• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Vážení, uvědomujete si, že teď tu rozšířenou verzi fakt budu muset vyhrabat a zabít tím pár večerů? Máte mě na svědomí, děkuju pěkně! :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LODBROG: Jo, elfové jsou (plus mínus násilná smrt) prakticky nesmrtelní. (Galadriel: "klídek, kámo, *já* jsem starší než Měsíc")

    Silmarillion jsem četl - Aragorn je, i přes nezvyklou sílu a energii a dlouhověkost, poslední z *upadajícího* rodokmenu Númenoru, jeho předkové byli *ještě* statnější jonáci!
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    NELLAS: No právě. Souhlasím s tím, že ten původní mladíček herec by byl úplně blbě :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LODBROG: Pokud vím, tak Aragorna Tolkien nepopisoval jako vzhledově starce nad hrobem, byl prostě zrovna v nejlepším věku.
    A elfové snad vzhledem vůbec stárnout neměli... po dosažení dospělosti. Ono i Bilbovi bylo přes stovku (ale toho zakonzervoval Prsten)... a Frodovi bylo sice 50, ale byl sotva zletilý...
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    PISKVOR: Jo, a Arwen bylo, když potkala Aragorna, 1049 let. Která herečka by to dala? :D

    (A Elrond, když se baví s Gandalfem v Roklince o tom co s Prstenem, říká: " Byl jsem tam, Gandalfe, tehdy před 5000 lety. Když mělo všechno zlo skončit, ale lidé usou slabí a númenorská krev mizí" - a následuje scéna "Isildure pospěš" a "Isildure hoď prsten do lávy".
    Takže Arwen nebyla ještě skoro 4000 let na světě, a Elrond už velel elfským armádám..a ještě o pár tisíc let později měl dost mužné síly aby úspěšně ošukal elfku a zplodil Arwen.. :)

    Takže.. 40 letý Aragorn v našem světě myslím 90letemu v knize
    vzhledem k okolnostem dost odpovídá :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů. Oproti období před pandemií jde o pokles zhruba o 57%, zároveň je to nejméně za téměř 20 let.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    PISKVOR: To jo, ale měl se dožít tak 160, takže ten čtyřicátník tak zhruba odpovídá :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Baby Shark má na YT přes 10 miliard shlédnutí
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NELLAS: Jako na to, že Aragornovi je kanonicky cca 90...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    GREATDRAKE: Jsem fakt ráda, že ta výměna proběhla :))
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Aragorna v LOTR měl hrát původně Stuart Townsend (tehdy 27 let), ale byl hned z kraje vyměněn za podstatně staršího Viggo Mortensena (tehdy 41).

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    film Monty Python a Svatý Grál se na festivalu v Cannes uvedl vpravdě spektakulárně - hned po úvodních titulcích vtrhli do kina hasiči a začali diváky evakuovat. Že nejde o součást představení, ale o opravdový bombový poplach, někteří docela dlouho odmítali pochopit...
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    SALVATOR: Brr. ještě že jsou jinak schované kosti. Z toho by mohl být slušně mrazivý horror film.
    ZPATKYNAZEM
    ZPATKYNAZEM --- ---
    FRK_R23: tak, a který to byl?
    btw Scott a Mark byli subjektem NASA Twins study:
    Following twin astronauts, one of which spent a year-long mission on the International Space Station, Garrett-Bakelman et al. examined molecular and physiological traits that may be affected by time in space. Measurement of the same variables in an astronaut on a year-long mission and in his Earth-bound twin indicated the biological measures that might be used to determine the effects of spaceflight.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ZPATKYNAZEM
    ZPATKYNAZEM --- ---
    It was Mark’s identical twin brother Scott that wore the suit. And he didn’t exactly smuggle it aboard. It was sent as a care package to him by Mark (also an astronaut) who was down on Earth at the time.
    The gorilla suit was sent up on a resupply mission while Scott was aboard the ISS for a year in space.
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Mark Kelly propašoval na ISS komplet kostým gorily, neřekl to vůbec nikomu, a jednoho dne si jej prostě oblékl.

    Dále viz video:
    Mark kelly in a full gorilla suit scares others in the iss - YouTube
    https://m.youtube.com/watch?v=PUXgp7R13a4
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Jak se tady řešil Tiffany paradox - tak ještě jeden příklad - růžová barva u rytířů - viz https://www.reddit.com/r/FragileMaleRedditor/comments/j524k6/hes_upset_they_added_pink_colors_for_your_knight/
    DEJLIC
    DEJLIC --- ---
    XINDLX: na pomalé starty trpím též..vtipny preklep:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam