pecka....
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    BUNDA: no to vypadá božský.

    Mimochodem zkoušel jste někdo už něco složitějšího nějaký italský salámy / panciettu nebo tak?

    Protože vyrábět si doma panciettu - that's the dream
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    Aktuální kousek vepřové pečeně, ze které jsem si před chvilkou odkrojil .)

    BUNDA
    BUNDA --- ---
    STEVIE: hovězí byla falešná svíčková. Já to vždy zavěsím kousek před ventilátorem, takže maso visí v průvanu. A ten plísním zrovna nesvědčí. Takže s ní nemám problém. To spíš hrozí v lednici.
    STEVIE
    STEVIE --- ---
    BUNDA: co děláš za kusy hovězího?

    Pečene mi jednou chytla plíseň :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam