• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    KUATO
    KUATO --- ---
    TMA: 200 slov za minutu se dá napsat na stroji? Jako už je to nějaký ten pátek, ale já dal s bídou 200 znaků, naše nejka dala 250, ale k 1000 znakům, což by mohlo i s mezerama odpovídat těm 200 slovům cesta daleká..
    KURE
    KURE --- ---
    TMA: je někde nějaka metodika, jak si změřit rychlost čtení?
    a ano umim změřit čas a spočátat slova, ale třeba velikost měřeného vzorku, nějaký fígle aby člověk četl jako normálně a nepospíchal když se to měří.... ?
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TMA: jasně, pak asi jo, i když zrovna teda LOtR je román, kde snad při každém dalším čtení narazím na nějaký detail, který mi utekl :)
    TMA
    TMA --- ---
    TMA: Nutno podotknout, že je výpočet orientační, protože sám čtu anglicky pomaleji než česky; české slovočty jsem nenašel, tak jen řádově odhaduji, že by to mohlo být podobné.
    TMA
    TMA --- ---
    KID_MCHUTT: Záleží na cíli. Jestli je to pátý refresh, jen pro vyvolání vzpomínek na náladu, nebo jestli je to první čtení, které ten dojem má teprve vytvořit.

    Když si kusy pamatuju skoro slovo od slova, tak třeba ani nepoznám, že jsem kousek přeskočil. A 400 navíc není úplně rychločtení, jen rychlé čtení. 200 slov za minutu zvládají lidé psát na stroji.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TMA: jasně, ale užiješ si při tomhle způsobu vstřebávání informace i ten příběh? Rychločtení funguje na obecné informace, ale na relativně složitý román moc vhodné není
    TMA
    TMA --- ---
    KID_MCHUTT: Při 400 slovech za minutu by to mělo být zvládnutelné za o málo víc, než za 24 hodin, a to i s Hobitem

    WORD COUNTS OF THE BOOKS IN J.R.R. TOLKIEN’S LORD OF THE RINGS SERIES:The Hobbit – 95,356 wordsThe Fellowship of the Ring – 187,790 wordsThe Two Towers – 156,198 wordsThe Return of the King – 137,115 wordsThe entire Lord of the Rings series (including The Hobbit) – 576,459 words

    Word Counts of the Most Popular Books in the World - Foster Grant UK
    https://blog.fostergrant.co.uk/2017/08/03/word-counts-popular-books-world/
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Dobrej nerad cave tady z toho děláte :-D.
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    Tady trochu infa ohledně těhotenství, rození a stárnutí Elfů.

    Co se týče růstu: ovlivňoval elfí hröa od početí až do dospělosti (či puberty). Životnost Quendi byla jako je 1 yên k 1 löa čili „slunečnímu roku“: tedy 144 : 1 lidský. Rychlost růstu byla dvanáctkrát tak rychlá: tj. byla pouze v poměru 12 löar = 1 [lidský] löa čili sluneční rok. V lůně tedy pobývali 9 löar mezi početím a narozením. Jakmile se narodili, rostli stejnou rychlostí až do puberty. Elfí mužové jí dosáhli ve „věku“ 24 let, u elfích žen ve věku 18 let.**[2] U mužů toto značí 24 x 12 po narození, tedy 288 löar; u žen 18 x 12, tedy 216 löar. V dřívějších dobách bylo toto „dosažení věku“ záležitostí ceremoniálu, při němž se oznamovalo elfí essekilmë, čili „zvolené jméno“.3


    Ochutnávka z The Nature of Middle-earth: O tom, jak rostli a kdy plodili Quendi – Hobbit news
    http://hobbit.news/recenzeknihy/ochutnavka-z-the-nature-of-middle-earth-o-tom-jak-rostli-a-kdy-plodili-quendi/
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    LAZARIUS: nojo, ale tu za devět hodin nedá ':)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    LAZARIUS: No jo, ale zrovna nemám volných pár měsíců na další ságu :D
    LAZARIUS
    LAZARIUS --- ---
    NELLAS: pro tip: v knížce je naklíčované o něco líp :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    NELLAS: to je v pohodě, je to tam jenom jednou a slabých 20 vteřin, to zvládneš :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NELLAS: Mwa ha ha ha ha!
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    KID_MCHUTT: Naschválníčku, teď se na to budu soustředit. A pak budu v noci brečet do polštáře nad nespravedlností světa.
    KURE
    KURE --- ---
    LODBROG: Helenka ;)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    NELLAS: tak se nenech odradit tím blbě naklíčovaným pozadím ve scéně na Kosatcových polích hned na začátku :)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Vážení, uvědomujete si, že teď tu rozšířenou verzi fakt budu muset vyhrabat a zabít tím pár večerů? Máte mě na svědomí, děkuju pěkně! :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LODBROG: Jo, elfové jsou (plus mínus násilná smrt) prakticky nesmrtelní. (Galadriel: "klídek, kámo, *já* jsem starší než Měsíc")

    Silmarillion jsem četl - Aragorn je, i přes nezvyklou sílu a energii a dlouhověkost, poslední z *upadajícího* rodokmenu Númenoru, jeho předkové byli *ještě* statnější jonáci!
    LODBROG
    LODBROG --- ---
    NELLAS: No právě. Souhlasím s tím, že ten původní mladíček herec by byl úplně blbě :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam